trawa

Autor Wątek: ARQ  (Przeczytany 134443 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz 66

Odp: ARQ
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 14, 2009, 10:08:43 am »
Po lekturze całości murze stwierdzić, że komiks jest bardzo dobry, miłośnik Andreasa na pewno nie będzie zawiedziony. Zarówno graficznie jest bardzo dobrze - typowy styl autora z bardzo nietypowym, innowacyjnym kadrowaniem i często nietypowym punktem widzenia (oczywiście nie jest to rysunek tak szczegółowy jak w Cromwell stone), ale także scenariusz nie rozczarowuje - zagmatwana historia z wieloma niewiadomymi, w tomie 5 z wyjaśnieniem istoty świata Arq i wielu zagadek, ale ponownie już tom 6 na nowo wszystko pląta, wprowadza wiele niewiadomych i pozostaje tylko czekać niecierpliwie na wyjaśnienie w kolejnych tomach - jak to zwykle u Andreasa (mam nadzieję, że cdn już za rok). / Tom 6 jest także trochę różny od reszty - wiele "pustych" stron bez dialogów, nietypowo kadrowanych, czasem z jednym rysunkiem na stronę, czy nawet na dwie - nieco przypomina mi to Rorka, tom 6 - Zejście /
P.S. nie za bardzo rozumiem jaki ma związek z fabułą całostronicowy czarno-biały rysunek na stronie 278 - jakoś mi on nie do niczego nie pasuje ?

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: ARQ
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 14, 2009, 05:04:25 pm »
Po lekturze całości murze stwierdzić, że komiks jest bardzo dobry, miłośnik Andreasa na pewno nie będzie zawiedziony. Zarówno graficznie jest bardzo dobrze - typowy styl autora z bardzo nietypowym, innowacyjnym kadrowaniem i często nietypowym punktem widzenia (oczywiście nie jest to rysunek tak szczegółowy jak w Cromwell stone), ale także scenariusz nie rozczarowuje - zagmatwana historia z wieloma niewiadomymi, w tomie 5 z wyjaśnieniem istoty świata Arq i wielu zagadek, ale ponownie już tom 6 na nowo wszystko pląta, wprowadza wiele niewiadomych i pozostaje tylko czekać niecierpliwie na wyjaśnienie w kolejnych tomach - jak to zwykle u Andreasa (mam nadzieję, że cdn już za rok). / Tom 6 jest także trochę różny od reszty - wiele "pustych" stron bez dialogów, nietypowo kadrowanych, czasem z jednym rysunkiem na stronę, czy nawet na dwie - nieco przypomina mi to Rorka, tom 6 - Zejście /
P.S. nie za bardzo rozumiem jaki ma związek z fabułą całostronicowy czarno-biały rysunek na stronie 278 - jakoś mi on nie do niczego nie pasuje ?

No, z tym tomem 6, to sie jeszcze bardziej zdziwilem, jak go przeczytalem samodzielnie... :)

Z ta czarno biala plansza - ten watek jest potem kontynuowany w drugim cyklu, ale jeszcze sie nie wyjasnil. Sa spekulacje, ze to dziecko to
Spoiler: pokaż
Gilpatrick w mlodosci
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Tomasz 66

Odp: ARQ
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 14, 2009, 07:50:50 pm »
No to już mi ulżyło, bo miałem wrażenie, że strona 278 jest z zupełnie innej książki i została wydrukowana przypadkowo tylko w moim egzemplarzu   :D

Offline graves

Odp: ARQ
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 14, 2009, 08:01:15 pm »
No to już mi ulżyło, bo miałem wrażenie, że strona 278 jest z zupełnie innej książki i została wydrukowana przypadkowo tylko w moim egzemplarzu   :D
:shock:
Nie, to taka fajna strona do pokolorowania  ;-)

Właśnie skończyłem czytać ARQ.
zacząłem w południe i miałem tylko przeczytać jeden album... Później chciałem skończyć po dwóch. W końcu stwierdziłem, że połowa to będzie akurat... I skończyłem przed chwilą wszystkie 6.
Akcja poprowadzona została tak - jak zupełnie sie tego nie spodziewałem zaczynając to czytać.
Rewelacja i graficzna i scenariuszowa. Nie miałem specjalnie wielkich oczekiwań - zaskoczenie bardzo pozytywne. Pochłonęło mnie całkowicie.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Thomas29Needles

Odp: ARQ
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 15, 2009, 01:53:10 am »
Właśnie skończyłem czytać ARQ.
zacząłem w południe i miałem tylko przeczytać jeden album... Później chciałem skończyć po dwóch. W końcu stwierdziłem, że połowa to będzie akurat... I skończyłem przed chwilą wszystkie 6.
Akcja poprowadzona została tak - jak zupełnie sie tego nie spodziewałem zaczynając to czytać.
Rewelacja i graficzna i scenariuszowa. Nie miałem specjalnie wielkich oczekiwań - zaskoczenie bardzo pozytywne. Pochłonęło mnie całkowicie.
Także skończyłem a miałem zahaczyć o jeden, góra dwa tomy ;) I muszę przyznać, że [imho] "ARQ" bije na łeb i szyję "Rorka" oraz "Cromwell Stonea". W przypadku tego drugiego, jedynie fabularnie bo krecha w "C.S." to majstersztyk.

