Autor Wątek: ARQ  (Przeczytany 135523 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gilbaert

  • Gość
Odp: ARQ
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 28, 2009, 09:36:14 pm »
Cytat: wilk
Na szczęście mam komfort bycia zupełnie nieobiektywnym
Trochę zazdroszczę...
Cytat: xionc
Aha - i nigdy nie przeczytalem 6 tomow na raz, to moze miec wplyw na odbior calosci. Seria rzadzi sie prawem oczekiwania na kolejne tomy, przy calosci moze byc zwyczajnie za duzo na raz.
być może, aczkolwiek to jest jedna historia jakoś tam ułożona, a nie np. tomik pasków, które po 1 w codziennej gazecie bawią, ale w zbiorczym wydaniu nużą. 
Cytat: xionc
Na przyklad fajne rozwiazania graficzne pod narkoza u Montany. Pol strony cegiel, kiedy wychodzi z wiezienia. Rzuty spod sufitu w stolowce i podczas strzelaniny.
Ejno bez jaj.
Cytat: xionc
Te dwa tomy wspomnien powstaly, bo Andreas chcial zaprzeczyc zarzutom, ze nie przybliza psychologicznie postaci. Moim zdaniem niepotrzebnie troche cos staral sie udowodnic, bo nie w tym sila jego komiksow, ale kazd tworca ma prawo zmierzyc sie z nowym tematem, a czytelnicy niech oceniaja.
A to ciekawa sprawa. Tylko niestety Andreas se zajebiście strzelił w stopę. IMHO ofkors.
Cytat: xionc
Czwarty tom Racken - jako chyba jedyny komiks ma kompozycje dwuplanszowa, b. ciekawy zabieg.
Owszem, to jest super, ale nie rekompensuje braku przyjemności płynącej z lektury. Wiesz fajnie, że Andreas różne efektowne rzeczy "umi" i je stosuje, ale komiks to nie tylko fajne rozwiązania formalne i rysunki, ale także fabuła.
Cytuj
ale raczej ciag zagadek i pytan, czym nas znow Andreas zaskoczy. Mnie ta konwencja przekonuje, choc nie od pierwszej strony.
sek w tym, że odpowiedzi, które autor daje, to z tzw. "dupy" są

Cytat: yurek1
jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ARQ. zaskoczony, bo o ile Andreasa ogromnie cenię za rozwiązania graficzne, za całą formalność komiksowego przedsięwzięcia, to już ze scenariuszami, moim zdaniem, bywa u niego różnie - czasem porywająco, czasem przynudzająco i tak pokręcenie, że nieciekawie. mówiąc krótko: Andreas czasem grafą peroruje, a słowem bełkocze. tymczasem w ARQ mam wrażenie, że wszystko jest na swoim miejscu i aż chce się więcej.
jasne, grafą peroruje, ale przeciez takie "Cmentarzysko Katedr", czy "Gwiezdne światło" to były fabularne perełki, a Arq mi w ogóle nie leży.

Cytat: yurek1
i jeszcze ważna sprawa: to bardzo fajnie przetłumaczony komiks (odnoszę wrażenie, że niejaka Elżbieta Żbik tłumaczy o niebo lepiej niż Maria Mosiewicz) i cudowna odtrutka po wiadomym komiksie timofa...
A skąd wiesz? czytałes w oryginale, bo jak czytam te Twoje ostatnie fikołki to mam wrażenie, że mylisz jakość tłumaczenia z korektą stylistyczną.

Cytat: xionc
No to az ciekaw jestem co powiecie po drugim integralu, choc 6 tom jeszcze nie wyszedl
nie kupię!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: ARQ
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 01, 2009, 02:03:05 am »

nie kupię!

Jak Ci sie troche ten pierwszy integral "ulezy", to mysle, ze docenisz go bardziej. Komiksy Andreasa czesto zyskuja z perspektywy.

A drugi Integral nie wytrzymasz i kupisz i tak, z ciekawosci, chyba ze przeczytasz wczesniej u kogos. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Gilbaert

  • Gość
Odp: ARQ
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 01, 2009, 10:50:17 am »
nie kupię, od turururra se pożyczę jak już.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: ARQ
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 01, 2009, 06:04:41 pm »
nie kupię, od turururra se pożyczę jak już.

