trawa

Autor Wątek: Nowe GG 8.0 ! Jak Wam się podoba?:)  (Przeczytany 5989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dawid N

Nowe GG 8.0 ! Jak Wam się podoba?:)
« dnia: Luty 10, 2009, 07:51:44 pm »
Twórcy programu twierdzą, że wszystkie opinie zostały przeanalizowane, a sam program został od początku do końca napisany od podstaw. Mnie denerwuje, to że czasem się zacina i jak ma sie IE 6.0 to nie działa poprawnie okno konferencyjne :). Przy nowszych wersjach nie ma już tego problemu:)  A Wy co sądzicie o nowym gg?:)

Offline adiego

Odp: Nowe GG 8.0 ! Jak Wam się podoba?:)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2009, 08:55:06 pm »
Na dzień dobry mogę stwierdzić, że Nowe Gadu nie imprortuje kontaktów z serwera. Czemu? Nie wiem, ponieważ problem ten nie występuje przy Web Gadu, a Tlen (którego do tej pory używałem) eksportuje i importuje kontakty bez problemów. Tak więc Nowe GaduGadu poszło.... z mojego dysku szybciej niż się instalowało. Szkoda, bo byłem ciekaw nowych funkcji, a i wygląd nie odstraszał:(
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Dawid N

Odp: Nowe GG 8.0 ! Jak Wam się podoba?:)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2009, 09:20:05 pm »
Ja miałem odwrotnie:) Lista się załadowała, ale potem jak zobaczyłem, że się zacina okno konferencyjne, to odinstalowałem je :). Niestety lista z nowego gg nie pasuje do starego, a konwertera nie ma;/ Musiałem wszystko przepisywać - żal! Napisałem nawet z tym problemem do pomocy technicznej gg i odpowiedź była następująca: niestety nie ma konwertera. Szkoda:/

Offline Esse

Odp: Nowe GG 8.0 ! Jak Wam się podoba?:)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2009, 11:06:52 pm »
1. nie ładuje się lista z serwera - imo wada dyskwalifikująca, wypuścili niedoróbkę
2. pod wine nie chodzi do końca tak jak powinno
no i kiedy wreszcie wersje natywne pod coś innego niż winda? :/
robią z tego coraz większą kobyłę, imo bez sensu. lepiej pójść drogą mirandy, pidgina czy konnekta tzn system pluginów.

Offline @

Odp: Nowe GG 8.0 ! Jak Wam się podoba?:)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2009, 10:38:52 am »
Wszystkie te opcje co ma nowe gg maja inne komunikatory od paru lat, wiec szału nie ma, i z aqq się nie przesiadam.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Nowe GG 8.0 ! Jak Wam się podoba?:)
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2009, 08:28:08 pm »
Hyhy, ciekawe czy da się to odpalić na WINE. :D


Edit:


 :eek: Działa pod WINE 1.1.14 na Ubuntu intrepidzie. Kontakty zaimportowane, działa lepiej niż na windowsie.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2009, 08:39:27 pm wysłana przez Sajuuk'Khar »
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Myers

Odp: Nowe GG 8.0 ! Jak Wam się podoba?:)
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2009, 01:36:46 pm »
A ja sobie z ciekawości zainstalowałem. Po odpaleniu pojawiła się ta sama lista kontaktów, którą miałem w starszej wersji gg (której nie odinstalowałem) i pytanie czy zaimportować archiwum. Odpowiedziałem twierdząco i wszystko przebiegło prawidłowo. Trochę się przyzwyczajałem do nieco zmienionego układu niektórych funkcji i wyglądu samego komunikatora. Co mi się od razu rzuciło w oczy i nie spodobało to trzy razy większe zapotrzebowanie na zasoby komputerka i dwa razy większa liczba reklam. No i nowy wygląd niektórych starych emotikonek nie przypadł mi do gustu, ale to pewnie można sobie podmienić. Mam nowe gg od dwóch dni i cały czas nie mogę się przyzwyczaić, ale to pewnie kwestia czasu. Ogólnie mam mieszane uczucia.

Offline Phantom

Odp: Nowe GG 8.0 ! Jak Wam się podoba?:)
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2009, 07:43:31 pm »
Ja jestem zachwycony. Kontakty zaimportowały się same. Awatary, skórki, dłuższe opisy, możliwość prowadzenia kilku rozmów w jednym oknie, drag & drop aby wysłać jakiś plik. Jak dla mnie bomba. Dużo lepsze od 7. Tam praktycznie non stop miałem problemy z podłączeniem się do serwera lub importowaniem kontaktów.
z-ca koordynatora działu Techno Gildia.pl

Offline Dawid N

Odp: Nowe GG 8.0 ! Jak Wam się podoba?:)
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 22, 2009, 07:00:24 am »
Ja, jak rozmawiałem z ludźmi z gg, to powiedzieli, że nowa wersja ich programu chodzi poprawnie jak się ma minimum IE 7. Wtedy nie występują błędy. Sprawdźcie to :)

Offline MrE

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • no donnie, these men are Comics Fans
Odp: Nowe GG 8.0 ! Jak Wam się podoba?:)
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 22, 2009, 08:32:16 am »
a mi nowe gg się nie podoba może dlatego że jestem idealistą i lubię prostotę ;-)
I'm a master for these cookies

Offline PanCiacho

Odp: Nowe GG 8.0 ! Jak Wam się podoba?:)
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 25, 2009, 08:55:59 pm »
A opisy typu

"Mam Nowe GG
Pobierz i ty! www.gadu-gadu/pobierz"

To się same ustawiają?:P

Ja nie zmieniam, bo "jak coś jest dobre, albo się do tego przyzwyczaiłeś i zdaje ci się że jest dobre to nie ruszaj"

Offline Radan

Odp: Nowe GG 8.0 ! Jak Wam się podoba?:)
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 26, 2009, 02:04:41 pm »
Według mnie twórcy nowego gg trochę "przefajnili". Pełno zupełnie niepotrzebnych dodatków.

 

anything