Autor Wątek: Yans  (Przeczytany 84538 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mefisto76

Odp: Yans
« Odpowiedź #240 dnia: Luty 16, 2015, 09:31:42 am »
Też jestem zdania, że to raczej bardzo przeciętny twórca. Poza tym widać, że fantastyka to nie jego klimat i w sensacji (np. "Ric Hochet") czuł się znacznie pewniej.

Liczę, że kiedyś będzie nam w naszym pięknym kraju dane zapoznać się i z tą - liczącą chyba z 70 (!) albumów - serią Andre Paula i Tibeta.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Nawimar

Odp: Yans
« Odpowiedź #241 dnia: Luty 16, 2015, 10:31:40 am »
Mefisto76: "Liczę, że kiedyś będzie nam w naszym pięknym kraju dane zapoznać się i z tą - liczącą chyba z 70 (!) albumów - serią Andre Paula i Tibeta."

Nie miałbym nic przeciwko - np. w tej formule:
 
 

Offline mack3

Odp: Yans
« Odpowiedź #242 dnia: Marzec 07, 2015, 11:59:29 pm »
 Ciekawe, że Niemcy maja inna okładkę 2 tomu Yansa http://www.amazon.de/Hans-Integral-2-André-Paul-Duchâteau/dp/3958390218/ref=pd_sim_sbs_b_4?ie=UTF8&refRID=1VH0YPQW73TXPARAZSN6  (w 1 i 3 tomie mają tę samą co my).

Mnie osobiście chyba jednak ta nasza się bardziej podoba...
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2015, 12:31:48 am wysłana przez mack3 »

Offline TePe

Odp: Yans
« Odpowiedź #243 dnia: Marzec 08, 2015, 09:13:26 am »
Ciekawe, że Niemcy maja inna okładkę 2 tomu Yansa http://www.amazon.de/Hans-Integral-2-André-Paul-Duchâteau/dp/3958390218/ref=pd_sim_sbs_b_4?ie=UTF8&refRID=1VH0YPQW73TXPARAZSN6  (w 1 i 3 tomie mają tę samą co my).

Mnie osobiście chyba jednak ta nasza się bardziej podoba...
A ja wolę okładki Rosińskiego (tak samo jak rysunki wewnątrz), mogła by taka być w drugim wydaniu.

Offline kalbaro74

Odp: Yans
« Odpowiedź #244 dnia: Marzec 08, 2015, 10:03:49 am »
W 2 tomie jest więcej Kasprzaka i to jego okładka pasuje lepiej do tego tomu,która mi się podoba.

Offline Death

Odp: Yans
« Odpowiedź #245 dnia: Kwiecień 01, 2015, 07:43:51 pm »
Byłem wczoraj w bibliotece i przeglądałem drugi integral Yansa.
Od razu rzuciło mi się w oczy, że Prawo Ardelii wygląda jakoś słabo. Oczywiście nie miałem przy sobie wydania z Fantastyki (jedyne jakie wcześniej widziałem), ale przysięgam, że w mojej opinii w wydaniu egmontowym plansze te wyglądają dużo gorzej. Oni to drukują na Commodore 64, czy jak? Już ostatnio miałem tak z Ulotnymi życiami.
Nie wiem, może mam jakieś zwidy, ale otworzyłem komiks i od razu dostałem po oczach - że tak to ujmę - niewyraźnością plansz. Przeglądam kolejne strony, przeglądam i mnie boli serce, że kreska Rosińskiego tak źle w tym wydaniu wygląda. Ja tych wad nie szukam. Otwieram komiks i dostaję po oczach.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Yans
« Odpowiedź #246 dnia: Kwiecień 01, 2015, 08:11:48 pm »
Death, nie wydaje ci się, ten album rzeczywiście odbiega nieco jakością od poprzednich prac Rosinskiego. To było widać już nawet Komiks Fantastyka. Rysunki są tak jakby mało szczegółowe robione bardzo cienkom kreskom. To chyba dlatego, że Ross współtworzył ten numer z Kasprzakiem albo goniły go terminy, bo musiał narysować nowego Thorgala.

