Autor Wątek: Problem z zadaniem za garść dukatów.  (Przeczytany 4479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jigsaw500

Problem z zadaniem za garść dukatów.
« dnia: Luty 04, 2009, 12:46:34 pm »
Dowiedziałem sie że posłaniec jest niedysponowany i to ja musze odebrac wiadomość od kupca Tradera. Wydaje sie łatwe ale gdzie jest ten Trader??? Na mapce nie mam zaznaczonego żadnego wykrzyknika wiec nie wiem gdzie szukac! Prosze Was o pomoc.

Offline usagi01

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 540
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Łuczniczka
Odp: Problem z zadaniem za garść dukatów.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2009, 01:19:46 pm »
skoro nie masz na tej mapce znaku zapytania odpowiadającego zadaniu, to przejdź na inną mapkę np. w innej dzielnicy, może tam jest. Poczytaj jeszcze w dzienniku, może tam znajdziesz wskazówkę. Obawiam się, że jestem zbyt śpiąca, żeby przypomnieć sobie, gdzie był ten kupiec.
Odnośnie dziennika, to tylko raz mi się zdarzyło, że wprowadził mnie w błąd, dlatego mimo wszystko radzę tam zaglądać, a poza tym czytać dialogi, a nie tylko przeskakiwać dalej myszką. Czasami dialog niesie jedyne wskazówki jak wykonać zadanie.

Offline Lirael

Odp: Problem z zadaniem za garść dukatów.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2009, 03:19:47 pm »
a on nie stał obok statku?tzreba było z nim pogadać i wziąść paczke z wozu....

Offline nidhogg

Odp: Problem z zadaniem za garść dukatów.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2009, 03:30:14 pm »
Zdaje sie że tu chodzi o pierwsze zlecenie jakie sie dostaje. Idź do gospody na placu Praiosa i pogadaj z karczmarzem.

Offline jigsaw500

Odp: Problem z zadaniem za garść dukatów.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2009, 03:43:41 pm »
w dzienniku pisze tylko ze mam go znalesc i wziąśc przesylke nie pisze gdzie on jest a próbowałem już w innych lokacjach i nigdzie nie ma tego pytajnika na mapce

Offline nidhogg

Odp: Problem z zadaniem za garść dukatów.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2009, 03:53:49 pm »
To w końcu to ma być wiadomość czy przesyłka, bo to dwa różne zadania. Jeżeli to pierwsze zadanie jakie dostałeś to chodzi o gospode na placu Praiosa tak jak pisałem wcześniej, A jeżeli o przesyłke dla browaru to jest w porcie. Obok gościa który sprzedaje statek stoi wóz, trzeba porozmawiać z robotnikami obok, wziąć przesyłke z wozu i zanieść do browaru. Opisałem oba zadania bo nie piszesz dokładnie o które ci chodzi.

Offline jigsaw500

Odp: Problem z zadaniem za garść dukatów.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 04, 2009, 04:07:52 pm »
sory za niedokładność i wielkie dzięki za pomoc  :D

Offline jigsaw500

Odp: Problem z zadaniem za garść dukatów.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 04, 2009, 07:13:02 pm »
jednak nie ma nigdzie w tym porcie wozu z ktorego moglbym wziaść przesylke

Offline Kreutz67

Odp: Problem z zadaniem za garść dukatów.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 04, 2009, 07:32:10 pm »
Primo
Napisz dla której rodziny pracujesz (questy deczko się różnią)
Secundo
Nie Tradera, a Tradana Brewmora, karczmarza ze "Srebrnego Dzbana" na Placu Praiosa.
Idź i porozmawiaj z nim ...

Offline jigsaw500

Odp: Problem z zadaniem za garść dukatów.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2009, 07:38:03 pm »
ok gadałem juz a teraz powiedz mi plz gdzie jest lady protektor darianie??

Offline nidhogg

Odp: Problem z zadaniem za garść dukatów.
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2009, 07:38:42 pm »
Nie ma wozu bo to dalsze zadanie, nie napisałeś dokładnie o które ci chodzi dlatego tak wyszło. A ty masz do wykonania pierwsze zadanie, czyli masz iść na plac Praiosa do gospody "Srebrny Dzban" i porozmawiać z gospodarzem który sie nazywa Tradan Brewmor, o czym pisałem już za pierwszym razem. A pytalnikiem sie nie sugeruj bo przy niektórych zadaniach go nie będzie, trzeba troche poszukać i sprawdzać odpowiedzi. Idź, pogadaj z gościem i dopiero wtedy pisz czy to to zadanie czy inne, a nie zakładaj dwa razy ten sam wątek.

Offline Kreutz67

Odp: Problem z zadaniem za garść dukatów.
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 04, 2009, 07:57:38 pm »
Cytuj
ok gadałem juz a teraz powiedz mi plz gdzie jest lady protektor darianie??

Stoi na schodach w rezydencji hrabiowskiej w dzielnicy Cytadela Hrabiowska

Chłopie ... przecież to ona dała Ci to zadanie!

Offline Lirael

Odp: Problem z zadaniem za garść dukatów.
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 04, 2009, 09:01:52 pm »
heh...od razu można dodać że dalszy wątek z tym zadaniem ruszysz dopiero po powrocie z bagien bo coś czuje że zaraz będzie panika...;)

Offline Panek

Odp: Problem z zadaniem za garść dukatów.
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 05, 2009, 03:31:24 pm »
a ja mam inny problem a mianowicie zadanie u Vita w ktorym mam wlac trucizne w fretce jak to nalezy zrobic?? prosze o szybka podpowiedz:D:D z gory thx

Offline Kreutz67

Odp: Problem z zadaniem za garść dukatów.
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 05, 2009, 05:33:38 pm »
Poniżej sposób na przejście zadania z poradnika. Nie przechodziłem tego sam bo zawsze wybierałem tą drugą jasną stronę mocy  :D
Tzn. grając drugi raz wybrałem Rodzinę Neisbecków, ale zdradziłem ich za 100 dukatów  :-?

Spoiler: pokaż
Idź do „Chyżej Fretki”. Zniszcz beczkę, która stoi naprzeciwko barku. Spowoduje to, że swoje stanowisko opuści karczmarz.
Na dzbanie piwa stojącym na barku użyj trucizny. Po zatruciu piwa porozmawiaj z karczmarzem i powiedz, że chcesz postawić kolejkę strażnikom.
Tashman dostanie zatrute piwo i wypije je. Po chwili źle się poczuje i wyjdzie z karczmy.
Idź za Tashmanem. Kiedy będziesz chciał wyjść z karczmy zatrzyma Cię Pebblebush.
Karczmarz będzie chciał otrzymać zapłatę za dzban piwa. Zapłać mu 5 Talarów lub użyj Targowania, aby nie płacić nic. Wyjdź z Chyżej Fretki i idź do doków, gdzie leży dowódca straży.
Tashman wstanie i pójdzie w miejsce, gdzie zginał Ardo. Idź ciągle za nim, aż dotrzecie na przystań. Porozmawiaj jeszcze z dowódcą straży. Dowiesz się kilku ciekawych rzeczy i dostaniesz klucz do pracowni Ardo (otwiera zamknięte drzwi na piętrze Twojej rezydencji. W środku znajdziesz 80 Dukatów, miecz rodowy Ardo i opis jego przygód). Tashman umrze, ale pojawi się Yandrik.