Autor Wątek: ARQ  (Przeczytany 135718 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: ARQ
« Odpowiedź #195 dnia: Kwiecień 18, 2015, 11:31:49 am »
a tak całkiem na poważnie, to jak najbardziej możemy domagać się wznowień; ja też mam na liście kilka pozycji, których nie zdążyłem kupić, lub zdążyłem, ale już ich niestety nie mam; jednak myślę sobie, że taki festiwal wznowień (kosztem zmniejszenia ilości nowości), to raczej krok wstecz niż do przodu.

Akurat Twój argument w przypadku wydawnictwa Egmont można łatwo obalić.

Przy zapowiedzi tomu trzeciego, pewnie dodrukują przy okazji drugi. Zapewne w mniejszym nakładzie, ale wystarczającym, aby czytelnicy mieli szansę na skompletowanie całej serii. Podobnie jak z Yansem, biorąc na poprawkę inne nakłady.

Offline Death

Odp: ARQ
« Odpowiedź #196 dnia: Kwiecień 18, 2015, 12:19:31 pm »
Bardzo w to wątpię. Dałbym sobie chyba nawet obciąć rękę, że żadnego dodruku nie będzie. Yans to Rosiński. A on bije sprzedażą wszystkich na głowę.
Tym bardziej, że Arq 2 to kolos 6-albumowy, a Egmont takich kolubryn już nie wydaje.
Ostatni argument to brak dodruku Cromwella, a to ten sam twórca (to chyba najsłabszy argument, ale zawsze). Moim zdaniem bierzcie Arq 2 póki jest za 2 stówy.
Jak wyjdzie trójka, to cena podskoczy do 400 zł i będziecie płakać.

Offline Itachi

Odp: ARQ
« Odpowiedź #197 dnia: Kwiecień 18, 2015, 12:24:26 pm »
No przecież jak będzie chciał wydać 3 tom to będzie wydawał...

A bez dwójki wydanie trzeciego jest bez sensu...

Cromwell Stone może być wznowiony w 2016 lub 2017, Egmont coś ostatnio marudził na ten temat, ale skoro wznawiają klasyki superhero to czemu nie resztę?

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: ARQ
« Odpowiedź #198 dnia: Kwiecień 18, 2015, 12:31:19 pm »

Akurat Twój argument w przypadku wydawnictwa Egmont można łatwo obalić. Przy zapowiedzi tomu trzeciego, pewnie dodrukują przy okazji drugi. Zapewne w mniejszym nakładzie, ale wystarczającym, aby czytelnicy mieli szansę na skompletowanie całej serii. Podobnie jak z Yansem, biorąc na poprawkę inne nakłady.
ależ ja życzę szczerze wszystkim tym, którzy nie kupili jeszcze arq, by mieli taką okazję i to w dobrej cenie! to naprawdę świetny komiks. jedyne, co mi się niezbyt podoba (ale oczywiście to rozumiem), że chęć posiadania jakiegoś tytułu rośnie z sześcianem odwrotności jego dostępności w sklepach, a gdy cena na alegrze osiągnie pułap dwukrotności okładkowej, to po prostu nie wypada go nie mieć w swej kolekcji; no i odwrotnie, gdy nagle pojawia się dodruk, to w zasadzie można odłożyć zakup "na później".jeszcze raz na koniec, żebyśmy się dobrze zrozumieli: życzę Ci, żebyś kupił i przeczytał arq, i by Ci się spodobał co najmniej tak, jak mi. tyle.


No przecież jak będzie chciał wydać 3 tom to będzie wydawał...

A bez dwójki wydanie trzeciego jest bez sensu...

Cromwell Stone może być wznowiony w 2016 lub 2017, Egmont coś ostatnio marudził na ten temat, ale skoro wznawiają klasyki superhero to czemu nie resztę?

wydanie bez dwójki trzeciego nie jest bez sensu; zapewniam Cię, że bardzo wiele osób czeka na kolejny tom. co innego czytanie trzeciego bez dwójki - to już ma mniejszy sens.

No przecież jak będzie chciał wydać 3 tom to będzie wydawał...

A bez dwójki wydanie trzeciego jest bez sensu...

Cromwell Stone może być wznowiony w 2016 lub 2017, Egmont coś ostatnio marudził na ten temat, ale skoro wznawiają klasyki superhero to czemu nie resztę?