Fabuła komiksu, narracja i wielowymiarowość to podstawowe zalety "ARQ". Bardzo dobre dialogi, naturalne, bez zbytniej sztuczności [jak zdarzało się  szczególnie w "Rorku"] sprawiają, iż bohaterowie zyskują na  wiarygodności a i rys psychologiczny każdego z nich jest bardzo przekonujący choć może nie super oryginalny. Wzmianki o strzelaniu sobie w stopę [przez autora] uważam za przesadzone. Doskonały komiks, jak dla mnie... Niecierpliwie czekam na ciąg dalszy ;)

No i tym co się nie mogą zdecydować polecam zdecydowanie Andreasa niż Troppiego.

Offline kas1

Odp: ARQ
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 15, 2009, 08:34:45 am »
Jestem zły na Andreasa. Przez niego zarwałem noc... Arq to świetny komiks i mam nadzieje, że nie będę musiał zbyt długo czekać na drugiego integrala.

Offline wilk

Odp: ARQ
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 16, 2009, 12:02:33 pm »
Na stronie Sherpy można zobaczyć okładkę i trzy przykładowe plansze do 12 tomu Arq. Poza tym można porównać polskie wydanie Arq z tym holenderskim.

Offline graves

Odp: ARQ
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 16, 2009, 04:32:05 pm »
Na stronie Sherpy można zobaczyć okładkę i trzy przykładowe plansze do 12 tomu Arq.
Hm, te 3 strony nie zachęcają...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Death

Odp: ARQ
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 16, 2009, 07:16:11 pm »
Na stronie Sherpy można zobaczyć okładkę i trzy przykładowe plansze do 12 tomu Arq. Poza tym można porównać polskie wydanie Arq z tym holenderskim.
Hm, te 3 strony nie zachęcają...

Mnie się bardzo podobają. Nie wiem czemu ale plansze od razu skojarzyły mi się z Odyseją Kosmiczną Kubricka. Tylko tego głazu brakuje.  :wink:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2014, 01:21:58 pm wysłana przez Death »

Offline ljc

Odp: ARQ
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 17, 2009, 07:45:51 am »
przychylam posta tym, którzy są zachwyceni - na dwa podejścia przeczytałem i bardzom kontent - dynamicznie i miejscami niekonwencjionalnie narysowane (a Andreas nie tylko precyzyjnie architekturę umie rysować), koncepty postaci mi sie podobały, świetne zwroty akcji, aż się boję, czy Andreasowi uda się zrobić z tego sensowne zakończenie - na razie jednak wszystko może się zdażyć i ta nieprzywidywaność jest ogromnym plusem
tamtam!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: ARQ
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 17, 2009, 12:19:02 pm »
Na stronie Sherpy można zobaczyć okładkę i trzy przykładowe plansze do 12 tomu Arq. Poza tym można porównać polskie wydanie Arq z tym holenderskim.

Hmm, wyglada na retrospekcje jakas, ciekawe kto to moze byc... Moze Maitre Noir, ktory pojawil sie w 11 tomie...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline peszawar

Odp: ARQ
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 24, 2009, 11:13:55 pm »
przychylam posta tym, którzy są zachwyceni - na dwa podejścia przeczytałem i bardzom kontent - dynamicznie i miejscami niekonwencjionalnie narysowane (a Andreas nie tylko precyzyjnie architekturę umie rysować), koncepty postaci mi sie podobały, świetne zwroty akcji, aż się boję, czy Andreasowi uda się zrobić z tego sensowne zakończenie - na razie jednak wszystko może się zdażyć i ta nieprzywidywaność jest ogromnym plusem
no właśnie dlatego boję się to kupić, kurde... a jak się okaże, że później będzie porażka??

Offline DanDraver

Odp: ARQ
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 25, 2009, 12:53:36 am »
no właśnie dlatego boję się to kupić, kurde... a jak się okaże, że później będzie porażka??
Nie ma co gdybać, tylko trzeba przeczytać. :) Komiks jest znakomity i warto się z nim zapoznać chociażby dla genialnego (przynajmniej wg. mnie) początku i chyba jednego z najbardziej pokręconych zwrotów fabularnych jakie kiedykolwiek widziałem.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: ARQ
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 25, 2009, 09:51:33 am »
Moim zdaniem drugi cykl jest duzo lepszy niz pierwszy, szczegolnie graficznie, natomiast co do zakonczenia - bedzie mozna cos powiedziec jak sie ukaze "Mission".
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline ljc

Odp: ARQ
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 25, 2009, 10:57:41 am »
no właśnie dlatego boję się to kupić, kurde... a jak się okaże, że później będzie porażka??
to przynajmniej pooglądasz sobie :) no chyba że uważasz, że Andreas nie umie rysować... :)
tamtam!