Autor Wątek: Yans  (Przeczytany 85229 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Yans
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 05, 2014, 12:48:39 pm »
Czyli części Rosińskiego rozbili na dwa tomy, aby zapewnić sprzedaż drugiemu  :doubt:
Pewnie wymóg licencyjny. Co nie zmienia faktu, że takie zachowanie może napędzać sprzedaż kolejnych tomów.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline bosssu

Odp: Yans
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 05, 2014, 01:32:15 pm »
YANS to Yans czyli seria skladająca się z 12 częsci i naturalnym podziałem jest na 3 tomy po 4 albumy. Rozgraniczanie na rysowników w takim przypadku nie ma sensu, bo to nie Rosiński wydaje swoje komiksy tylko Lombard który ma prawa do całej serii. Ja np. nie bawię się w kupno kilku zeszytów z danej serii, które mi się szczególnie podobają tylko chcę mieć całą kolekcję choć do pewnych tomów mogę rzadziej zaglądać. To, że wielu może uważać , że seria po 5-tym tomie leci w dół i pozostałe tomy są im niepotrzebne nie oznacza, że wielu się kontynuacja podoba (choć jest słabsza) i chcą mieć całość serii. Najlepszym przykładem byłby Kapitan Żbik, który był na przestrzeni kilku lat był tworzony przez różnych scenarzystów i rysowników ale dalej jest to KŻ.
Ktoś jednak wpadł chyba na wydanie 5-tomowe samego Rosińskiego bo znalazłem coś takiego...gdzie nie ma w autorach Kasa
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2014, 03:31:39 pm wysłana przez bosssu »

Offline misiokles

Odp: Yans
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 05, 2014, 04:16:55 pm »
Dalej pozostanie naglącym pytaniem, czy w integralach znajdzie się opowiadanie Wieża Rozpaczy. Jak wszystko o Yansie, to wszystko!
http://www1.hansenet.de/~darkk/komiksy/_nowele/y_wr_00.html

Offline adro

Odp: Yans
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 05, 2014, 06:54:37 pm »
Ja raczej wezme wszystkie integrale, ladnie to wyglada :razz: .
Misiokles no chyba ukaza sie wszystkie komiksy z yansem
pzdr
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline TePe

Odp: Yans
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 05, 2014, 08:27:40 pm »
Ktoś jednak wpadł chyba na wydanie 5-tomowe samego Rosińskiego bo znalazłem coś takiego...gdzie nie ma w autorach Kasa
Taki tom chętnie bym kupił pomimo złotego Yansa na okładce.
Dalej pozostanie naglącym pytaniem, czy w integralach znajdzie się opowiadanie Wieża Rozpaczy. Jak wszystko o Yansie, to wszystko!
To jest pytanie!
A ja mam inne: Pomiędzy jakimi albumami dzieje się akcja Wieży rozpaczy?
Pytam bo nie czytałem.

Offline misiokles

Odp: Yans
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 05, 2014, 08:41:12 pm »
Między 1 a 2.

Offline TePe

Odp: Yans
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 05, 2014, 08:51:29 pm »
Między 1 a 2.
To jak będzie to w 1 integralu.

Po akcji z formatem Trylogii Nikpola pozostaje mi tyko mieć nadzieję, że zbiorczy Yans nie będzie wyglądał jak książeczka do nabożeństwa...

Offline TePe

Odp: Yans
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 05, 2014, 10:02:21 pm »
Wieża rozpaczy będzie w 1 integralu!
Fragment tekstu z Gildi:
"Pierwsza część trzytomowego wydania zbiorczego zawiera pasjonującą, opartą o wspomnienia autorów i ilustrowaną dokumentami opowieść o okolicznościach powstania tej niezwykłej serii, krótki samodzielny komiks o Yansie pt. Wieża Rozpaczy, a także cztery pierwsze pełnometrażowe epizody: Ostatnia wyspa, Więzień wieczności, Mutanci z Xanai, Gladiatorzy."

Offline Kokosz

Odp: Yans
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 07, 2014, 07:36:05 pm »

Dalej pozostanie naglącym pytaniem, czy w integralach znajdzie się opowiadanie Wieża Rozpaczy. Jak wszystko o Yansie, to wszystko!
http://www1.hansenet.de/~darkk/komiksy/_nowele/y_wr_00.html




Poza "Wieżą rozpaczy" przydałyby się jeszcze:


"Cztery kroki w chmurach" - dwuplanszówka
"Niesamowite przygody kosmicznego agenta" z Yansem jest jedna strona


Nie mówiąc o okładkach, takich jak np. ta:



albo taka:





no, było jeszcze kilka innych...

