trawa

Autor Wątek: FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?  (Przeczytany 16091 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dawid N

FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?
« dnia: Styczeń 27, 2009, 05:54:30 pm »
Wielu użytkowników Windowsa po zainstalowaniu systemu od razu pobiera FireFoxa w celu szybszego i bardziej komfortowego przeglądania stron. Microsoft pragnie to zmienić i już udostępnia specjalną nową wersje Inernet Explorera 8.

Robocza wersja nazywa się Release Candidate i pod tą nazwą kryje się naprawdę bardzo dobra przeglądarka. Po pierwsze usunięto wiele błędów znanych z IE 8. Po drugie znacznie szybciej otwiera strony internetowe. Po trzecie, i najważniejsze, ma wiele funkcji zaczerpniętych z Opery czy też najnowszego FireFoxa.

Najnowszy Internet Explorer 8 RC1 można pobrać ze strony www.microsoft.com . Osobiście polecam go Wam do testowania, ale przynajmniej na razie zostanę przy przeglądarce z lisem w logu. Niemniej jednak szykuje się ostra walka o Internautę. A Wy, co sądzicie o nowym IE?   

Offline Ghost_Lord

Odp: FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2009, 10:01:20 pm »
No no moim zdaniem postarali się. Zmiany są dobre, ale pozostane przy Firefoxie i Operze  ;-)
Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.
Jonathan Davis

Offline Dawid N

Odp: FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2009, 07:29:50 am »
Ja zostaje przy FF, ale nowego IE dobrze mieć :D. Opery nie używam jakoś jej nie lubię.

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2009, 04:50:03 pm »
Od tygodnia testuję betę IE8 i rzeczywiście muszę potwierdzić, że jest powolna w stosunku do FF czy Chroma, ale po odkryciu kilku ciekawych funkcji, a szczególnie po sprawdzeniu całkowitej zgodności z systemem edycji Gildii :-), pozostawię ja na kompie. Mimo, że wkurzające jest to iż nadpisała mi dotychczasową IE6, a nie zainstalowała się jako oddzielny program. Jezeli wersja pełna przyspieszy to nic więcej do szczęścia nie będę potrzebował :-)
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2009, 03:35:58 pm »
Ja tam pozostaję wierny Liskowi odkąd go spotkałem :) Pewnie nawet jak poziom się wyrówna między FF a IE to zostanę z tym pierwszym z sentymentu.

Offline Dawid N

Odp: FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2009, 01:02:30 pm »
Kiedy zakładałem wątek FF czy IE8 RC nie spodziewałem się, że Opera również będzie chciała mnie czymś zaskoczyć. Tymczasem w sobotę pojawił się pierwszy news o Opera Turbo, a dzisiaj juz coś o niej wiemy. Cóż to za tajemna broń, która położy najlepsze przeglądarki na łopatki? Server-side rendering engine, używany przez najnowszy produkt Opera Software przyspieszy ładowanie stron o… 3,5(jakieś 70%) raza szybciej! Prawdziwe Lamborghini Diablo na autostradach światowej sieci! Jak to ma działać? To proste; Opera Turbo ma za zadanie kompresować (około 80% zawartości) strony pobierane strony przez różne produkty OS przez co ściągane będzie mniej danych. Istnienie Opera Mini nie jest zagrożone – już uspokajam, Opera Turbo korzysta z innych, niezależnych serwerów.

Wojna trwa, a ja połączę ten wątek z tamtym i czekam na Wasze komentarze :)

Offline Myers

Odp: FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 16, 2009, 08:26:35 pm »
Opera Turbo na papierze brzmi fajnie, ale jak się tak zastanowić to myślę, że nawet jeśli pojawi się wersja dla zwykłego użytkownika, to zdobędzie raczej zwolenników wśród skazanych na wolne łącza. Przyspieszenie ma polegać na kompresji, więc prawdopodobnie w przeglądarce wyświetli się wszystko, ale podejrzewam, że elementy graficzne stracą na jakości.

Firefoxa używam tylko w pracy i jakoś średnio leży mi ta przeglądarka, ale z Operą pewnie wygra bo ma "wolny kod" i jest bardziej widoczna w necie.

Co do IE8 mam tylko nadzieję, że Microsoft weźmie pod uwagę obowiązujące standardy, zamiast tworzenia swoich i czasy kiedy trzeba było albo pisać dwa kody (obojętnie czy skryptów czy css'a), albo nagimnastykować się nad jednym żeby wszystko wyglądało chociaż podobnie, odejdą w zapomnienie.

Osobiście ciekaw jeszcze jestem co na to Google. W sumie ich Chrome wypada nie najgorzej, choć nadal ma status beta.

