trawa

Autor Wątek: "Przybysz" - Shaun Tan  (Przeczytany 12037 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yaseck

"Przybysz" - Shaun Tan
« dnia: Luty 27, 2009, 08:24:58 am »
Jako, że Shaun jest Australijczykiem i nie pasuje ani do komiksu polskiego, ani amerykańskiego ani japońskiego wrzucam ten temat tu.
Ciekawy jestem waszej opinii na temat komiksu. Ja osobiście nigdy nie miałem w ręku tak ładnie wydanego komiksu.
Co do zawartości to jestem pod ogromnym wrażeniem pracowitości oraz fantazji twórcy. Nawet moja żona, która studiuje malarstwo i do komiksów ma raczej stosunek ambiwalentny oglądając (czytając) ten komiks wzdychała z zachwycenia. Powiedziała, że aż się chce chwycić za ołówek i zacząć samemu rysować.

W mojej prywatnej skali komiksowej na 10 punktów daje temu komiksowi spokojne 9 i pół. Te pół zostawiam sobie na wypadek gdyby mnie coś jeszcze mocniej wbiło w ziemię.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: "Przybysz" - Shaun Tan
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2009, 11:01:54 am »

Offline under

Odp: "Przybysz" - Shaun Tan
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2009, 05:41:10 pm »
dla mnie mistrzowskie wydanie i mistrzowski komiks chociaz moja zona okreslila to jako albumi i wspanialy prezent

Offline tom papioh

Odp: "Przybysz" - Shaun Tan
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2009, 09:59:03 pm »
Dwa lata temu byłem w wakacje we Francji. Obiecywałem sobie przekopać półki w sklepach i wrócić z walizką komiksów.
Przekopałem ... i wróciłem z jednym (słownie: jednym) komiksem. Właśnie z tym.
Było oczywiście sporo fajnych rzeczy, i bardzo fajnych rzeczy i zupełnie fajnych rzeczy. Ale tylko ta była absolutnie i na amen fajna. Nie przypominam sobie żeby jakiś komiks zrobił na mnie tak duże wrażenie.
Nawet jeżeli jest to wypowiedz egzaltowana to z całą pewnością rzecz jest warta tej egzaltacji (chociaż oczywiście jak się już ochłonie to warto wrócić po resztę komiksów...)
Jak będę duży to kupię sobie motor,
a dzieci, które urodzi Marysia będziemy karmić mlekiem."
(Franio)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: "Przybysz" - Shaun Tan
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2009, 11:14:54 pm »
Dwa lata temu byłem w wakacje we Francji. Obiecywałem sobie przekopać półki w sklepach i wrócić z walizką komiksów.
Przekopałem ... i wróciłem z jednym (słownie: jednym) komiksem. Właśnie z tym.
Było oczywiście sporo fajnych rzeczy, i bardzo fajnych rzeczy i zupełnie fajnych rzeczy. Ale tylko ta była absolutnie i na amen fajna. Nie przypominam sobie żeby jakiś komiks zrobił na mnie tak duże wrażenie.
Nawet jeżeli jest to wypowiedz egzaltowana to z całą pewnością rzecz jest warta tej egzaltacji (chociaż oczywiście jak się już ochłonie to warto wrócić po resztę komiksów...)

Jeden? Tylko jeden kupiles?

Ja jak wpadam do takiego Albumu na St. Germain to wychodze przygnieciony. :)

W tym miesiacu bede mial okazje, ale z uwagi na kryzys ogranicze sie chyba do ostatniego Andreasa i Beziana...  :evil:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline tom papioh

Odp: "Przybysz" - Shaun Tan
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2009, 11:33:31 pm »
No jeden, normalnie.
Jak będę duży to kupię sobie motor,
a dzieci, które urodzi Marysia będziemy karmić mlekiem."
(Franio)

Offline ZBÓJCERZ

Odp: "Przybysz" - Shaun Tan
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2009, 01:39:09 pm »
Niesamowite wydanie, piękne rysunki - no i do tłumaczenia nareszcie nikt się nie będzie przyczepiał :)

Offline bąbielek

Odp: "Przybysz" - Shaun Tan
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2009, 01:44:21 pm »
Zawsze ktoś się może przyczepić do tłumaczenia tytułu  :lol:

Klick me up, klick me down.

