trawa

Autor Wątek: Avestreu czy Avestrue?  (Przeczytany 3104 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline usagi01

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 540
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Łuczniczka
Avestreu czy Avestrue?
« dnia: Luty 04, 2009, 10:02:17 pm »
Trochę to głupie, ale naprawdę długo szukałam (np. w pracy :P ) i nie znalazłam odpowiedzi na to pytanie - jak brzmi nazwa tej pierwszej miejscowości? Na mapkach było Avestreu, ale w dialogach Avestrue. Domyślam się, że to błąd w tłumaczeniu tak jak z ulepszoną cięciwą/ścięgnami, księstwo Kosh (gdy dochodzimy do końca mapy) i królestwo Kosh (napis na mapie). Tylko która wersja jest prawdziwa? Ktoś zna niemiecką wersję (pewnie ta pierwsza - nie znam niemieckiego, ale ta druga bardziej brzmi na angielską).

Offline Kreutz67

Odp: Avestreu czy Avestrue?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2009, 10:12:45 pm »
Poprawna nazwa to Avestreu

Offline usagi01

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 540
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Łuczniczka
Odp: Avestreu czy Avestrue?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2009, 10:13:51 pm »
tak myślałam, dzięki. A Kosh to księstwo czy królestwo?

Offline Kreutz67

Odp: Avestreu czy Avestrue?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2009, 10:31:29 pm »
Kosh to księstwo

Offline usagi01

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 540
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Łuczniczka
Odp: Avestreu czy Avestrue?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2009, 02:06:17 pm »
A widzisz, przy wczytywaniu, kiedy pojawiają się różne informacje czy porady i obok jest jakaś (na ogół) ładna grafika, to często jest napisane "Królestwo Kosh". Tak samo na mapie. Jednak gdy dojdzie się do skraju lokacji i kursor się zmienia na taką bramkę, widnieje podpis "Księstwo Kosh". Choć moja znajomość świata Aventurii jest mała, te różnice rzuciły mi się w oczy, a chciałabym wiedzieć jak powinno być. :doubt:

Offline Kreutz67

Odp: Avestreu czy Avestrue?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2009, 05:25:40 pm »
Krainy w których toczy się akcja gry opisywane są już ponad 20 lat w systemie DSA (Das Schwarze Auge).
Środkową cześć kontynentu Aventurii zajmuje cesarstwo Mittelreich (co można przetłumaczyć jako Środkowa Rzesza).



W skład Rzeszy wchodzi m.in. Księstwo (Fürstentum) Kosh, które dzieli się na hrabstwa (Grafschaft) i margrabstwa (Markgrafschaft) i baronostwa (Baronien), w tym hrabstwo Ferdok.
Ale jak widać Niemcy tez mają z tym problemy i w grze nazwali Kosh hrabstwem  :)


Offline usagi01

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 540
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Łuczniczka
Odp: Avestreu czy Avestrue?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2009, 09:24:00 pm »
Dziękuję za tak obszerne wyjaśnienie poparte ilustracjami :) Wiem, że ten system gry już jakiś czas temu powstał, ale ja się z nim zetknęłam dopiero w tej grze. Tę pierwszą mapkę z resztą już widziałam gdzieś, ale na niej za bardzo podpisów nie widać... (powinna być w większej rozdzielczości)

Offline Kreutz67

Odp: Avestreu czy Avestrue?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2009, 09:56:31 pm »
Mówisz, masz ... w właściwie to : piszesz ... masz  :)


Offline usagi01

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 540
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Łuczniczka
Odp: Avestreu czy Avestrue?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 05, 2009, 09:58:07 pm »
Dziękuję pięknie :) (dyga)

Offline Maciek_Techland

Odp: Avestreu czy Avestrue?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 06, 2009, 04:35:14 pm »
Swoją drogą, w Edycji Kolekcjonerskiej wchodzi także mapa Aventurii dużego formatu - B2.