Offline Holsten

Odp: Yans
« Odpowiedź #247 dnia: Kwiecień 01, 2015, 08:15:20 pm »
Liczę, że kiedyś będzie nam w naszym pięknym kraju dane zapoznać się i z tą - liczącą chyba z 70 (!) albumów - serią Andre Paula i Tibeta.

Seria prezentuje się ciekawie. Ja również chętnie bym po nią sięgnął.

Offline peta18

Odp: Yans
« Odpowiedź #248 dnia: Kwiecień 01, 2015, 08:42:13 pm »
Oni to drukują na Commodore 64, czy jak?
Ja myslalem, ze drukuje sie na drukarce (malej badz duzej) lub na ekranie (pozdrowki dla informatykow). Ale na Comodore 64 to jeszcze tego nie ogarnalem... ;)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Death

Odp: Yans
« Odpowiedź #249 dnia: Kwiecień 01, 2015, 09:05:09 pm »
Death, nie wydaje ci się, ten album rzeczywiście odbiega nieco jakością od poprzednich prac Rosinskiego.
Mnie chodziło raczej o jakość druku, lub materiałów. :smile:

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Yans
« Odpowiedź #250 dnia: Kwiecień 01, 2015, 09:09:59 pm »
Mnie chodziło raczej o jakość druku, lub materiałów. :smile:

No to biblioteka musiała dostać jakiś wybrakowany egzemplarz, bo u mnie wszystko jest jak trzeba :)

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Yans
« Odpowiedź #251 dnia: Kwiecień 01, 2015, 09:19:03 pm »
Myślę że kolega Death miał na myśli technikę drukarską zwaną - ksylografia.
Nazwa ta obecnie mało upowszechniona - została zastąpiona nazwą -Commodore 64 - obie nazwy są poprawne i znaczą to samo  :biggrin:

"Jesteś podwójnym sobą."

Offline amsterdream

Odp: Yans
« Odpowiedź #252 dnia: Kwiecień 29, 2015, 01:56:13 pm »
W zbiorczym wydaniu Yansa z Egmontu są w środku okładki poszczególnych tomów?

ramirez82

  • Gość
Odp: Yans
« Odpowiedź #253 dnia: Kwiecień 29, 2015, 02:33:33 pm »
Tak. Przed każdym tomem jest okładka na całą planszę.

Offline bosssu

Odp: Yans
« Odpowiedź #254 dnia: Maj 27, 2015, 07:12:18 am »
Znalazłem trochę czasu i po raz n-ty przeczytałem całość opowieści już w nowych integralach. Czytając fora w większości słyszałem opinie, że to scenarzysta "zarżnął" serię. Srodkowe tomy jak dla mnie wydały się słabe by powrócić w ostatnich tomach do sedna Yansa- do Mutantów i Gladiatora. Historia po kilku szarpanych tomach wróciła do najlepszych tomów serii. Tak więc uważam, że scenarzysta jednak miał pomysł na serię natomiast Kasprzak po w miarę dobrze narysowanych tomach 6-10 w ostatnich dwóch olał całkiem już sprawę i nawet kolory kładzione na kadry są jak kolorowanka dla dziecka- proste i bez wyrazu. Ogólnie styl rysowania Kasa odebrał fanów tej serii ale rysowane byle jak ostatnie tomy definitywnie dobiły serię.
Patrząc np. na inną serię rozpoczętą przez Rosińskiego- Skargę mogę powiedzieć, że rysownik nawet przerósł mistrza i seria rozwinęła się dalej a nawet (podobno) jest planowana kontynuacja. Reasumując. Kolekcjonerzy kupią komplet YANSA, miłośnicy raczej będą się ograniczać do tomów 1-5.

 

anything