Ja to popieram, w takich nakladach (i cenach) plansze europy sa jak podziemne gazetki w czasie okupacji - kazdy egzemplarz musi przeczytac wiele rodzin, zeby przekaz objal swym zasiegiem masy.  :lol:

Ale przypomne Ci sie przy okazji wydania drugiego tomu, bo jestem ciekaw moralu z tej historii.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ARQ
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 01, 2009, 09:10:30 pm »
czy dalej coś się... wyjaśnia(?), bo narazie to półprodukt jest taki... czuję niedosyt

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: ARQ
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 01, 2009, 10:17:34 pm »
czy dalej coś się... wyjaśnia(?), bo narazie to półprodukt jest taki... czuję niedosyt

Taa, wyjasnia. Tobie sie dopiero wydaje, ze nie wiesz o co chodzi.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ARQ
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 02, 2009, 01:39:56 pm »
Kilka rozwiązań jest okej, nie mniej jakoś inne "andreasy" mnie bardziej emocjonowały...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: ARQ
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 02, 2009, 02:14:30 pm »
Aaa, jesli chodzi o akcje, to on sie b. rozkreca w drugim cyklu. Poza tym jest znaczny postep pod katem graficznym, Andreas wszedl w ten styl i te pastelowe kolorki - naprawde robi to wrazenie.

Ale intryga bynajmniej nie zmierza do wyjasnienia, przynajmniej na razie, odkrywane sa kolejne warstwy, ale nic na tacy... :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Gilbaert

  • Gość
Odp: ARQ
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 02, 2009, 09:46:01 pm »
Cytuj
Aaa, jesli chodzi o akcje, to on sie b. rozkreca w drugim cyklu
nie wiem czy to rekomendacja.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: ARQ
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 02, 2009, 10:30:06 pm »
To zalezy, czy wolisz sie nudzic czy smucic (jak w III ksiedze Tytusa).

Arq jest jak nowe plyty Marillion z Hogarthem, najpierw myslisz, ze to juz nie to samo co wczesniej, ale jak sie dobrze wsluchasz, to ta muzyka nadal jest genialna, tylko inna.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Gilbaert

  • Gość
Odp: ARQ
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 02, 2009, 10:44:34 pm »
no ale skoro się akcja nie rozkręciła w ciekawy sposób przez 6 tomów
to ja chyba nie chcę sprawdzać czy może dalej się jednak rozkręciła.

Offline holcman

Odp: ARQ
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 02, 2009, 11:05:39 pm »
Arq jest jak nowe plyty Marillion...

Kurcze, a tak chciałem przeczytać ten komiks...

Offline Blacksad

Odp: ARQ
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 03, 2009, 06:35:30 am »
Arq jest jak nowe plyty Marillion z Hogarthem, najpierw myslisz, ze to juz nie to samo co wczesniej, ale jak sie dobrze wsluchasz, to ta muzyka nadal jest genialna, tylko inna.
O - to jest opinia, która od razu mówi mi, czy warto po komiks sięgnąć! Idealnie do mnie ta metafora trafia ze względu na M.  :) Znaczy się - nie warto sięgać. Twórca jedzie na opinii, a zamiast świeżości, krwi, pasji i serca (jak w Fish'owym Marillion) plumka i mąci kijem wodę w zastanej kałuży.
Kontynuując metaforę - mówienie o Marillion spotyka się zawsze z pytaniem - "aaa, ten z Fish'em?" a pytanie o Andreasa - "aaa, ten od Rorka i Cromwell'a?"
Czy tak właśnie jest z "Arq"?
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2009, 10:58:03 am wysłana przez xionc »
Chrzań się, Smirnov

Maciejaszek

  • Gość
Odp: ARQ
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 03, 2009, 06:41:36 am »
Do mnie xioncowe porównanie trafiło
bo Marillion wolę z Panem H. na wokalu

a komiks i tak miałem kupić
więc kupię i z zasady jako fanboy Andreasa będę się zachwycał
 :eek:


Offline Blacksad

Odp: ARQ
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 03, 2009, 06:45:20 am »
bo Marillion wolę z Panem H. na wokalu

Macieju, Macieju, tak ładnie Lublin narysowałeś, a tu takie herezje...
Wiem, że to offtop, ale siła wyższa...
Chrzań się, Smirnov