Miło po niej powodzić palcem i pomyśleć, gdzie by się chciało zawitać w kolejnej grze z universum The Dark Eye... :D

Offline usagi01

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 540
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Łuczniczka
Odp: Avestreu czy Avestrue?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 06, 2009, 10:32:15 pm »
swoją drogą, to kupiłam niekolekcjonerską edycję tylko zwykłą i nie będę dla mapy kupować drugiej :)

Offline Kreutz67

Odp: Avestreu czy Avestrue?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 06, 2009, 11:15:13 pm »
Usagi ... nie dla samej mapy. Tam jest jeszcze sporo innych gadgetów. Mnie najbardziej podoba się figurka krasnala, a w świetle Twoich wypowiedzi z innego wątku to powinna Cię zainteresować smycz (pasuje do pieszczochy).  ;-)

A tak na serio, oto zawartość edycji kolekcjonerskiej :
- obszerny Poradnik, który pomoże rozwiązać wszelkie problemy, na jakie możemy natrafić w trakcie ponad 100-godzinnej przygody.
- szczegółowo wykonana Metalowa Figurka Krasnoludzkiego Władcy -  rodem z systemów bitewnych.
- Tajna Wiadomość, ekskluzywna dla Edycji Kolekcjonerskiej, dzięki której w trakcie gry zdobędziesz pewien przedmiot, którego inni nie będą w stanie.
- prawdziwa Karta Postaci pochodząca z oryginalnego systemu The Dark Eye, którą można wykorzystać zarówno w trakcie sesji RPG, jak i przy okazji gry - np. spisując sobie na pamiątkę charakterystykę bohatera, którym ukończyliśmy za pierwszym razem grę.
- Mapa Aventurii - krainy, w której rozgrywa się akcja Drakensang.
- Koszulka Drakensang, utrzymana w klasycznej dla RPG kolorystycznej tonacji.
- Duży Plakat Drakensag - formatu B2.
- Płyta Audio ze ścieżką dźwiękową z gry, idealna na prawdziwe sesje RPG.
- Fan-Kit - płyta z atrakcyjną zawartością dla każdego miłośnika Drakensang
- Smycz Drakensang.
- Plakat formatu A3 wraz z Drzewkiem Umiejętności Specjalnych.

Offline usagi01

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 540
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Łuczniczka
Odp: Avestreu czy Avestrue?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 06, 2009, 11:40:30 pm »
Mimo wszystko, jeśli nie zejdzie cena poniżej tego, co ja płaciłam, to chyba nie kupię drugi raz tej samej gry... Ciężko pracuję (ciężko jest spać na twardym biurku, a czasem telefon zadzwoni i mnie budzi...) na każdą złotówkę, toteż trochę mi szkoda pieniędzy :doubt:

-A ten plakat A3 to chyba ten sam, co w zwykłej.
-Smyczy (tych ludzkich) nie noszę (a zwierzęce używam do zwierząt). Kolejny raz dodam, że moja pieszczocha jest na rękę, nie na szyję...
-reszta też jakoś mi nie podchodzi, tylko ewentualnie ta koszulka, bo lubię takie rzeczy, albo płyta z soundtrackiem - muzyka w grze jest super, zwłaszcza jak się do jakiegoś lochu/piwnicy wejdzie, jest po północy w realu, więc sąsiedzi już się uciszyli, to jest naprawdę klimatycznie... mmm...

Offline Kreutz67

Odp: Avestreu czy Avestrue?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 06, 2009, 11:48:12 pm »
Cytuj
albo płyta z soundtrackiem - muzyka w grze jest super, zwłaszcza jak się do jakiegoś lochu/piwnicy wejdzie, jest po północy w realu, więc sąsiedzi już się uciszyli, to jest naprawdę klimatycznie... mmm...

Zgadzam się w całej rozciągłości ... najbardziej podobał mi się temat podczas oczyszczania krypt na bagnach (po wlaniu święconej wody)  :)