trawa

Autor Wątek: Quest ktorego nie ma w poradniku?  (Przeczytany 7035 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline optim

Quest ktorego nie ma w poradniku?
« dnia: Styczeń 22, 2009, 06:58:57 pm »
Witam,
W rozdziale 9 na 2 poziomie można znaleźć "kask górnika z nr" który leży w jednym z korytarzy (zawalone i zapomniane przejście do Murolosh). Kask ten oddajemy Skarbnikowi i dostajemy w nagrodę ileś tam dukatów.

Offline Goban

Odp: Quest ktorego nie ma w poradniku?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2009, 08:03:35 pm »
Niektórych questów nie ma w poradniku. Trzeba z tym żyć. :P

Offline usagi01

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 540
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Łuczniczka
Odp: Quest ktorego nie ma w poradniku?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2009, 08:08:39 pm »
czy to oznacza optim, że przechodziłeś grę z poradnikiem w ręce skoro wykryłeś taki niuans?

Offline optim

Odp: Quest ktorego nie ma w poradniku?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2009, 07:52:00 pm »
Nie tyle co siedziałem i trzymałem w ręce poradnik tylko był on odpalony na 2 komputerze :PP. Nie korzystałem tez z "instrukcji" jak przechodzić questy, tylko używałem samej mapy. Poradnik był zawsze otworzony na stronie gdzie znajdowała się mapa danej lokacji.

Offline Kreutz67

Odp: Quest ktorego nie ma w poradniku?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2009, 09:28:33 pm »
Nie ma się czego wstydzić. Ja po przejściu lokacji sprawdzałem w poradniku czy "zaliczyłem" wszystkie questy (lubię przechodzić gry dokładnie). Dzięki temu też wiem, ze poradnik nie zawiera wszystkich zadań.
Co ciekawe przeszedłem grę 2 razy i nadal męczą mnie trzy niewyjaśnione sprawy :
1. Bagna Moorbridge - Ruiny w których zabijamy nekromantę posiadają szczelinę, w której widać piwnicę i skrzynię. Nawet Forgrimm wypowiada tak jakąś kwestię -> jak się tam dostać ? Podejrzewam, że kluczem jest sztylet nekromanty (ma tak beznadziejne parametry, że do żadnej walki się nie nadaje)
2. Zamek Posępny Kieł - po zabiciu kapitana orków uwięzionego w celi otrzymujemy dwa klucze : do skrzydła cel i do komnaty tortur. Ten pierwszy używamy w pobliżu, a drugi ?
3. Tallon, opuszczona kopalnia rudy - w jaskini opisanej jako "rozbita winda" jest szkielet, któremu zabieramy klucz. Co on otwiera ?

Będę wdzięczny jeśli ktoś potrafi odpowiedzieć na któreś z powyższych pytań.


Offline optim

Odp: Quest ktorego nie ma w poradniku?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2009, 01:31:02 pm »
Ja się tego nie wstydzę. Każdą taką grę przechodzę z poradnikiem gdzie mam otwartego go na mapie danej lokacji itp.
Co do tych niewyjaśnionych spraw hmmm.
Ad1.
Cały dzień spędziłem w tej lokacji aby znaleźć sposób na dostanie się do tej skrzyni. Sprawdziłem cale ruiny szukając jakiegoś miejsca gdzie można coś wcisnąć coś rozwalić itp i nic nie znalazłem. Przeglądałem tez niemieckie forum ale tam w ogóle nikt o to się nie pyta lub mój niemiecki jest na tyle kiepski ze nie znalazłem takiego tematu. Moim zdaniem to może być albo głupi żart twórców gry lub jest to jakiś błąd i nie można tam się dostać.
Ad2.
Hmmmm... kolejne dziwne miejsce w którym nie wiadomo co robić.
Ad3.
Tak samo jak w Ad2.


W temacie "co myślicie o grze" napisałem ze ta gra ma dużo niewiadomych i jest jedna wielka zagadką.

Offline usagi01

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 540
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Łuczniczka
Odp: Quest ktorego nie ma w poradniku?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 02, 2009, 12:46:05 pm »
Ej, ja też używam poradnika i nie boję się tego głośno powiedzieć, lecz żeby nie psuć sobie zabawy staram się czytać właśnie "po" zadaniu. I mam odpalony na tym samym komputerze co grę, tylko tabulatorem z altem przeskakuję :)
Co do niewyjaśnionych sytuacji to może to specjalnie są ukryte takie tajemnicze sprawki, żeby podtrzymać zainteresowanie. Z tym sztyletem nekromanty to cały czas latam, bo wiem, że musi do czegoś służyć (obrażenia żałosne, a broń jakaś jednak wyjątkowa...). Na razie jednak nic nie znalazłam.
W baldur's gate byo kiedyś tak, że klucz do kanałów pod miastem był parę lokacji dalej i kilkanaście zadań wcześniej. Może ten sztylet będzie parę rozdziałów później przydatny? Te klucze może tak samo? To tylko moje przypuszczenia...

