Autor Wątek: Trzy cienie  (Przeczytany 13166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kingquest

Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 08, 2009, 07:38:26 pm »
Trzy Cienie, to największa niespodzianka ostatnich miesięcy.
Jest to przepięknie narysowana, wciągająca historia.
Pedrosa zachwycił mnie swoją dynamiczną kreską, która sprawia, że komiks czyta się bardzo płynnie. Rysunki, mimo iż cartoonowe, są jednocześnie bardzo dopracowane. Niektóre sceny są utrzymane w innej, równie ciekawej stylistyce. Całość robi duże wrażenie. Czapki z głów przed tym rysownikiem.
Sama fabuła jest niegorsza. Autor stworzył przepiękną opowieść, która wciąga, a zarazem wzrusza i w jakiś sposób skłania do refleksji. Historia z początku może wydawać się banalna, jednak z czasem zaczynamy rozumiec, że to wszystko nie jest takie proste.
I taki jest ten komiks, Pedrosa za pomocą baśniowej opowieści i cartoonowej kreski, wzrusza, wyzwala emocje i daje do myślenia.
Jestem pewien, że ten komiks znajdzie się w moim TOP10 za ten rok, bo nie jest to zwykły komiks.
A Luty 2009, to chyba jeden z najlepszych komiksowych miesięcy w historii...

Offline Raf Fariszta

Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 10, 2009, 09:53:29 am »
...A Luty 2009, to chyba jeden z najlepszych komiksowych miesięcy w historii...
To prawda.....kilka miesięcy można obdzielićby tymi perełkami....
Nocy Matko Dnia

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 15, 2009, 09:26:10 pm »
Ten komiks jest cudownie... gruby. Do tego nie ma w nim ani jednej niepotrzebnej strony... Co ja gadam! – nie ma w nim nawet ani jednego niepotrzebnego kadru... Cudownie się go czyta, cudownie się nad nim snuje refleksje i człowiek nie może wyjść ze zdziwienia, że tak przecież nieliczni w Polsce fani komiksu od dobrych kilku lat otrzymują wciąż tak wiele...
"Trzy cienie" są drugim – po "Insekcie" - komiksem Kultury Gniewu, który dałem do przeczytania mojej 11-letniej córce. Podobał jej się i fajnie nam się o nim rozmawiało.

Offline Death

Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 15, 2009, 11:31:53 pm »
"Trzy cienie" są drugim – po "Insekcie" - komiksem Kultury Gniewu, który dałem do przeczytania mojej 11-letniej córce. Podobał jej się i fajnie nam się o nim rozmawiało.

Komiksy zbliżają :D Sto razy lepszy pomysł na rodzinne życie niż wspólne oglądanie tv:)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 16, 2009, 02:59:37 pm »
Eee tam... Telewizja to świetny wynalazek i na pewno jej wspólne oglądanie nie kładzie się trzema cieniami na życiu rodzinnym. :D
Tylko ogladać trzeba twórczo, ot co. :)

Offline Death

Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 16, 2009, 07:10:18 pm »
Przed chwilą przeczytałem. No super super super ale dlaczego: [spoiler]
1) ten kolo który odebrał ojcu życie w zamian za ochronę nagle stał się jakims mega baronem?
2) trzy cienie napastowały rodzinkę przez tak długi czas zamiast od razu wypełnić przeznaczenie chłopca? Przecież potem się okazało że 3 cienie są bardzo sympatyczne i mają faktycznie wiele wspólnego z gaimanowską panią z Ankh na szyi...a tu jakieś prześladowanie, straszenie i wielodniowe ociąganie się z zadaniem które otrzymały chyba z góry...
3) włosy jednego cienia zaczęły rosnąć pod wpływem wina?  :shock:

Tego że jakieś siły wyższe zarządały zabrania rodzicom chłopca to sie już nie czepiam ale sam wyjściowy pomysł jest conajmniej dziwny. Zabierzmy szczęśliwej rodzinie chłopca, bo czemu nie  :badgrin: Jako przyszły ojciec protestuję przeciwko takim pomysłom  :)

Pomimo tych niedociągnięć fabularnych komiks oceniam na mocne 8/10 bo cholernie dobrze się to czyta  8)

Offline bąbielek

Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 16, 2009, 07:19:02 pm »
http://www.pspcrazy.com/images/news/image/FacePalm_picard.jpg

Death... weź zrób przysługę wszystkim i czytaj tylko komiksy Gaimana. Te w HC. Przecież Ty zupełnie nie rozumiesz konwencji! Czemu to, czemu tamto. To bajka. Fantasy takie. "Niedociągnięcia fabularne". Ja pi****lę.

Edit 15 minut później:
Nieno, wciąż nie mogę wyjść z podziwu dla Deatha. Czy on COKOLWIEK zrozumiał z tego komiksu? A co jest nie tak, w tym, że szczęśliwej rodzinie przytrafia się tragedia? Codziennie coś takiego się dzieje na świecie. Właśnie taka tragedia była poniekąd przyczynkiem stworzenia przez Pedrosę tego komiksu. To czyni go tak wzruszającym. Czy jedyne wyobrażenie śmierci, to musi być kosiarz albo śmierć z Gaimana? TAK! Dla ograniczonego umysłu. "Niedociągnięcia fabularne" będzie mi dzwoniło w uszach jeszcze przez tydzień.

Death, i nie wyjeżdżaj tu znowu, że "hihih, wkręcam Was". Nie, Ty jesteś po prostu regularnym $^#&@*$ (proszę sobie tu wstawić jakikolwiek synonim drugiego słowa tytułu pierwszego komiksu w pierwszym "Ziniolu").