Offline Gregovski

Odp: "Przybysz" - Shaun Tan
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 08, 2009, 05:16:29 pm »
Piękny.. działa BARDZO na wyobraźnię, momentami cofa do emocji dzieciństwa (szczególnie obrazy na dwie strony)
Moja narzeczona podsumowała - jedna z najpiękniejszych książek jakie mamy (a mamy kilka naprawdę pięknych...)
Bardzo dobrze wydane nieco ponad 70pln. A ważyłem w dłoni kilka alternatyw, które ukazały się ostatnio.
A w tym momencie klei się paczka w Amazonie z resztą prac Shauna, nie będę czekał lat, by dostać to u nas...

(xionc - to zapewne w tym sklepie dostałbym choć trochę Druilleta, inaczej niedostępnego..?)
I am not bound to please thee with my answers.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: "Przybysz" - Shaun Tan
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 08, 2009, 05:35:10 pm »
Piękny.. działa BARDZO na wyobraźnię, momentami cofa do emocji dzieciństwa (szczególnie obrazy na dwie strony)
Moja narzeczona podsumowała - jedna z najpiękniejszych książek jakie mamy (a mamy kilka naprawdę pięknych...)
Bardzo dobrze wydane nieco ponad 70pln. A ważyłem w dłoni kilka alternatyw, które ukazały się ostatnio.
A w tym momencie klei się paczka w Amazonie z resztą prac Shauna, nie będę czekał lat, by dostać to u nas...

(xionc - to zapewne w tym sklepie dostałbym choć trochę Druilleta, inaczej niedostępnego..?)

Niedostepnego? Duzo Druilleta we Francji widzialem w ksiegarniach.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Gregovski

Odp: "Przybysz" - Shaun Tan
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 08, 2009, 08:42:14 pm »
Miałem na myśli kanały mi dostępne - amazon, forbidden planet, waterstones, etc - raczej angielsko skierowane niestety..
I am not bound to please thee with my answers.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: "Przybysz" - Shaun Tan
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 08, 2009, 09:54:18 pm »
Miałem na myśli kanały mi dostępne - amazon, forbidden planet, waterstones, etc - raczej angielsko skierowane niestety..

Jedziesz:
http://www.amazon.fr/s/ref=nb_ss_w?__mk_fr_FR=%C5M%C5Z%D5%D1&url=search-alias%3Daps&field-keywords=Druillet&x=0&y=0
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Gregovski

Odp: "Przybysz" - Shaun Tan
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 09, 2009, 08:51:06 am »
"Pojechałem", już dawno.
Amazon.fr nie rejestruje przesyłki - raz doszło, trzy razy znikło było. Można dopłacić do dostawy i zrobić np super express, ale jest też granica sensowności kosztów:)

Tak czy siak - chodziło mi o sklep, który mógłbym odwiedzić przy okazji wizyty w Paryżu.

Tak czy siak 2 - Przybysz to absolutnie mistrzowski komiks....
I am not bound to please thee with my answers.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Przybysz" - Shaun Tan
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 28, 2009, 10:36:40 pm »
Dzieło genialne.
Ale czy nie wydaje Wam się, że w polskim wydaniu plansze są zbyt mocno rozjaśnione i przez to komiks traci? Po planszach dostępnych w sieci widać, że mogło to wyglądać trochę lepiej...

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: "Przybysz" - Shaun Tan
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 29, 2009, 10:49:10 am »
Dzieło genialne.
Ale czy nie wydaje Wam się, że w polskim wydaniu plansze są zbyt mocno rozjaśnione i przez to komiks traci? Po planszach dostępnych w sieci widać, że mogło to wyglądać trochę lepiej...

mam wydanie polskie i oryginalne. jeśli jest różnica w jasności kadrów, to jest tak niewielka, że ja jej nie zauważyłem.

 

anything