Autor Wątek: Trzy cienie  (Przeczytany 13171 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Trzy cienie
« dnia: Luty 12, 2009, 10:09:32 am »
Trzy Cienie zakupiłem wczoraj. Dopiero przekartkowałem, ale wydanie pod względem edycji i czcionki zasługuje na uznanie. Aż miło trzymać w łapach  ;-)
Czeka mnie ciekawa noc  :)

Offline Mefisto76

Trzy cienie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2009, 06:37:56 am »

 Zgadzam się - komiks jest świetny! Czcionka i rysunki - MIóD! Zobaczymy co tam Cyril dzisiaj nam ciekawego powie...
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Blacksad

Trzy cienie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2009, 07:26:47 am »
Czcionka i rysunki - MIóD!
A scenariusz jakiś tam jest? Dobry albo zły, ale JAKIŚ? Piszesz, że komiks jest świetny, więc chyba tę składową część też znasz?
Dzięki za informację o czcionce i rysunkach, choć to sprzeczny komunikat, bo miodu akurat nienawidzę....
Dopiero w poniedziałek do mnie dotrze, niestety.

Chrzań się, Smirnov

J.K. Gordon III

  • Gość
Trzy cienie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2009, 08:39:44 am »
Trzy cienie to dobra baśń - trochę straszna , bardzo wzruszająca i całkiem nieźle napisana.




W dodatku ma jakieś tam przesłanie!
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2009, 09:00:02 am wysłana przez J.K. Gordon III »

Offline jakubg

Trzy cienie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2009, 09:21:40 am »
Dla kogoś kto lubi starsze bajki Disneya komiks jest jak znalazł bo ta opowieść taka właśnie trochę jest, jak napisał Kolega wyżej trochę straszna,wzruszająca i z przesłaniem. Do tego pod względem graficznym jest bardzo ładnie opracowana, rysunki są świetne ( szczególnie pod sam koniec, gdy pokazana jest ucieczka ojca w śniegu ).

J.K. Gordon III

  • Gość
Trzy cienie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 14, 2009, 09:40:01 am »
Do disneya bym tego nie porównywał - to jednak trochę inna liga. W trzech cieniach występuje pewien nastrój tajemniczości, sporo tam subtelnych niedopowiedzeń.

Offline jakubg

Trzy cienie
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 14, 2009, 10:01:01 am »
Może nie jest to zupełnie to samo, ale jest trochę podobne, przynajmniej moim zdaniem. Nawet w kresce Pedrosy widać pozostałości po Disneyu i jak nieładnie by to brzmiało to i tak ilustracje są naprawdę przepiękne.

Offline Mefisto76

Trzy cienie
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 14, 2009, 06:38:45 pm »
A scenariusz jakiś tam jest? Dobry albo zły, ale JAKIŚ?

Jest jest!  8) to temat ogólny wydawnictwa, więc nie piszę recenzji Trzech Cieni - ot to tylko moja krótka, subiektywna opinia, ale ja chyba faktycznie obiektywny być nie mogę, bo mam synka w wieku "cieniowego" Joachima i może dlatego ten komiks wywarł na mnie takie wrażenie...

Napisałem kilka słów o dzisiejszym spotkaniu "Pod Jaszczurami" - CD; publish it, publish it! :)

P.S. Widzę, że Jarek byłeś jak zwykle najszybszy  :evil: ;-)
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2009, 06:42:42 pm wysłana przez Mefisto76 »
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline bąbielek

Trzy cienie
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 15, 2009, 03:05:15 am »
Napisałem kilka słów o dzisiejszym spotkaniu "Pod Jaszczurami" - CD; publish it, publish it! :)

To ja przy okazji powiem, że w tekście jest taki jakby spojler (który wynikł z tego, co zostało powiedziane na spotkaniu). Także wszyscy, którzy nie nie czytali "Trzech cieni" niech tę relację czytają mało uważnie.

Z kolei "Trzy cienie" to najlepszy komiks wydany w tym roku. Lepszy nawet od "Przybysza". I będzie to bardzo poważny pretendent do miana najlepszego komiksu 2009.

Klick me up, klick me down.

Offline Mefisto76

Trzy cienie
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 15, 2009, 07:06:44 am »
To ja przy okazji powiem, że w tekście jest taki jakby spojler (który wynikł z tego, co zostało powiedziane na spotkaniu).

Możecie mi wierzyć, ze za dużo szczegółów nie zdradziłem  ;-)

Z kolei "Trzy cienie" to najlepszy komiks wydany w tym roku. Lepszy nawet od "Przybysza". I będzie to bardzo poważny pretendent do miana najlepszego komiksu 2009.