Prosze mi tu nie zaczynac flejma. -x.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2009, 05:16:49 pm wysłana przez graves »

Klick me up, klick me down.

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 16, 2009, 07:41:47 pm »
Przed chwilą przeczytałem. No super super super ale dlaczego:
Spoiler: pokaż

1) ten kolo który odebrał ojcu życie w zamian za ochronę nagle stał się jakims mega baronem?
2) trzy cienie napastowały rodzinkę przez tak długi czas zamiast od razu wypełnić przeznaczenie chłopca? Przecież potem się okazało że 3 cienie są bardzo sympatyczne i mają faktycznie wiele wspólnego z gaimanowską panią z Ankh na szyi...a tu jakieś prześladowanie, straszenie i wielodniowe ociąganie się z zadaniem które otrzymały chyba z góry...
3) włosy jednego cienia zaczęły rosnąć pod wpływem wina?  :shock:

Tego że jakieś siły wyższe zarządały zabrania rodzicom chłopca to sie już nie czepiam ale sam wyjściowy pomysł jest conajmniej dziwny. Zabierzmy szczęśliwej rodzinie chłopca, bo czemu nie  :badgrin: Jako przyszły ojciec protestuję przeciwko takim pomysłom  :)

Pomimo tych niedociągnięć fabularnych komiks oceniam na mocne 8/10 bo cholernie dobrze się to czyta  8)
[/quote]

[spoiler]
1) Mniemam, że on był generalnie jakąś nadludzką istotą. W wielu baśniach różne wiedźmy i szatany podszywały się pod łachmaniarzy, by stestować głównych bohaterów.
2) Trochę się w tym momencie spalę z "esejem", który piszę na swój blog, ale trudno - jeszcze by ktoś przede mną to napisał, a potem by wyszło, że zrzynam. Ja "Trzy cienie" odczytuję m.in. jako metaforę rodziny zmagającej się z nieuleczalnie chorym dzieckiem. Choroba się rozwija, stąd też cienie nasilają z czasem swoją obecność. Matka symbolizuje tu postawę akceptacji, pogodziła się z diagnozą "lekarza z miasta", chce do maksimum wykorzystać ostatnie chwile z synkiem. Ojciec jest gotów przebyć daleką drogę, ponieść wysokie koszty, przejść przez masę upokorzeń, wreszcie zapaść na zdrowiu - byleby tylko utrzymać dziecko przy życiu. Choroba jest jednak nieuleczalna, nie ma nadziei -w ten sposób ojciec przedłuża tylko cierpienie i stres zarówno sobie jak i dziecku (scenka z Joachimem zamkniętym w dłoni).

Więcej o tym napiszę na dniach na blogu, ale to taki ogólny koncept na razie.
3) Czkawkę miała, ot co.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 16, 2009, 08:52:21 pm »
Death, przyznaj się, że z komiksu nie zrozumiałeś nic, nie potrafisz go ocenić i tak naprawdę piszesz "super, super" tylko dlatego, że inni ten komiks polecają.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 16, 2009, 09:41:37 pm »
Pomimo tych niedociągnięć fabularnych komiks oceniam na mocne 8/10 bo cholernie dobrze się to czyta  8)
Śmierć niedociągnięciom fabularnym! Niech szczezną! :badgrin:

Offline kmh

Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 16, 2009, 11:21:47 pm »
Death, przyznaj się, że z komiksu nie zrozumiałeś nic, nie potrafisz go ocenić i tak naprawdę piszesz "super, super" tylko dlatego, że inni ten komiks polecają.


No i ma ładne rysunki!
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Offline ljc

Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 17, 2009, 07:40:55 am »
jestem zachwycony, świetnie się czyta, historia wciąga, groza narasta - potem wszystko nieco siada
Spoiler: pokaż
tak od zaokrętowania mniej więcej, a ucieczkę w symbolizm uważam za pójście na łatwiznę, choć nie wiem, jak by to można było inaczej pokazać a tak jak jest, źle nie jest, ale...
no i - jak wspomniał kmh - te ekspresywne rysunki...
pewniak na podmium w tym roku
tamtam!

Offline ZBÓJCERZ

Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 17, 2009, 03:21:02 pm »
A mnie ten komiks dość rozczarował, nie podzielam zachwytów nad rysunkami - nie są złe, ale bez rewelacji. Co do treści - zaczyna się bardzo ciekawie, ale niestety zakończenie zupełnie do mnie nie trafiło. W skali do 6 dałbym 3+. Spodziewałem się więcej...

Offline Blacksad

Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 18, 2009, 09:59:13 pm »
Robweiller poszedł innym tropem. Mnie "Trzy cienie" przede wszystkim przywodzą na myśl dorosłość - i to, jak kurczowo rodzice bronią przed nią dziecko, uciekają, poświęcają się, zamykają je w kokonie...
A na jeszcze innej płaszczyźnie to "Król Olch" Goethe'go (np. tu: http://www.wiersze.annet.pl/w,,10636) i ojciec, wiozący przez las umierającego, majaczącego syna.
Ja wiem, że te dwie interpretacje się wzajemnie wykluczają, ale i przy okazji tym bardziej fascynującym jest komiks :)
Chrzań się, Smirnov

Offline ZBÓJCERZ

Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 19, 2009, 10:59:32 am »

Ja wiem, że te dwie interpretacje się wzajemnie wykluczają, ale i przy okazji tym bardziej fascynującym jest komiks :)

rzekłbym, że to nadinterpretacje a nie interpretacje, ale spoko ;)

 

anything