Autor Wątek: ARQ  (Przeczytany 134409 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: ARQ
« Odpowiedź #225 dnia: Kwiecień 18, 2015, 11:13:59 pm »
Hmm...możesz mieć rację, że nieco szybciej wyszedł z księgarń, niż w 2010 r. Wtedy jeszcze nie było Arosów i komiks ten był głównie w Empikach i Matrasach. Nie schodził i oni potem zrobili promo -50% i chyba wtedy się w końcu zaczął sprzedawać, bo tanio. Mnie generalnie bardziej chodziło o to, że jeszcze niedawno był dostępny za normalne pieniądze. Choćby na Allegro. Nawet jak się niby wyprzedał, to wszyscy mieli ten komiks gdzieś i nie był drogi. Bardziej mi chodziło o to, że Indiańskie lato nie było specjalnie popularny przez wiele, wiele lat. Może i sztucznie poprzez mega promocje zszedł z Empików i Matrasów, ale to wcale nie sprawiło, że był jakiś poszukiwany. Arq 2 jak zniknął z rynku, to od razu zaczął schodzić za 200 zł. Indiańskie lato zamulało dłużej.

Offline marceli

Odp: ARQ
« Odpowiedź #226 dnia: Kwiecień 18, 2015, 11:41:58 pm »
Wszystkie komiksy co teraz się wyprzedają od razu stają się białymi krukami i chodzą znacznie wyżej od okładkowej.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Death

Odp: ARQ
« Odpowiedź #227 dnia: Kwiecień 18, 2015, 11:51:52 pm »
Nie do końca. Czasem wyprzeda się jakiś komiks z KG, czy od Timofa, który zalegał latami (albo nawet nie zalegał, tylko po prostu się sprzedał) i nadal chodzi za normalny hajs na Allegro i nawet nikt nie zauważa.
Takie np. Czasem z KG, albo Karuzela głupców od Timofa. Nawet Berlin z KG jakiś czas temu sprawdzałem, to chodził normalnie, a od dawna oba tomy wyprzedane.

Offline Dembol_

Odp: ARQ
« Odpowiedź #228 dnia: Kwiecień 19, 2015, 12:16:09 am »
Kokosz wcześniej sugerował, że nakład drugiego tomu był niższy niż pierwszego, a potem dodał, że ma egzemplarze na handel. Wydaje mi się, że to w drugiej części wypowiedzi tkwi rozwiązanie zagadki. Skoro kilkadziesiąt egzemplarzy (pomimo wysokich cen zapotrzebowanie na tak małym rynku jak komiksowy raczej nie jest większe) kurzy się gdzieś w folii czekając na lepsze czasy i wyższe ceny to nie ma co się dziwić, że brakuje.

ramirez82

  • Gość
Odp: ARQ
« Odpowiedź #229 dnia: Kwiecień 19, 2015, 12:21:55 am »
Kokosz wcześniej sugerował, że nakład drugiego tomu był niższy niż pierwszego, a potem dodał, że ma egzemplarze na handel.

A to nie Koalar pisał?

Wydaje mi się, że to w drugiej części wypowiedzi tkwi rozwiązanie zagadki. Skoro kilkadziesiąt egzemplarzy (pomimo wysokich cen zapotrzebowanie na tak małym rynku jak komiksowy raczej nie jest większe) kurzy się gdzieś w folii czekając na lepsze czasy i wyższe ceny to nie ma co się dziwić, że brakuje.

Moim zdaniem, mało realne. Może kiedyś, z 8 lat temu jak kolejne MK wyprzedawały się, a dodruków miało nie być, to ktoś mógł kupić kilku egzemplarzy na handel. Ale dziś, kiedy Egmont wznawia kolejne z tych do niedawna unikatów? Bardzo ryzykowne.

Offline marceli

Odp: ARQ
« Odpowiedź #230 dnia: Kwiecień 19, 2015, 07:08:44 am »
Ale realne. Mysle, ze moze tak byc. Nawet jak ma byc dodruk to w przerwie miedzy wyprzedanym czasem a dodrukiem mozna zarobic cene ponad okladkowa. A ostatecznie za taka cene za jaka sie kupilo -30%. Male ryzyko. Nie mowie tu o duzych ilosciach ale tak 1-2 sztuki.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2015, 07:43:48 am wysłana przez marceli »
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Kokosz

Odp: ARQ
« Odpowiedź #231 dnia: Kwiecień 19, 2015, 09:20:08 am »
Kokosz wcześniej sugerował, że nakład drugiego tomu był niższy niż pierwszego, a potem dodał, że ma egzemplarze na handel.

Ja? Nie...

Mam po jednym egzemplarzu i nie sprzedam.