Offline bosssu

Odp: Yans
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 07, 2014, 09:50:18 pm »
Tintin miał więcej okłądek z Yansem, a jest jeszcze jakieś jednoplanszowe opowiadanie.
Les aventures mystérieuses et rocambolesques de l’agent spacial[/size] to cykl jednoplanszówek, których głównym bohaterem był tytułowy agent kosmiczny. Przy czym jego rola jest dość bierna, głównie po prostu przelatuje swoim statkiem z jednej do drugiej lokalizacji, razem z detektywem Ric'iem Hochetem. Każdą planszę rysuje inny rysownik, który stawia na drodze agenta swoich bohaterów. Rosiński narysował dwa odcinki tego cyklu - jeden z Thorgalem, drugi z Hansem. Dodam jeszcze, że swoje odcinki mieli też: Cubitus, Ian Kaledine, Buddy Longway, Aria, Tetfol, Papilio, Alain Chevallier, Hugo, Vasco, Bruce J. Hawker, Bernard Prince, Rork oraz Tintin. W sumie było ich ok 60. [/color][/size]Quatre pas dans les nuages to epizod przygotowany z okazji 40-lecia Tintina (postaci, nie magazynu). W tym odcinku Hans i Orchidea są na księżycu i obserwują lądującą rakietę, z której wychodzi właśnie Tintin. Z tego co kojarzę to nawiązuje do wydarzeń z albumu "Spacer po Księżycu".
[/color]

Offline Mefisto76

Odp: Yans
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 25, 2014, 07:22:44 pm »
Ktoś jednak wpadł chyba na wydanie 5-tomowe samego Rosińskiego bo znalazłem coś takiego...gdzie nie ma w autorach Kasa


Kolega ma ten skórzany, niemiecki album, ładne cacko, tylko 424 egzemplarze, z czego do dystrybucji przekazano jedynie 377.



Les aventures mystérieuses et rocambolesques de l’agent spacial - to cykl jednoplanszówek, których głównym bohaterem był tytułowy agent kosmiczny. Przy czym jego rola jest dość bierna, głównie po prostu przelatuje swoim statkiem z jednej do drugiej lokalizacji, razem z detektywem Ric'iem Hochetem. Każdą planszę rysuje inny rysownik, który stawia na drodze agenta swoich bohaterów. Rosiński narysował dwa odcinki tego cyklu - jeden z Thorgalem, drugi z Hansem...

Ciekawa rzecz, jak ktoś nie widział, to w historii z Thorgalem Rosiński narysował samego siebie i van Hamme'a.



no, było jeszcze kilka innych...

No, całkiem sporo innych, obawiam się, że wiele nas ominie...



... tak ze strony Rosińskiego ...



... jak i Kasa...



Zobaczymy.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Garf

Odp: Yans
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 29, 2014, 06:20:52 pm »
Bossu wrzucał wcześniej francuskie okładki integrali, a na reklamie z ostatniego numeru "Star Wars Komiks" pokazano ich polskie wersje:



Niestety brak dokładnej daty wydania trzeciej części.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Mefisto76

Odp: Yans
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 04, 2014, 03:21:29 pm »
I jeszcze odcinek "Niesamowitych przygód kosmicznego agenta" z Yansem:

I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline pokia

Odp: Yans
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 06, 2014, 12:57:49 pm »
Bossu wrzucał wcześniej francuskie okładki integrali, a na reklamie z ostatniego numeru "Star Wars Komiks" pokazano ich polskie wersje:



Niestety brak dokładnej daty wydania trzeciej części.

Pewnie będzie 4 miesiące po drugim tomie. Szkoda, że takich materiałów nie wrzucają do sieci, tylko pojawia się to wszystko, tak mimochodem w różnych miejscach...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Yans
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 09, 2014, 07:14:19 pm »
I jeszcze odcinek "Niesamowitych przygód kosmicznego agenta" z Yansem:

Chyba jest tylko jeden :) ten drugi byl z Thorgalem

off topic: jest tam tez jedna plansza z Rorkiem :) i nie ma tej planszy nawet w tym Integralu...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

 

anything