Autor Wątek: ARQ  (Przeczytany 135806 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: ARQ
« Odpowiedź #180 dnia: Luty 21, 2015, 08:47:38 am »
Hehehehe. No tak. Francuzami nas nie chcą atakować, ale za to zaleją rynek superhero z DC :wink:
To raczej normalne. Była przez lata posucha na superhero, teraz w odwrocie są frankony. Za parę lat zatęsknimy z powrotem do europejskiej kreski. TM-Semic i późniejsze klony też się wcześniej przejadły, więc nie będzie tak źle.

Offline Death

Odp: ARQ
« Odpowiedź #181 dnia: Luty 21, 2015, 12:05:56 pm »
Szczerze mówiąc, to ja nie widzę posuchy jeśli chodzi o frankofony. Jeszcze nigdy nie było tak dobrze jak teraz. Sobie zobaczcie te wszystkie Wieże, Koziorożce, serie z Taurusa, czy integrale Valerianów, Yansów, Piotrusiów Panów, Hawkerów itd. Założę się, że jakby to wszystko policzyć jako pojedyncze standardowe albumy (czyli np. Piotruś x 6), to okazałoby się, że jest więcej, niż w losowo wybranym roku z lat 1999-2004, kiedy wychodziło pełno pojedynczych. 
Po prostu komiksów z USA jest jeszcze więcej (wręcz chorobliwie dużo) i tak się wydaje.

ramirez82

  • Gość
Odp: ARQ
« Odpowiedź #182 dnia: Luty 21, 2015, 12:12:00 pm »
Szczerze mówiąc, to ja nie widzę posuchy jeśli chodzi o frankofony. Sobie zobaczcie te wszystkie Wieże, Koziorożce, serie z Taurusa, czy integrale Valerianów, Yansów, Piotrusiów Panów, Hawkerów itd.

W pełni się zgadzam! Dodając do tego jeszcze Jeremiaha i Durango z Sideca, zapowiadane komiksy Andreasa, czy Blaina, powrót Blueberry'ego, wznowienia Bilala, Indiańskiego lata i inne, wynik wychodzi jeden:

Jeszcze nigdy nie było tak dobrze jak teraz.

Offline piotrassss

Odp: ARQ
« Odpowiedź #183 dnia: Kwiecień 17, 2015, 08:14:15 am »
Podobno 17 czerwca wychodzi ostatni 18 numer Arq:
http://www.bdfugue.com/arq-t-18-ici


http://www.amazon.fr/Arq-T18-Ici-Andreas/dp/2756065528/ref=sr_1_3/276-9096126-6566427?s=books&ie=UTF8&qid=1429254805&sr=1-3

My z niecierpliwością czekamy na OSTATNI SZEŚCIOTOMOWY integral.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: ARQ
« Odpowiedź #184 dnia: Kwiecień 17, 2015, 08:21:32 am »
Podobno 17 czerwca wychodzi ostatni 18 numer Arq:
http://www.bdfugue.com/arq-t-18-ici


http://www.amazon.fr/Arq-T18-Ici-Andreas/dp/2756065528/ref=sr_1_3/276-9096126-6566427?s=books&ie=UTF8&qid=1429254805&sr=1-3

My z niecierpliwością czekamy na OSTATNI SZEŚCIOTOMOWY integral.

może Egmont wyrobi się w tym roku :)

Offline Itachi

Odp: ARQ
« Odpowiedź #185 dnia: Kwiecień 17, 2015, 09:19:53 am »
Niech najpierw drugi dodrukują...

fragsel

  • Gość
Odp: ARQ
« Odpowiedź #186 dnia: Kwiecień 17, 2015, 09:23:07 am »
dokładnie...

