Autor Wątek: Yans  (Przeczytany 85380 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skil

Odp: Yans
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 11, 2014, 04:52:12 pm »
Wieczna rozpacz?
Czyżby chodziło o ten offsetowy papier?  :badgrin:

Zawsze mnie śmieszy, że się ludziom wydaje, że kreda to jest lepszy papier niż offset, mimo że w wielu przypadkach jest dokładnie odwrotnie. Bo się błyszczy jak psu jajca?
Nie widziałem papieru w Yansie, ale życzyłbym sobie, żeby Egmont i inni wydawcy wydawali mniej na tandetnej kredzie.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Yans
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 11, 2014, 05:00:21 pm »
Nie wspomne juz nawet o tym, ze integral jest lekki, co dla mnie tez ma niebagatelne znaczenie od czasu mojej pierwszej lektury Incala, w trakcie ktorej nadmiernie naprezony biceps rozerwal mi bardzo kosztowną koszulke Star Wars z Mistrzem Yodą.
ha ha ha...miałem to samo przy Halloween Blues....cegła waży pewnie z 3kg
No, nareszcie ktoś normalny na tym forum. Pytanie tylko czy jesteś z tych Szarych, czy też może, tak jak ja, z tych Zielonych?

A tak zupełnie przy okazji, to będę niewymownie wdzięczny, jeśli któraś z osób narzekających na brak kredy w integralu Yansa wyjaśni mi, w czym błyszcząca kreda jest lepsza od zastosowanego tutaj papieru matowego? (Pomijając rzecz jasna argumenty plemienne rodem z Zimbabwe, że fajnie jest jak się błyszczy, bo lubimy szkiełka, koraliki i w ogóle świecidełka, bo to skarb jest przecie, a jak kto tego nie rozumie to niech głupot nie plecie.)

Offline misiokles

Odp: Yans
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 11, 2014, 05:32:42 pm »
Na kredzie biel jest bielsza niż na offsecie. Ja nie mam nic przeciwko offsetowi, bo prostu podaję fakt.

Offline radef

Odp: Yans
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 11, 2014, 05:35:49 pm »
Na kredzie biel jest bielsza niż na offsecie. Ja nie mam nic przeciwko offsetowi, bo prostu podaję fakt.
Nie zawsze. To zależy od offsetu, bo może to być offset prawie idealnie biały jak np. w nowej edycji Asteriksa lub też offset żółkawy jak w wielu książkach czy też niebieskiej edycji Asteriksa.
Jedynym i nie podważalnym faktem jest to, że zawsze na offsecie kolory są trochę bardziej stonowane.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Yans
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 11, 2014, 06:30:30 pm »
Dzieki za odpowiedzi, ale jesli pozwolicie, to jeszcze troche złośliwie podrążę temat.
Na kredzie biel jest bielsza niż na offsecie. Ja nie mam nic przeciwko offsetowi, bo prostu podaję fakt.
A co z czernią? Jeśli na kredzie biel jest bielsza, to może równocześnie czerń jest jaśniejsza (za sprawą glossy reflections), a zatem mniej czarna, aniżeli na papierze matowym, czyż nie?
Jedynym i nie podważalnym faktem jest to, że zawsze na offsecie kolory są trochę bardziej stonowane.
Nie żebym porywał się na podważanie faktu, który jak twierdzisz jest niepodważalny. Zapytam jedynie, co należy rozumiec pod użytym przez Ciebie pojęciem "stonowanych kolorów" oraz czy jesli "kolory są bardziej stonowane" to to jest wada, czy zaleta?

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Yans
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 11, 2014, 06:58:32 pm »
Właśnie przeglądam sobie tego Yansa, dzisiaj rano kurier dostarczył, i muszę przyznać, że ten offset mimo początkowych obaw zdaje egzamin pięknie. Ten rodzaju papieru sprawdza się świetnie do drukowania takich starszych komiksów tworzonych tradycyjnie tuszem i farbom. Minus to brak szycia stron i oczywiście cena (ta okładkowa, rzecz jasna). Skoro zrezygnowano z droższego szycia i świecącej jak psy jajca kredy to powinna być niższa o jakieś 20, 25 złocisza. Ogólnie nie żałuję zakupu i polecam niezdecydowanym.

Offline Death

Odp: Yans
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 11, 2014, 07:44:28 pm »
Skoro zrezygnowano z droższego szycia i świecącej jak psy jajca kredy to powinna być niższa o jakieś 20, 25 złocisza. Ogólnie nie żałuję zakupu i polecam niezdecydowanym.
Offset może być droższy od kredy. Może też nie pasować do danej kreski i odwrotnie. Np. Sin City na kredzie wygląda jakieś sto razy lepiej, niż w pierwszym wydaniu. A takich Fistaszków na kredzie bym nie chciał. Nasza Księgarnia daje bardzo dobry papier offsetowy, który pasuje do tego komiksu. Różnie to bywa.

Yansa miałem nadzieję przeczytać na papierze z Thorgali w HC. Nic się nie świeci jak psu jajca. Ktoś napisał, że papier w nowym Yansie jest jak ze starych Egmontów. No to jestem na nie, bo pamiętam jak niedawno czytałem na takim Podróżników i plansze nie wyglądały tak dobrze jak bym chciał i pamiętam stare Thorgale. Na papierze, na którym drukują Thorgale obecnie Yans wyglądałby świetnie.