"Przybysz" wyrusza do nas dopiero w tym tygodniu, ale co do Cieni - zgadzam się w 100%.
Trudno będzie je przeskoczyć, choć to dopiero początek roku...
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

J.K. Gordon III

  • Gość
Trzy cienie
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 15, 2009, 09:02:11 am »
Z kolei "Trzy cienie" to najlepszy komiks wydany w tym roku. Lepszy nawet od "Przybysza". I będzie to bardzo poważny pretendent do miana najlepszego komiksu 2009.

Zwłaszcza, że "Przybysz" to niemy nie-komiks.

Offline Jarek Obważanek

Trzy cienie
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 15, 2009, 11:32:57 am »
Napisałem kilka słów o dzisiejszym spotkaniu "Pod Jaszczurami" - CD; publish it, publish it! :)

P.S. Widzę, że Jarek byłeś jak zwykle najszybszy  :evil: ;-)
Trudno te trzy fotki nazwać relacją ze spotkania. Dla mnie bardziej istotne było ogłoszenie wyniku, które wrzuciłem o 13 z małymi minutami. ;)
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Trzy cienie
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 15, 2009, 06:20:10 pm »
Przeczytałem przed chwilą "Trzy Cienie".
Wrażenia dobre.
Kreska bardzo disneyowa. Szczególnie to widać w gestykulacji, mowie ciała oraz ukazywaniu uczuć na twarzach postaci. Najbardziej mi się podobały późniejsze sekwencje w zimowym środowisku. Zapierające dech w piersiach!
Fabularnie jest wybornie. Świetnie opowiedziana historia. I nawet nie przeszkadza mi to, że motyw w niej przedstawiony przypomniał mi o komiksach z pewną urokliwą dziewczyną z ankh na szyi w roli głównej.
Jeżeli miałbym się do czegoś przyczepić to chyba do zakończenia. Jest ono takim post scriptum do fabuły. Wyglądało to tak, jak gdyby autor przyjął rolę narratora i powiedział szczerze, czym dla niego są "Trzy Cienie". Może się mylę, ale wydawało mi się, że zakończenie miało uświadomić czytelnikowi, jak należy odczytać komiks. I dlatego uważam to za minus, gdyż odbiorca może sam do tego dość bez komentarza od twórcy.

Ale warto to przeczytać. Jak najbardziej.
Ciepła, mądra historia.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2009, 06:24:37 pm wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2009, 10:48:32 am »
cóż więcej jeszcze o tym komiksie mozna napisać? piękna, chwytająca za serce opowieść, i dzięki temu głęboko zapadająca w pamięć. urzekająca niemal od pierwszej strony, nie pozwala oderwać się od lektury ani na chwilę. wcześniej padł zarzut 'niepotrzebnego' zakończenia. nie zgadzam się. wydaje mi się, że Pedrosa celowo przemyca końcową refleksję, aby nadać swemu dziełu jeszcze większą siłę przekazu.
szata graficzna powala. rysunki w 100% pasują do baśniowej konwencji, choć po przyjrzeniu sie obu stronom okładki myślę, że w kolorze komiks również by się bronił. 

Offline Tomasz 66

Odp: Trzy cienie
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 22, 2009, 07:31:40 pm »
Muszę przyznać, że komiks ten mocno mnie zaskoczył - spodziewałem się przygodowej opowieści w stylu tolkienowskim, a tu po stosunkowo wolno rozwijającym się początku komiks staje się nad wyraz poważny i dotyka bardzo ważnych problemów, jednocześnie autor robi to w bardzo subtelny i niekonwencjonalny sposób a jednocześnie bardzo przejmujący.
Same rysunki też bez najmniejszych zastrzeżeń,z wielką przyjemnością się to ogląda, szczególnie świetnie autor oddaje dynamikę ruchu, bardzo "płynna" prosta kreska i to, że komiks jest czarno-biały to akurat tutaj jest zaletą.
Same wydanie bez najmniejszych zastrzeżeń (w wypadku KG to już standard - jak widać nie zawsze twarda okładka i kredowy papier świadczą o jakości wydania i jego ekskluzywności), cena też OK - 37zł (biorąc pod uwagę rabat) za 272 strony to już rzadkość.
Wg mnie pierwszy bardzo silny kandydat na komiks roku 2009.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2009, 08:37:59 pm wysłana przez Tomasz 66 »

 

anything