Offline TePe


Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: ARQ
« Odpowiedź #188 dnia: Kwiecień 17, 2015, 05:38:14 pm »
Niech najpierw drugi dodrukują...
Pewnie, będzie się walał przez kolejne pięć czy sześć lat aż łaskawie go ktoś kupi :)
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

fragsel

  • Gość
Odp: ARQ
« Odpowiedź #189 dnia: Kwiecień 17, 2015, 06:09:53 pm »
Pewnie, będzie się walał przez kolejne pięć czy sześć lat aż łaskawie go ktoś kupi :)

na pewnp nie ten egzemplarz, który kupię ja...

ale spoko... wiem, że prowokujesz... wybaczam Ci...

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: ARQ
« Odpowiedź #190 dnia: Kwiecień 17, 2015, 06:44:23 pm »
na pewnp nie ten egzemplarz, który kupię ja...

ale spoko... wiem, że prowokujesz... wybaczam Ci...
nie prowokuję, raczej (głupio) żartuję [o czym świadczy ta głupia żółta twarz tuż po mojej wypowiedzi]. ale to niezaprzeczalny fakt, że obydwa arq były przeważnie stałymi bywalcami wszelkiej maści przecen i upustów. głowę daję, że za kilka miesięcy ludziska będą rwać włosy z głowy za pierwszym integralem, tak samo jak teraz za tym drugim.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

fragsel

  • Gość
Odp: ARQ
« Odpowiedź #191 dnia: Kwiecień 17, 2015, 06:56:59 pm »
możliwe...

ale możliwe też że ARQ 1 i 2 sprzedawały się słabo przed pojawieniem się grona nowych czytelników (co może ale nie musi być związane z WKKM :wink: ) którzy mieli okazję zapoznać się z twórczością mistrza dzięki wznowieniom Rorka i kontynuacji Kozia...

A 1 może się nie sprzedawać bo ludzie widzą, że nie ma 2...

oczywiście to tylko spekulacje...

i skoro inni mogą płakać za i prosić o albumy, które pewnie tylko oni kupią to ja też mogę...


zresztą to samo było z Blueberrym jeszcze 2 lata temu... a teraz?

Offline marceli

Odp: ARQ
« Odpowiedź #192 dnia: Kwiecień 17, 2015, 08:18:46 pm »
Fakt. Potwierdzam słowa tucoRamireza. Parę lat temu Arq 1 i 2 były wszędzie dostępne i leżały i leżały.
Ja swoje spokojnie kupiłem poniżej stówki za egzemplarz.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: ARQ
« Odpowiedź #193 dnia: Kwiecień 17, 2015, 08:24:38 pm »
powiedziałbym, że stali czytelnicy wkkm i miłośnicy arq to zbiory rozdzielne, ale (bez złośliwości) Twój przypadek obala tę tezę.... choć, jak to mówią - wyjątek potwierdza regułę.
a tak całkiem na poważnie, to jak najbardziej możemy domagać się wznowień; ja też mam na liście kilka pozycji, których nie zdążyłem kupić, lub zdążyłem, ale już ich niestety nie mam; jednak myślę sobie, że taki festiwal wznowień (kosztem zmniejszenia ilości nowości), to raczej krok wstecz niż do przodu.
A gdy Egmont wznowi ARQ 2, to ARQ 1 w mgnieniu oka stanie się jeszcze bielszym krukiem niż teraz ARQ 1.... wiem wiem, wtedy trzeba poprosić o ARQ 1.
Fakt. Potwierdzam słowa tucoRamireza. Parę lat temu Arq 1 i 2 były wszędzie dostępne i leżały i leżały.
Ja swoje spokojnie kupiłem poniżej stówki za egzemplarz.
ARQ 1 do teraz dostępny jest poniżej stówki (jak mawia sklep gildii "promocja trwa do 1.1.2020), a ARQ 2 w tamtym roku był chyba bez problemu do zdobycia.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline starcek

Odp: ARQ
« Odpowiedź #194 dnia: Kwiecień 17, 2015, 09:19:15 pm »
....a ARQ 2 w tamtym roku był chyba bez problemu do zdobycia.
Zgodnie z informacją na stronie w sklepie na b. był dostępny jeszcze 28.08.2014....
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

 

anything