Offline Koalar

Odp: ARQ
« Odpowiedź #232 dnia: Kwiecień 19, 2015, 12:08:25 pm »
Kokosz wcześniej sugerował, że nakład drugiego tomu był niższy niż pierwszego, a potem dodał, że ma egzemplarze na handel.

To ja coś takiego pisałem, a dokładniej było to tak:

Moim zdaniem jest tak: Arq 2 był w mniejszym nakładzie niż Arq 1, stąd 1 jest nadal do kupienia.

Ale ja mam 2 na sprzedaż, to nie jestem obiektywny :wink:
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Motyl

Odp: ARQ
« Odpowiedź #233 dnia: Kwiecień 19, 2015, 12:13:23 pm »

Patrząc na to jak długo schodziło Indiańskie lato i na to, że swego czasu było nawet na wyprzedaży -50% nie można było powiedzieć, że znowu wyjdzie. A wyszło.
Baj de łej - Cromwell wyprzedał się w trzy miesiące, nie w miesiąc.


Pamiętaj jednak, że Indiańskie lato, jak i pierwsi mistrzowie z Egmontu wydawani za stówkę, posiadali cenę wtedy działającą na wyobraźnię, plus nie było wówczas rabatów większych niż 25%, a raczej były mniejsze, więc człowiek zastanawiał co i kiedy kupi. Wyprzedaży Cromwella w trzy miesiące się nie dziwie jak na empik.com był do zgarnięcia za czterdzieści parę złociszy.   

Offline Death

Odp: ARQ
« Odpowiedź #234 dnia: Kwiecień 19, 2015, 12:52:53 pm »
Pamiętaj jednak, że Indiańskie lato, jak i pierwsi mistrzowie z Egmontu wydawani za stówkę, posiadali cenę wtedy działającą na wyobraźnię, plus nie było wówczas rabatów większych niż 25%, a raczej były mniejsze, więc człowiek zastanawiał co i kiedy kupi. Wyprzedaży Cromwella w trzy miesiące się nie dziwie jak na empik.com był do zgarnięcia za czterdzieści parę złociszy.
Może wtedy to było dużo kasy i nie było rabatu (no, ja akurat miałem -20% do raciborskiej Sowy, ale zdaję sobie sprawę z tego, że jako jeden z nielicznych osób miałem takie zniżki), ale takich integrali i grubszych komiksów było wówczas na rynku mało (wychodziły dopiero od roku), więc chyba łatwiej było sprzedać, skoro taka mała konkurencja. Tak mi się wydaje. Kiedy wychodził Arq 2 (4,5 roku po Indiańskim lecie), to rynek był już przesycony (czyli to co niedługo nas znowu czeka) i wydawało się, że niedługo to wszystko walnie.
Trochę się do tej sprzedaży Cromwella w Empiku przyczyniłem. :smile: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,7484.msg855414.html#msg855414

Offline marceli

Odp: ARQ
« Odpowiedź #235 dnia: Kwiecień 19, 2015, 01:10:10 pm »
Ja tez sie zastanawiaw, kiedy to wszystko pierdyknie bo ta ilosc komiksow jest juz nie do ogarniecia.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline misiokles

Odp: ARQ
« Odpowiedź #236 dnia: Kwiecień 19, 2015, 01:38:47 pm »
We Francji pierdyka? W Niemczech też? We Włoszech?

Offline kalbaro74

Odp: ARQ
« Odpowiedź #237 dnia: Kwiecień 19, 2015, 01:52:24 pm »
We Francji pierdyka? W Niemczech też? We Włoszech?
U nas pewnie pierdyknie,bo na taką ilośc wydawanych komiksów jest mało kupujących którzy jeszcze muszą rezygnowac z niektórych tytułów.

Offline Holsten

Odp: ARQ
« Odpowiedź #238 dnia: Kwiecień 19, 2015, 02:05:27 pm »
Obyś się mylił. Fajnie się ten nasz rynek rozkręcił. Szkoda byłoby, gdyby nie dokończono wielu rozpoczętych niedawno serii.

Offline misiokles

Odp: ARQ
« Odpowiedź #239 dnia: Kwiecień 19, 2015, 02:06:18 pm »
Czyli jak w każdym normalnym kraju. Od dawna nie kupuję wszystkich książek co bym chciał, płyt z muzyką, grami itd. Nic nie pierdyka. Po prostu rynek się nasyci. Ale nie pierdyknie. A czytelnik zrezygnuje z mniej interesujących go tytułów na rzecz tych najbardziej. Teraz jeszcze mamy zapas, niedługo już będziemy sobie wyrabiać bardziej krytyczne opinie zanim coś kupimy.

 

anything