Offline bosssu

Odp: Yans
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 11, 2014, 09:23:54 pm »
Co do papieru....najlepszy jest do sracza....jednemu pasuje gładki, innemu z f**kturką inny woli makulaturowy..na kredzie to się trochę ślizga ale też da radę. Lepszy dobry offset niż np. jak w Bruce Hawkerze mięciutka kreda która leci przez palce podczas czytania. Strasznie nienaturalnie wygląda też Szninkiel z II wydania, normalnie tak się papier świeci- oczywiście kreda- że się prawie nie da czytać normalnie. Z tego co zrozumiałem to Francuzi mają taki sam papier więc nie narzekajmy.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Yans
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 12, 2014, 05:57:56 pm »
Cóż, wyglada na to, że nie doczekam się odpowiedzi pana Misioklesa w kwestii "mniej czarnej czerni" oraz pana Radefa na temat niepodważalnego faktu "stonowanych kolorow". Szkoda. Nie pozostaje mi zatem nic ninego, jak poznacac sie nad Bosssu, za to, że nie chce sprzedac Asteriksów w HC za 5 zł od sztuki. Naprawde swietne forum...

Offline bosssu

Odp: Yans
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 13, 2014, 10:53:15 pm »
Stawiam pifko :lol:

Offline misiokles

Odp: Yans
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 14, 2014, 07:26:15 am »
Cóż, wyglada na to, że nie doczekam się odpowiedzi pana Misioklesa w kwestii "mniej czarnej czerni" oraz pana Radefa na temat niepodważalnego faktu "stonowanych kolorow". Szkoda. Nie pozostaje mi zatem nic ninego, jak poznacac sie nad Bosssu, za to, że nie chce sprzedac Asteriksów w HC za 5 zł od sztuki. Naprawde swietne forum...

Gdyż nie jestem ekspertem, powiedziałem to co zauważam - na kredzie [dla mnie] biel jest bardziej bielsza i to lubię. Czerń płowieje i tu i tu a po latach  ładniej mi wygląda bielszy komiks niż zszarzałe zeszytówki. Przepraszam, że nie jestem znawcą na każdy temat. Hellboy lepiej mi się czyta na offsecie (stare wydania) niż na kredzie (nowe) bo bardziej pasuje do mrocznego klimatu, z kolei część kredowych wydań mnie zachwyca jakością wydania. Czyli nie mam zdania i opinię wydaję dopiero mając dany komiks w ręku, gdyż pewnie wszystko zależy od konkretnej drukarni.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Yans
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 15, 2014, 04:13:58 am »
Gdyż nie jestem ekspertem, powiedziałem to co zauważam - na kredzie [dla mnie] biel jest bardziej bielsza i to lubię. Czerń płowieje i tu i tu a po latach  ładniej mi wygląda bielszy komiks niż zszarzałe zeszytówki. Przepraszam, że nie jestem znawcą na każdy temat. Hellboy lepiej mi się czyta na offsecie (stare wydania) niż na kredzie (nowe) bo bardziej pasuje do mrocznego klimatu, z kolei część kredowych wydań mnie zachwyca jakością wydania. Czyli nie mam zdania i opinię wydaję dopiero mając dany komiks w ręku, gdyż pewnie wszystko zależy od konkretnej drukarni.
OK, rozumiem. Ale bardziej chodziło mi o to, że intensywne i nierozproszone odbicia swiatla od powierzchni papieru kredowego nie tylko powoduja - jak zreszta slusznie zauwazyles - ze biel jest bielsza, ale rowniez to, ze czern (ktora przeciez jest najbardziej "czarna" wlasnie wtedy, gdy nie nastepuja od powierzchni żadne obicia swiatla, tzn. cialo pochlania cale nadchodzace doń swiatlo) jest mniej czarna. Z kolei papier matowy ma to do siebie, ze mocno rozprasza docierajace doń swiatlo, mniej wiecej rownomiernie we wszystkich kierunkach. Dlatego natezenie swiatla odbitego w danym kierunku jest w tym przypadku znacznie mniejsze niz w przypadku kredy, co powoduje, że recepcja bieli jest "mniej biala", zas czerni "bardziej czarna" anizeli w przypadku kredy.


P.S.  No nie!!! Nawet nie wiedzialem, ze jestem znawca na temat interakcji swiatla z papierami!!! Normalnie usiadlem i paluchy same mi zaczely przebierac po klawiaturze jakby nimi zawladnął Flux jakis, czy cos. Zaczynam sie siebie bać....

Offline bosssu

Odp: Yans
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 15, 2014, 09:26:07 am »
Papier w Yansie jest spoko, bardziej bym sie przyczepił do grzbietu- jakiś taki "lelawy". Fajniej się go czyta niż integral Hawkera bo tamten normalnie leciał przez palce- papier za cienki albo coś w tym stylu. Porównując wydania na kredzie Sznikiela (II wydanie z kolekcji Rosińskiego) na jakimś super ekstra kredowym papierze ze starym dobrym pierwszym wydaniem Orbitowskim to faktycznie aż się niemiło tą kredę czyta- jarzy po oczach jak w słoneczny dzień.

Offline misiokles

Odp: Yans
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 16, 2014, 09:13:25 pm »
Pytanie może głupie, ale... czy wasze egzemplarze zaczynają się także nowelką Wieża Rozpaczy idiotycznie wstawioną na początek zamiast - jak chronologia nakazuje - po pierwszym regularnym tomie?

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Yans
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 17, 2014, 05:47:50 am »
W kazdym tomie nowela rozpaczy jest w innym miejscu w zaleznosci od wyniku losowania (just kidding) :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.