Autor Wątek: ARQ  (Przeczytany 135712 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: ARQ
« Odpowiedź #210 dnia: Kwiecień 18, 2015, 02:25:16 pm »
Ale to jest ryzyko - to, że 100 osób chce kupić 2, to nie oznacza, że się opłaca drukować 1000 kloców, które znowu będą schodzić kilka lat (lepiej wydać Batmana, którego jeszcze w ogóle nie było).
Ale ja mam 2 na sprzedaż, to nie jestem obiektywny :wink:

Hehe, dobra końcówka :wink:
Pytanie tylko skąd wytrzasnąłeś 1000 kloców? Dodruk może być w spokojnie mniejszym nakładzie 300-400 egzemplarzy, przecież na bank mają dalej prawa do tego tytułu, a koszty druku z trzecim tomem byłyby pewnie niższe niż osobno.

Oczywiście, że nie jest bez sensu, bo każdy kto kupił drugi tom zakupi trzeci. Jak ktoś przez 5 lat nie kupił drugiego tomu to znaczy, że nie był mu on do szczęścia potrzebny. Wyczerpanie nakładu przez taki okres wskazuje na umiarkowane zainteresowanie tym tytułem, więc trzeci zapewne pojawi się w takim samym jak nie nieco mniejszym nakładzie niż tom 2. 

A jak drugi był w mniejszym nakładzie, to już nie pomyślałeś, nie? Byłby dostępny drugi tom, to ostatni miałby lepszą sprzedaż. A tak co? Po co drukować trzeci jak powiedzmy drugi miał mały nakład i teraz drukować zakończenie w też małym nakładzie, bo drugi miał mały nakład, a nikt inny nie kupi trzeciego tomu, nie posiadając "dwójki".

Offline Holsten

Odp: ARQ
« Odpowiedź #211 dnia: Kwiecień 18, 2015, 02:59:57 pm »
Ja sam od dłuższego czasu czekam na dodruk drugiego tomu.

Offline Motyl

Odp: ARQ
« Odpowiedź #212 dnia: Kwiecień 18, 2015, 03:18:04 pm »
A jak drugi był w mniejszym nakładzie, to już nie pomyślałeś, nie? Byłby dostępny drugi tom, to ostatni miałby lepszą sprzedaż. A tak co? Po co drukować trzeci jak powiedzmy drugi miał mały nakład i teraz drukować zakończenie w też małym nakładzie, bo drugi miał mały nakład, a nikt inny nie kupi trzeciego tomu, nie posiadając "dwójki".

Pomyślałem, na pewno był, bo pierwszy jest do tej pory. Andreas to nazwisko, które elektryzuje, ale jego komiksy nie są lekką i przyjemną rozrywką dla wszystkich, dlatego też i zainteresowanie tym tytułem mniejsze.
Nie ma znaczenia przy sprzedaży 3 tomu dodruk 2, bo zakładając, że prawie każdy kto ma 2 tom kupi 3 wystarczy wydać taki sam nakład 3 tomu i wcześniej czy później się wyprzeda.  Natomiast jak Tobie brakuje drugiego tomu do sprzedaży i spekulacji, to wybacz, ale nie można mieć w życiu wszystkiego, a jak Cię to bardzo boli to pomódl się do któregokolwiek bóstwa, którego religię wyznajesz, może spełni twe marzenia.

Offline Itachi

Odp: ARQ
« Odpowiedź #213 dnia: Kwiecień 18, 2015, 03:28:49 pm »
Arq 2 nie jest jakimś tam moim priorytetem, żeby płacić za niego gruby hajs. Ale jestem pewien, że w ciągu ostatnich miesięcy doszło sporo potencjalnych klientów, którzy chętnie kupiliby kolejne tomy (2 i 3).

Offline Koalar

Odp: ARQ
« Odpowiedź #214 dnia: Kwiecień 18, 2015, 03:39:10 pm »
Pytanie tylko skąd wytrzasnąłeś 1000 kloców? Dodruk może być w spokojnie mniejszym nakładzie 300-400 egzemplarzy, przecież na bank mają dalej prawa do tego tytułu, a koszty druku z trzecim tomem byłyby pewnie niższe niż osobno.

