Autor Wątek: Jakie Słuchawki?  (Przeczytany 3379 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dawid N

Jakie Słuchawki?
« dnia: Styczeń 21, 2009, 12:55:48 pm »
P-HJE900 to sygnatura nowych słuchawek dousznych firmy Panasonic. Inżynierowie dźwięku Panasonic wspomagani specjalistami Technicsa stworzyli komory głośnikowe z cyrkonii, dzięki czemu jakość dźwięku jest lepsza.

Czystość dźwięku zapewniona, jednak to nie wszystko co oferują nam RP-HJE900. Kable, czyli część, która w słuchawkach zużywa się najczęściej, są odłączane. Dzięki czemu awaria kabli nie skazuje nas na kupno nowych słuchawek. Nowe Panasonici są również wyposażone w specjalny suwak, który zapobiega plątaniu się kabelków.

Jeśli chodzi o techniczną specyfikację to słuchawki działają w częstotliwościach od 6Hz do 26kHz, 100dB, impedancja 26Ω i moc 200mW.

Osobiście nie lubię słuchawek dousznych, jestem fanem nausznych, bądź klasycznych pchełek. A wy jakie słuchawki preferujecie? Zapraszam do dyskusji.

Offline Ryceros

Odp: Jakie Słuchawki?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2009, 03:45:34 pm »
U mnie różnie.
Osobiście preferuję do słuchania w domu (jak jest cicho) słuchawek otwartych (model PX-100 "seneki", czy model porta pro KOSS'a). Charakteryzuje je szczególny brak (minimalizacja) mutowania dźwięku poprzez ich otwartość (dobra cyrkulacja powietrza). Za to słychać każdy szmer :evil: Dźwięk mają jednak "najczystszy" z dostępnych na rynku.

Słuchawki, które są wkładane (te wewnątrzuszne z sylikonowo-gumowymi nasadkami), które odcinają dopływ dźwięków z zewnątrz bardzo mutują dźwięk (delikatnie mówiąc "buczą"). Są za to niezastąpione w głośnych miejscach: ulica, tramwaj, metro, gdzie z otwartych prawie nic nie słychać.

Wszystko zatem zależy moim zdaniem od ich przeznaczenia.
W domowym zaciszu - otwarte.
W głośnych miejscach - wewnątrzuszne.

Są też tzw. słuchawki zamknięte (modele HD) ani nie mają extra dźwięku, ani nie wyciszają w 100% otoczenia. Dobre zamknięte zaczynają się od 500zł. Mnie nie stać ;-)


Panasonic P-HJE900 - Cena zabija. Na pewno są bardzo dobre, ja bym tyle nie wydał na słuchawki.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Jakie Słuchawki?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2009, 11:29:42 am »
W domu słuchawek praktycznie nie używam.

A poza domem mam moje KOSS'y Porta Pro. Rzeczywiście nie izolują od zewnętrznych dźwięków, ale akurat nie poruszam się po okolicy w te dźwięki obfitujące. A brzmienie mają jak na swoją cenę przepiękne.

Co do preferowanych słuchawek to zdecydowanie standardowe; za dousznymi nie przepadam.

Offline Ryceros

Odp: Jakie Słuchawki?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2009, 04:55:06 pm »
KOSS Porta Pro - bardzo dobre słuchawice.
Do dziś na wielu forach są dyskusję, które lepsze: w/w KOSS'y czy Seneki PX-100.
Obecnie chyba najlepsze otwarte słuchawki w takiej kategorii cenowej. Świetne brzmienie. Słuchałem z obydwu, ale wybrałem PX-100. Droższe o 20 zł, ale wyglądały pewniej jeśli chodzi o konstrukcję. Mam je drugi rok, grają b.dobrze.

Cytat: Wilk Stepowy
nie poruszam się po okolicy w te dźwięki obfitujące.
No ja niestety jadąc na uczelnie mam 2-3 przesiadki, w tym jedna, w głośnym o tej porze centrum miasta. Mało z nich wtedy słychać, a duszne mi jakoś nagminnie wypadają :evil:
 :)

Offline Dawid N

Odp: Jakie Słuchawki?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2009, 07:19:54 am »
Ja zaś używam Sennheiser MX 90 VC . Moim zdaniem bardzo dobre słuchawki, które mają regulacje głośności (same w sobie). Dzięki temu nie muszę wyjmować odtwarzacza, aby ściszyć. W domu zaś używam słuchawki creative Hs-900 :D, ale on bardziej służą mi do rozmów przez skype :D

 

anything