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 19, 2009, 04:42:15 pm »
Co do IE8 mam tylko nadzieję, że Microsoft weźmie pod uwagę obowiązujące standardy, zamiast tworzenia swoich i czasy kiedy trzeba było albo pisać dwa kody (obojętnie czy skryptów czy css'a), albo nagimnastykować się nad jednym żeby wszystko wyglądało chociaż podobnie, odejdą w zapomnienie.

W IE8 jest ikonka Widok zgodności", która po kliknieciu przypisuje się do konkretnej domeny i ma poprawić wygląd strony zrobionej pod starsze przegladarki, czyli wyeliminować problemy z tekstem, żle ułożonym menu czy obrazkami. Sprawdziłem ją, działa i to calkiem nawet fajnie :-)
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Dawid N

Odp: FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 26, 2009, 03:58:40 pm »
Na rynku przeglądarek cały czas trwa bitwa o użytkowników, a producenci co chwilę informują nas, że oto ich produkt jest lepszy od konkurencji w tym albo w tamtym. Ostatnio Apple udostępniło pierwszą publiczną wersję beta czwartego wydania przeglądarki internetowej Safari.

W czym ich produkt wyprzedza konkurencję? Podobno poprawiony silnik JavaScript, działa teraz trzydziestokrotnie szybciej niż ten z IE 7 i trzykrotnie szybciej niż w Firefox 3. Sama przeglądarka oparta jest na nowym silniku Nitro, który według Apple'a jest w chwili obecnej najszybszym rozwiązaniem na rynku. Ponadto przechodzi w stu procentach test ACID3.

Ciekawie zapowiadają się też nowe funkcje Safari. Między innymi Top Site, który pełni podobne zadanie jak strona startowa w Operze czy Chromie, ale wygląda nieco efektowniej. Dodatkowo umożliwia konfigurację ręczną lub automatyczną. Równie efektownie prezentuje się przeglądanie historii, które również uzyskało trzeci wymiar.


Offline Dawid N

Odp: FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 17, 2009, 05:05:27 pm »
Nie wiem jak Wam, ale mnie się nie podobają te rozmazane obrazki po włączeniu trybu turbo w Operze...

Offline Myers

Odp: FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 18, 2009, 03:25:46 pm »
No faktycznie od razu widać kiedy Opera pracuje w trybie Turbo. Zdjęcia są dosyć mocno skompresowane i kłują pikselami :D, Ale ładują się szybciej i o to właśnie chodziło. Na szybkich, stałych łączach może nie jest to coś czego potrzeba, ale osoby używające np. iPlusa i podobnych wynalazków, gdzie nadal obowiązują limity mogą przychylić się do nowej Operki.

Offline obeliks

Odp: FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 22, 2009, 07:33:34 pm »
Uzywam Mozilli bo ma duzo wtyczek, bardzo przydatnych

Offline Phantom

Odp: FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 24, 2009, 02:38:09 pm »
Google Chrome - jak dla mnie najlepsza przeglądarka
z-ca koordynatora działu Techno Gildia.pl

Offline Ramidas

Odp: FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 21, 2009, 10:09:44 pm »
Może nie powinienem się wypowiadać, jako użytkownik Linuxa (na ten system wiodącą przeglądarką wciąż zostaje niezmiennie FF), ale zauważyłem, że osoby wypowiadające się zwracają uwagę wyłącznie na funkcjonalność przeglądarki i ilość bajerów. Warto też czasem sprawdzić niekiedy zdolność przeglądarki do interpretowania kodu strony co wbrew pozorom nie jest oczywistym banałem. (zwróćcie choćby uwagę na różnice wyświetlania się stron w FF i IE).

Zdolność tę sprawdza tzw. ACID test.
Strona testu: http://acid3.acidtests.org/
Strona projektu: http://www.acidtests.org/
Wyniki dla poszczególnych przeglądarek: http://en.wikipedia.org/wiki/Acid3

O czym świadczą wyniki? O tym, że jeżeli coś Ci się jebie to znaczy, że pewnie masz IE...
Gdy rozmawiasz z idiotą dobrze jest mieć pewność, że on nie robi tego samego...

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: FireFox, Opera Turbo czy IE 8 RC?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 21, 2009, 10:20:05 pm »
Dzięki za test. Dla intrepida + Firefox wyszło 71/100, dla intrepida + Opera 85/100, czyli jest problem. Sprawdzę jeszcze na windzie, ale jestem pewien, że coś jest nie tak z tym Firefoxem instalowanym z apt-geta. Próbowałem go samodzielnie skompilować, ale rezultat nie był piorunujący, a odpadła możliwość aktualizowania przeglądarki.

A jak się sprawdza FF na nowej dystrybucji Ubuntu? Próbował już ktoś tego?
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"