Myślę, że Egmont nie bawi się w takie małe dodruki (zwłaszcza jak nie musi). I wątpię, że różnica pomiędzy 1 a 2 to aż 300-400 egzemplarzy (strzelam 200). W zasadzie Arq sprzedaje się długo, ale nie pamiętam, żeby lądował na egmontowskich wyprzedażach -40%, -50%. Więc sprzedaje się w miarę dobrze (a 3 powinna pójść najlepiej; raz, że ludzie będą ciekawi zakończenia, dwa, że będą się bać, że się wyprzeda i lepiej szybko kupić).
Ale jak nie teraz, to może za jakiś czas dodrukują wszystko, Andreas to Andreas. Tak obstawiam 2018 ;)
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Itachi

Odp: ARQ
« Odpowiedź #215 dnia: Kwiecień 18, 2015, 03:43:29 pm »
Raz był pierwszy tom w Bonito na -40% i szybko się sprzedał, pamiętam bo sam wtedy kupiłem egzemplarz dla siebie.

ramirez82

  • Gość
Odp: ARQ
« Odpowiedź #216 dnia: Kwiecień 18, 2015, 03:46:47 pm »
Raz był pierwszy tom w Bonito na -40% i szybko się sprzedał, pamiętam bo sam wtedy kupiłem egzemplarz dla siebie.

Jeden?

Offline Itachi

Odp: ARQ
« Odpowiedź #217 dnia: Kwiecień 18, 2015, 04:04:09 pm »
Jeden?

Tak, 1 (słownie: jeden). Pamiętam, bo Death mi doradzał, czy warto się komiksem Arq zainteresować.

Offline Death

Odp: ARQ
« Odpowiedź #218 dnia: Kwiecień 18, 2015, 05:06:21 pm »

Ostatni raz o formacie ARQ Kołodziejczak pisał w czerwcu 2014 i wtedy skłaniał się, aby wydać brakującą całość
w 6 tomach:
 
http://www.alejakomiksu.com/nowosci/20138/Egmont-odpowiada-czerwiec-2014/
 
"ANDREAS – Na Łódź nic nie wydajemy. Jesienią będę mógł coś powiedzieć na temat różnych jego komiksów, natomiast ARQ dokończymy w 2015 raczej w 1 integralu, gdyż otrzymaliśmy poniższą informację od naszego licencjodawcy"
Faktycznie. Oczywiście o tym wiedziałem, ale zapomniałem, bo jak już wiele razy pisałem, nie ogarniam już tego rynku, nie ogarniam. Za dużo tego.
Czasem zapomnę, że ma wyjść jakiś komiks, ktoś mi przypomni i drugi raz cieszę się z tej samej zapowiedzi. :biggrin:

Offline marceli

Odp: ARQ
« Odpowiedź #219 dnia: Kwiecień 18, 2015, 08:39:33 pm »
Jestem tego samego zdania co Motyl. Każdy kto chciał zakupić 2 tom to go zakupił.
Patrząc na cenę oraz jak długo schodził ARQ myślę, że nie będzie dodruku ani tomu 1 ani tomu 2 tylko Egmont wyda tom 3 i zamknie sprawę.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline bosssu

Odp: ARQ
« Odpowiedź #220 dnia: Kwiecień 18, 2015, 09:15:22 pm »
Jestem tego samego zdania co Motyl. Każdy kto chciał zakupić 2 tom to go zakupił.
Patrząc na cenę oraz jak długo schodził ARQ myślę, że nie będzie dodruku ani tomu 1 ani tomu 2 tylko Egmont wyda tom 3 i zamknie sprawę.
Najrozsądniejsza odpowiedź w tej dyskusji. Grono klientów mają, a bawić się w dodruki czegoś co nie jest hiciorem żeby zalegał po księgarniach (ARQ I został wydany w 2009!!!! i nadal jest w sprzedaży) w chwili gdzie Egmont wszedł w amerykańców...zapomnijcie. Co do Cromwella nie ma co porównywać- to pewniak do szybkiej sprzedaży i dobrego zarobku (pierwsze wydanie zeszło podobno w miesiac).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2015, 09:27:03 pm wysłana przez bosssu »

Offline Death

Odp: ARQ
« Odpowiedź #221 dnia: Kwiecień 18, 2015, 10:20:14 pm »

Patrząc na to jak długo schodziło Indiańskie lato i na to, że swego czasu było nawet na wyprzedaży -50% nie można było powiedzieć, że znowu wyjdzie. A wyszło. Nie ma żadnej różnicy z Arq, poza taką, że Arq to środkowy tom serii, a nie pojedynczy komiks i że kosztuje grubo ponad stówę, a dodruk musiałby kosztować pewnie ze 180 zł. A choćby i te 150, to Egmont na takie coś nie pójdzie.