Offline Lirael

Odp: Quest ktorego nie ma w poradniku?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2009, 04:14:05 pm »
No ja niestety dla niego zastosowania żadnego nie znalazłem...:( dla kluczy też nie....

Offline Vormulac

Odp: Quest ktorego nie ma w poradniku?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 10, 2009, 11:00:02 pm »
3. Tallon, opuszczona kopalnia rudy - w jaskini opisanej jako "rozbita winda" jest szkielet, któremu zabieramy klucz. Co on otwiera ?

Będę wdzięczny jeśli ktoś potrafi odpowiedzieć na któreś z powyższych pytań.


Kij wie, ale może pod gruzem na końcu jednego z tuneli może znajdować się jakaś skrzynia. Nietety nie udało mi się nic w tym miejscu zrobić. Przydałby się kilof czy łopata. :)
http://i44.tinypic.com/2yyxvo7.jpg

Offline usagi01

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 540
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Łuczniczka
Odp: Quest ktorego nie ma w poradniku?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2009, 09:18:16 am »
tam nie ma skrzyni - jest coś innego związanego z jednym zadaniem

Spoiler: pokaż
szczątki hesperii - link do wątku opisującego zadanie
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,30047.msg1024140.html#msg1024140

Offline ardianz

Odp: Quest ktorego nie ma w poradniku?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 14, 2009, 07:45:06 pm »
a ja tuż po zadaniu szalony król pogadałem z gerlingiem i dał mi questa ( poradniku go nie ma) zbieranie informacji, wystarczy przeczytać księgi na sali tronowej i tyle:D właśnie jestem w trakcie a expa nigdy za mało :D

reward: 50exp i pierścień wytrzymałości piece of cake :D


no i jeszcze czaszkę cyklopa można opylić Lugoshowi (właśnie do niego zmierzam), tak samo pewnie można było głowę linnorma i smoka komuś opylić :/

hmm tylko parę eliksirów, ale odkrycie czegoś nowego bezcenne :D
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2009, 08:06:46 pm wysłana przez ardianz »

Offline usagi01

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 540
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Łuczniczka
Odp: Quest ktorego nie ma w poradniku?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 14, 2009, 09:26:02 pm »
a ja tuż po zadaniu szalony król pogadałem z gerlingiem i dał mi questa ( poradniku go nie ma) zbieranie informacji, wystarczy przeczytać księgi na sali tronowej i tyle:D właśnie jestem w trakcie a expa nigdy za mało :D

reward: 50exp i pierścień wytrzymałości piece of cake :D


no i jeszcze czaszkę cyklopa można opylić Lugoshowi (właśnie do niego zmierzam), tak samo pewnie można było głowę linnorma i smoka komuś opylić :/

hmm tylko parę eliksirów, ale odkrycie czegoś nowego bezcenne :D

Też właśnie wykonałam te zadania. Swoją drogą to posypali się z tymi pierścieniami, kiedy ja już każdemu komplet założyłam...

O właśnie! Jeszcze jedno zadanie, nie wiem, czy było w poradniku - ciekawiło mnie, czy Salina wybaczy Dranorowi (taka babska ciekawość ;) ),
Spoiler: pokaż
więc po procesie poleciałam po Dranora (bo nie trzymam go w drużynie z oczywistych względów) i podeszłam z nim do Saliny. Salina stwierdziła, że mu wybacza i chce z nim być, ble ble ble, on, że zostanie jeszcze w drużynie (nie wiem po co...), w każdym razie na koniec Salina dała mi pierścień życia +10 ZD.

Offline misza0928

Odp: Quest ktorego nie ma w poradniku?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 15, 2009, 01:03:08 am »
 Głowa smoka będzie jako trofeum w domu bohatera w Ferdok - trzeba pogadać o tym z majordomusem, natomiast z głową linnorma nie wiem co zrobić. Miałem ją cały czas w ekwipunku ale do końca gry nikt jej nie chciał.

Offline usagi01

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 540
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Łuczniczka
Odp: Quest ktorego nie ma w poradniku?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 15, 2009, 05:44:59 pm »
O! Ciekawe. Ja już myślałam, żeby w Tallon popytać, bo na ogół lokalny karczmarz ma informacje co do chętnych na trofea.

Offline Kreutz67

Odp: Quest ktorego nie ma w poradniku?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 15, 2009, 11:52:46 pm »
Ja pytałem chyba wszędzie ... ale ta głowa i 2 niewykorzystane klucze zostały mi w inwentarzu do końca gry  :-?