święta słowa! ja bym jeszcze dodał: bierzcie ludzie tom 1, póki taki nieprzyzwoicie tani!
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/69492-plansze-europy-11-arq
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2015, 01:37:40 pm wysłana przez fragsel »
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Death

Odp: ARQ
« Odpowiedź #199 dnia: Kwiecień 18, 2015, 12:32:44 pm »
Nie jest bez sensu, bo czytelnicy przecież dwójki mają.
Inna sprawa, że pamiętam gadkę, iż Egmont nie wie jak ma wydać ten trzeci cykl. Czy znowu w dużym tomiszczu, czy podzielić. Widzisz, oni już ten najnowszy boją się wydać w jednym tomie i możliwe, że będą 2 razy po 3. Idąc tym tropem gdyby wyszedł ponownie drugi, to już na pewno w dwóch tomach. A nie wierzę w to, że będzie im się chciało wrzucać/zaryzykują wrzucenie na rynek 4 tomy/ów Arq po 3 zeszyty. Mówię Wam, nie będzie, bierzcie póki jest w miarę tani. Na Allegro jest np. egzemplarz za 250 z wysyłką. Przez 6 tomów, to daje 41,70 zł za tom. Jeszcze nie jest tak źle.
Może 250 zł to samo w sobie dużo hajsu, ale przynajmniej nie za pojedynczego Blacksada, Piotrusia Pana czy Murenę jak to bywało na Alledrogo), tylko za 6-tomową kolubrynę, z której można przywalić w Jasną Górę.

ramirez82

  • Gość
Odp: ARQ
« Odpowiedź #200 dnia: Kwiecień 18, 2015, 12:33:26 pm »
Jeszcze jakiś czas temu, byłbym pewien, że dodruku nie będzie. Ale teraz, kiedy ruszyli ponownie z "Blueberrym" i zdecydowali się na dodruk niedostępnego pierwszego integrala, może rzeczywiście ten dodruk "ARQ 2" nie jest taki nierealny. Ale oczywiście zgadzam się, Andreas to nie Rosiński i pewności co do ewentualnego dodruku też mieć nie można.

A co do "Cromwell Stone", to dodruk/wznowienie będzie na pewno. Pewnie już w przyszłym roku. Nie po to sprzedawałem w zeszłym roku swój egzemplarz, by teraz nie mieć...

Offline Itachi

Odp: ARQ
« Odpowiedź #201 dnia: Kwiecień 18, 2015, 12:34:04 pm »
Dlatego napisałem o mniejszym nakładzie, którym pozwoliłby rzeszy nowych czytelników zapoznać się z całością. Zobaczymy czy coś z tego wyniknie, ale to raczej najwcześniej w przyszłym roku :wink:

A co do "Cromwell Stone", to dodruk/wznowienie będzie na pewno. Pewnie już w przyszłym roku. Nie po to sprzedawałem w zeszłym roku swój egzemplarz, by teraz nie mieć...

Oby, oby!
 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2015, 12:37:35 pm wysłana przez Itachi »

Offline Death

Odp: ARQ
« Odpowiedź #202 dnia: Kwiecień 18, 2015, 12:37:25 pm »
Sprawa Blueberry`ego to niezły argument. Ale już np. nie wierzę w dodruk drugiego integrala B.
Też dałbym sobie odciąć rękę, że to tak samo jak z Hellboyem i Usagim, żeby zrobić w balona czytelników, żeby dobrze się sprzedawały najnowsze tomy. :smile:
Np. ktoś sobie kupi Blueberry 4, bo wyszedł 1, ale 2 to sobie już będzie musiał skombinować na Allegro.

Offline Itachi

Odp: ARQ
« Odpowiedź #203 dnia: Kwiecień 18, 2015, 12:38:48 pm »
Sprawa Blueberry`ego to niezły argument. Ale już np. nie wierzę w dodruk drugiego integrala B.

Kwestia tylko i wyłącznie męczenia Egmontu, raz odmówią, drugi raz się zastanowią, za trzecim wydrukują z jakimś tam kolejnym tomem. Szczególnie teraz kiedy biznes się kręci, chociaż wiadoma ustawa może wszystko zatrzymać :evil:

ramirez82

  • Gość
Odp: ARQ
« Odpowiedź #204 dnia: Kwiecień 18, 2015, 12:42:44 pm »
Ale już np. nie wierzę w dodruk drugiego integrala B.
Też dałbym sobie odciąć rękę, że to tak samo jak z Hellboyem i Usagim, żeby zrobić w balona czytelników, żeby dobrze się sprzedawały najnowsze tomy. :smile:

Też tak myślę. Jednak kiedy ogłosili, że będzie kontynuacja serii z jednoczesnym wznowieniem pierwszego integrala, była jeszcze (?) możliwość kupna drugiego i trzeciego integrala - to był dobry okres na wejście w tę serię. Podobna sytuacja może być teraz z "Amerykańskim Wampirem", że za chwile zabraknie drugiego tomu.

