Autor Wątek: FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?  (Przeczytany 16439 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ramidas

Odp: FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 21, 2009, 11:11:53 pm »
Ja mam Ubuntu 8.10 Interpid Ibex. FF zainstalował się razem z systemem na początku ze wszystkimi pakietami i śmiga. Jakiegoś plugina chyba kiedyś nie moglem kiedyś uruchomić do blokowania reklam... Też mam 71/100 i platforma chyba nie powinna mieć znaczenia.
Gdy rozmawiasz z idiotą dobrze jest mieć pewność, że on nie robi tego samego...

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 30, 2009, 06:43:57 pm »
Zainstalowałem sobie Ubuntu 9.04, na Swarożyca i Peruna jakie to szybkie! Firefox ładuje strony równie prędko co Opera, jestem po prostu zaskoczony. W powyższym teście znów dostał 71/100, masz rację Ramidas, że platforma na to nie wpływa.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Ramidas

Odp: FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 30, 2009, 10:42:03 pm »
to już dziewiątka ubunciaka wyszła? :) Fajnie, dobry powód, by wreszcie w systemie zrobić porządki :P
Gdy rozmawiasz z idiotą dobrze jest mieć pewność, że on nie robi tego samego...

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 30, 2009, 10:55:45 pm »
Jeśli korzystałeś z Amaroka, będziesz miał w nowej dystrybucji Amaroka 2, którego należy czym prędzej wyrzucić i to najlepiej w trybie --purge.  :D

http://lazowski.wordpress.com/2009/04/17/amarok-14-na-ubuntu-904/

Tu jest informacja jak cofnąć wersję do 1.4.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Ramidas

Odp: FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 30, 2009, 11:23:03 pm »
IMHO Amarok ssie w każdej wersji. Aktualnie korzystam z Rythmbox. Bez zastrzeżeń. Choć powiem, że jeżeli czegoś mi brakuje pod linuxem to starego dobrego winampa. Tak go lubiłem, że nawet próbowałem go pod Wine odpalić, ale błędy były straszne w działaniu, a mi nie starczyło cierpliwości by konfigurować to to...
Gdy rozmawiasz z idiotą dobrze jest mieć pewność, że on nie robi tego samego...

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 01, 2009, 10:45:59 am »
Rythmbox? Panie, toż to bida z nyndzą, strasznie wolno działa, uruchamia się wolniej niż Amarok, częściej się wiesza, no i łatwo zgubić aktualnie odtwarzany plik w playliście, trzeba potem to ręcznie przewijać.

Jeśli chcesz odpalić pod Wine jakiś dobry program do muzyki, to polecam foobar2000, nowa wersja świetnie współpracuje z winiaczem i to bez żadnej dodatkowej konfiguracji. Jedyną wadą jest brak działającej wtyczki do last.fm.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Ramidas

Odp: FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 01, 2009, 02:52:54 pm »
Ja nie narzekam. Działa i jest git. Amaroka nie lubię i już. A w nic nowego się bawić teraz nie będę bo i tak czeka mnie reinstalacja...
Gdy rozmawiasz z idiotą dobrze jest mieć pewność, że on nie robi tego samego...

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 28, 2009, 06:40:00 pm »
Niech ktoś mi powie dlaczego kernel 2.6.27-14 w Ubuntu funkcjonuje chyba ze dwa razy szybciej niż wyższe wersje, tj. 2.6.28 i w górę? Różnica jest widoczna we wszystkim; ładowanie stron, otwieranie zakładek w przeglądarce, działanie Nautilusa, odtwarzanie filmów itd. Czy to specyfika wyłącznie mojego kompa?
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Qraq

Odp: FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 03, 2009, 09:54:11 pm »
Cytuj
FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?

Google Chrome 8)

Offline Azazell

Odp: FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 26, 2009, 11:35:24 am »
Ja to bym wybrał Google Chrome ale brakuje jej miedzy innymi możliwości zapamiętywania powiększonych stron!  :(

Offline royce88

Odp: FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 05, 2010, 04:56:43 am »
I personally prefer Google Chrome among all browsers available right now. I have been an avid fan of IE for years and I initially thought there is no difference whatever browser one has. When I tried Google Chrome, everything seems to be faster and simpler.  From the ones in your list, I would go with Firefox. This is also a good browser its just that there are too many icons in toolbar that comes along with it.  :biggrin:
choosehottubsdirect.com  choose hot tubs direct
<a href=http://lifestyle-socialnet.com/hot-tubs.html>choosehottubsdirect.com</a>  ,  <a href=http://videoreviewschoosehottubsdirect.com/>choose hot tubs direct</a>

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 02, 2011, 03:16:47 pm »
Może ktoś wie jak "odchudzić" Firefoxa? Z czasem musiało się nazbierać kupe śmiecia, bo przeglądarka naprawdę wolno działa. Do tego ma problemy ze startem - długo zajmuje jej sam nie wiem co w sumie: zanim załaduje stronę po starcie to od kilku do kilkunastu sekund nic nie da się zrobić.

Trochę mam przez to Firefoxa dość. Czy da się łatwo przesiąść z Foxa na np. Chrome? Przenieść zakładki, zapamiętane hasła itp.?

Offline Girwan

Odp: FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 02, 2011, 06:36:40 pm »
Ja się szyb ko przesiadłem z FF na Chrome. Niestety z tego co widzę zakładki można ściągnąć tylko z IE (i z Google Toolbar :) ), z IE można też ściągnąć hasła. Ale ... możesz też importować zakładki z HTML :) Wystarczy więc z FF wyeksportować i .. masz zakładki w Chrome


Co prawda możesz też ręcznie przenieść ulubione, ale z hasłami może być gorzej.