I dlatego nie wyjdzie, a nie dlatego, że kiedyś tam zalegał w księgarniach, bo zalegało to milion komiksów i drugie wydania miały. Poza tym mówimy o Arq 2, który wyszedł w 2010 roku i wyprzedał się do 2014 r. Uwierz mi, że to szybciej, niż Indiańskie lato.
Tak naprawdę nie ma reguły (oprócz tej, że Egmont nie wyda kolubryny za 150-180 zł, która jest jednym z tomów cyklu). Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że powinien wyjść Cromwell, a nie Indiańskie lato. Stało się inaczej. To akurat zagadka dla Muldera i Scully. Zajmijmy się przyziemnym przypadkiem Arq.


Dodruk Arq 2 jest blokowany przez Arq 1. Dlaczego? Ano dlatego, że zapewne musieliby wydrukować z 1000 sztuk dwójki
(mniej im się nie opłaca), a kto kupi dwójkę? TYLKO posiadacz jedynki. A suma wydrukowanych egzemplarzy jedynki na pewno jest mniejsza, niż druk dwójki i jego ewentualny dodruk. Poza tym jedynka jeszcze jest. Także zaleganie dwójki w latach 2010-2014 nie ma aż takiego znaczenia. Znaczenie ma to, że Arq 2 to grubas za mega hajs, jakich Egmont już nie drukuje, plus to, że to środkowy tom serii blokowany przez pierwszy.

Baj de łej - Cromwell wyprzedał się w trzy miesiące, nie w miesiąc.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2015, 10:24:22 pm wysłana przez Death »

Offline misiokles

Odp: ARQ
« Odpowiedź #222 dnia: Kwiecień 18, 2015, 10:21:12 pm »
Nie jest bez sensu, bo czytelnicy przecież dwójki mają.
Inna sprawa, że pamiętam gadkę, iż Egmont nie wie jak ma wydać ten trzeci cykl. Czy znowu w dużym tomiszczu, czy podzielić. Widzisz, oni już ten najnowszy boją się wydać w jednym tomie i możliwe, że będą 2 razy po 3. Idąc tym tropem gdyby wyszedł ponownie drugi, to już na pewno w dwóch tomach. A nie wierzę w to, że będzie im się chciało wrzucać/zaryzykują wrzucenie na rynek 4 tomy/ów Arq po 3 zeszyty. Mówię Wam, nie będzie, bierzcie póki jest w miarę tani.
Pomyliłeś komiksy. To nie chodziło o ARQ tylko o Anteresa. Trzeci podcykl Leo pierwotnie miał się zamknąć - jak dwa pozostałe - w pięciu albumach, ale już wiadomo że będzie sześć. Albo siedem. I stąd kombinowanie Egmontu w jakiej formie miał to wydać. Teraz już wiadomo, że będzie siedem i stąd pierwszy wydany tom Antares zbiera cztery albumu, a jak Leo skończy całość - E. wyda drugi trzyalbumowy integral.

Offline Death

Odp: ARQ
« Odpowiedź #223 dnia: Kwiecień 18, 2015, 10:25:29 pm »
Nie pomyliłem. Z Arq też mieli problem.

ramirez82

  • Gość
Odp: ARQ
« Odpowiedź #224 dnia: Kwiecień 18, 2015, 11:01:32 pm »

Poza tym mówimy o Arq 2, który wyszedł w 2010 roku i wyprzedał się do 2014 r. Uwierz mi, że to szybciej, niż Indiańskie lato.

Jestem niemalże pewien, że "Indiańskie lato" zdecydowanie szybciej się wyprzedało niż w ciągu 4 lat. Przecież w 2010 już dawno nie szło kupić go w sklepach... czy się mylę?