trawa

Autor Wątek: Trzy cienie  (Przeczytany 13170 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karolkonw

Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 21, 2009, 09:47:17 pm »
hmm
ale przeciezż Pedrosa powiedział wprost o co kommon
to śmierć ziecka jego przyjaciół była insiracją to co tu interpretować?

fajny ten komiks tylko ciut sie rozlatuje w połowie zbyt długa cześć statku i bęc wielki podwodny finał


Offline Julek_

Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 21, 2009, 10:53:22 pm »
Kaman, kaman!

Przecież Pedrosa nie żyje, więc

Nie ma nic do gadania w tym temacie!

Offline Blacksad

Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 22, 2009, 12:34:50 am »
Się pogubiłem...

Karol, gdzie powiedział? Nie znam tego wywiadu, a zmienić może znacznie odbiór - rzuć linka proszę.
Kuba - że jak nie żyje? tak na śmierć?
Chrzań się, Smirnov

Offline Mefisto76

Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 22, 2009, 05:12:13 am »
Karol, gdzie powiedział? Nie znam tego wywiadu, a zmienić może znacznie odbiór - rzuć linka proszę.

Na spotkaniu w Krakowie, kiedy odbierał nagrodę za Najlepszy Polski Wybór.
Tu masz zapis wywiadu zrobionego przy tej okazji.

« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2009, 05:15:44 am wysłana przez Mefisto76 »
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline kickic

Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 22, 2009, 10:17:56 am »
Się pogubiłem...

Karol, gdzie powiedział? Nie znam tego wywiadu, a zmienić może znacznie odbiór - rzuć linka proszę.


o smierci dziecka przyjaciela pedrosy jest napisane na skrzydelkach okladki wydania angielskiego, w polskim nie ma?

Offline Julek_

Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 22, 2009, 10:20:41 am »
No wiesz Blacksad, Pedrosa "nie żyje" jako autora i nie ma nic do gadania, jesli chodzi o recepcję jego dzieła.

Offline ljc

Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 22, 2009, 10:40:06 am »
tamtam!

Offline karolkonw

Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 22, 2009, 05:26:35 pm »
kuba, ja mówie o powodzie pwostania rootsach takich

Offline l_d

Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 23, 2009, 11:46:45 am »
@ Robweiller - mam takie same skojarzenia, ale spoko nie piszę żadnego eseju na ten temat  ;-)


Nie będę powtarzał, że rysunki są fajne. Ogólnie komiks jest bardzo dobry, tylko szkoda że taki smutny :(

Spoiler: pokaż
Jeżeli chodzi o symbolizm, to trudno mówić że autor w którymś momencie "uciekł" w niego, żeby ratować historię. Wydaję mi się że taka jest po prostu konstrukcja komiksu - czytelnikowi ma się wydawać, że to taka tolkienowska historia fantazio-przygodowa, a tu nagle BACH! "sorry czytelniku to wszystko to jedna wielka symbolika". Trzy cienie, które okazują się być trzema kobietami - od razu kojarzą się mitologiczne mojry. A rzeka na którą w myśl słów bosmana wchodzą ludzie, żeby umrzeć też nasuwa mi myśl o Styksie... Takich odniesień można by mnożyć i mnożyć ...

Offline Ryceros

Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 23, 2009, 07:49:53 pm »
Byłem dziś w empiku i rzuciłem okiem na "Trzy cienie".
Przeczytałem ze 12 stron, przerzuciłem kartki.
Czytadło obszerne, kreska przyjemna.
Jak będę miał jakiś finansowy zastrzyk - to pewnie zakupię i wypowiem się obszerniej.

Offline ljc

Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 23, 2009, 11:01:13 pm »
@l_d
Spoiler: pokaż
jeśli o mnie chodzi, to symbolizm zaczął mi doskwierać na samym końcu - tak od 202 str :), czyli końcówka ucieczki i powrót ojca (bo spotkanie z laskami było ok:), ale i tak miazga komiks! bo tę konwencję kupuję, choć chciałbym nieco inaczej...
tamtam!

Offline peszawar

Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 24, 2009, 11:10:06 pm »
@l_d
Spoiler: pokaż
jeśli o mnie chodzi, to symbolizm zaczął mi doskwierać na samym końcu - tak od 202 str :), czyli końcówka ucieczki i powrót ojca (bo spotkanie z laskami było ok:), ale i tak miazga komiks! bo tę konwencję kupuję, choć chciałbym nieco inaczej...


tak jakoś wszyscy chwalą, więc kupiłem i.....
[sp***bISTA RZECZ!!!!!!!!!!!!!!![/spoiler]

Offline Raf Fariszta

Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 08, 2009, 09:54:19 pm »
Bardzo, bardzo dobry komiks :!:
Podzielam poglądy Roba i Blacksada co do interpretacji.....
Spoiler: pokaż
zresztą Joachim sam mówi ojcu, który go niesie w pięści, że nie może urosnąć....

Rysunki cudowne:
Spoiler: pokaż
cienie na statku mordujące miód!

Wspaniale komponują się z akcją: poczatkowa sielanka - rysnki spokojne i stateczne, potem pojawiają się cienie - napięcie narasta, kreski się plączą i gmatwają......
Kreska Pedrosy przypomina mi kreskę Thompsona - mają podobną miękość i ciepło......
Po co jest wątek z murzynką? Jakiś test, szansa na odwrócenie złego losu?
Nocy Matko Dnia

Offline Nafciarz

Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 04, 2018, 05:36:44 pm »
Odswieze trupa no ale ten komiks zasluguje na przypomnienie.


Przeczytalem w godzine i wciaz nie moge wyjsc z podziwu. Swietna wzruszajaca historia ktora zyskuje gdy pozna sie podwaliny powstania w glowie autora. Przepiekne ilustracje, swietnie rozpisany sceniariusz. Geniusz w czytej postaci.


Ktos moglby polecic ppdpbne tytuly? Takie basniowe zeby zarowno mlodszy czytelnik (13 lat) jak i dorosly mial radoche? To moj pierwszy europejski tytul w kolekcji i juz mam ochote na wiecej.

Offline gobender

Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 04, 2018, 08:43:06 pm »
Ej, no 13 to juz duży chłop.

Trochę z innej parafii, ale może Pogrzeby Łucji?  Bardziej fantastycznie: KOMA ale niestety bez polskiej wersji.