Offline Death

Odp: ARQ
« Odpowiedź #205 dnia: Kwiecień 18, 2015, 12:44:33 pm »
...to tak samo jak z Hellboyem i Usagim, żeby zrobić w balona czytelników, żeby dobrze się sprzedawały najnowsze tomy. :smile:
To jeszcze oficjalna i poprawna politycznie wersja: "wydaliśmy pierwsze tomy Usagiego, Hellboya i Blueberry`eo, żeby czytelnicy mogli zapoznać się z serią".  :biggrin:

Podoba mi się postawa Itachiego. Z jednej strony sprzedaje drożej komiksy i robi na tym kasę (np. Blueberry 2, którego sprzedał za spory hajs), a z drugiej strony jak coś jest wyprzedane i sam chce kupić, to nie bierze za gruby hajs od kogoś, tylko męczy wydawcę o dodruk. Tak powstawały imperia. Tak 3maj Itachi. :smile:

Offline Itachi

Odp: ARQ
« Odpowiedź #206 dnia: Kwiecień 18, 2015, 12:56:27 pm »
To był tak tzw. jednorazowy strzał :wink:

Offline piotrassss

Odp: ARQ
« Odpowiedź #207 dnia: Kwiecień 18, 2015, 01:18:04 pm »
Nie jest bez sensu, bo czytelnicy przecież dwójki mają.
Inna sprawa, że pamiętam gadkę, iż Egmont nie wie jak ma wydać ten trzeci cykl. Czy znowu w dużym tomiszczu, czy podzielić. Widzisz, oni już ten najnowszy boją się wydać w jednym tomie i możliwe, że będą 2 razy po 3.

Ostatni raz o formacie ARQ Kołodziejczak pisał w czerwcu 2014 i wtedy skłaniał się, aby wydać brakującą całość
w 6 tomach:
 
http://www.alejakomiksu.com/nowosci/20138/Egmont-odpowiada-czerwiec-2014/
 
"ANDREAS – Na Łódź nic nie wydajemy. Jesienią będę mógł coś powiedzieć na temat różnych jego komiksów, natomiast ARQ dokończymy w 2015 raczej w 1 integralu, gdyż otrzymaliśmy poniższą informację od naszego licencjodawcy"

 
 
Mam nadzieję, że zostanie to dotrzymane.
Nie wyobrażam sobie dzielenia tego na kolejne dwa woluminy, ...zupełnie bez sensu!!!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2015, 05:00:02 pm wysłana przez piotrassss »

Offline Motyl

Odp: ARQ
« Odpowiedź #208 dnia: Kwiecień 18, 2015, 01:57:37 pm »
A bez dwójki wydanie trzeciego jest bez sensu...

Oczywiście, że nie jest bez sensu, bo każdy kto kupił drugi tom zakupi trzeci. Jak ktoś przez 5 lat nie kupił drugiego tomu to znaczy, że nie był mu on do szczęścia potrzebny. Wyczerpanie nakładu przez taki okres wskazuje na umiarkowane zainteresowanie tym tytułem, więc trzeci zapewne pojawi się w takim samym jak nie nieco mniejszym nakładzie niż tom 2. 

Offline Koalar

Odp: ARQ
« Odpowiedź #209 dnia: Kwiecień 18, 2015, 01:58:51 pm »
Moim zdaniem jest tak: Arq 2 był w mniejszym nakładzie niż Arq 1, stąd 1 jest nadal do kupienia. Ale nakład był o tyle mniejszy, że teraz nie opłaca się dodrukowywać 2. Wystarczy wydać 3 w nakładzie podobnym do 2. Sprzeda się, bo to będzie zamknięcie historii (1 też zejdzie powoli; nie ma jej na tyle dużo, że trzeba dodrukować 2). Egmont dodrukowuje pierwsze tomy niedokończonych serii (Blueberry, Amerykański Wampir), żeby schodziły kolejne tomy. Tu nie musi tego robić (kupią osoby mające 1 i 2, a nawet te, co mają tylko 1). Arq to nie jest tak kultowy komiks jak Rork, którego trzeba było szybko dodrukować. Arq 1 sprzedaje się 6 lat, Arq 2 sprzedawał się 4 lata. Nawet Cromwella nie dodrukowali przez 8 lat, który jest pewniakiem (szybko się sprzedał, a to jeden mały integral).
Oczywiście mogą od razu walnąć większy nakład 3, wyrównać jednocześnie do niego 2, a potem jeszcze dodrukować za jakiś czas 1.
Ale to jest ryzyko - to, że 100 osób chce kupić 2, to nie oznacza, że się opłaca drukować 1000 kloców, które znowu będą schodzić kilka lat (lepiej wydać Batmana, którego jeszcze w ogóle nie było).
Ale ja mam 2 na sprzedaż, to nie jestem obiektywny ;)
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

 

anything