trawa

Autor Wątek: Łuk czy kusza ?  (Przeczytany 6344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anomen

Łuk czy kusza ?
« dnia: Styczeń 14, 2009, 04:01:57 pm »
W co w tej grze bardziej opłaca się inwestować? Łuk? Kusza?
Łuk - biorę pod uwagę jedynie długie, 1 atak na 2 tury, spory dmg, najmocniejszy łuk jaki spotkałem to 1k+11, specjalne strzały
Kusza - większy dmg, jak narazie najmocniejsza kusza miała 3k+4, może są mocniejsze ale jeszcze nie znalazłem, wolniejsze od długiego łuku o 1 turę po wybraniu umiejętności,
Za łukami przemawia szybkość i specjalne strzały jakie można dostać (zapalające, zatruwające i +20, oczywiście wszystkie w małej ilości) innych nie znalazłem jeszcze, natomiast bełty? czy są z dodatkowymi bonusami? Sporo gry przede mną więc doradzajcie co i dlaczego :P
Mogłem coś pochrzanić więc można śmiało poprawiać
Pozdrawiam

Offline *NicK*

Odp: Łuk czy kusza ?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2009, 09:51:20 pm »
Ja wybrałem łuki, ze względu na większą szybkostrzelność i całkiem przyzwoite obrażenia. Ale myślę, że i to i to da w sumie podobny efekt.

Offline venceslas

Odp: Łuk czy kusza ?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2009, 12:28:34 pm »
Ja używałem tylko krótkich łuków, ten strzał co drugą turę naprawdę mnie denerwował

Offline Girwan

Odp: Łuk czy kusza ?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2009, 12:37:45 pm »
Zdecydowanie łuk .. szybkostrzelność robi swoje ..

Przy łuku 1K+11 min obrażenia to 12, przy kuszy 3K+4 to raptem 7 i do tego 2x wolniej ..

łuk, łuk, łuk ..



Offline *NicK*

Odp: Łuk czy kusza ?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2009, 01:02:25 pm »
Ja używałem tylko krótkich łuków, ten strzał co drugą turę naprawdę mnie denerwował

Z tym, że obrażenia od krótkich łuków są żenująco niskie (często zadaje się 0, 2, 4 pkt obrażeń, bo reszte pochłaniają pancerze). Ja stwierdziłem, że lepiej z łuku rzadziej, ale znacznie mocniej i używam długiego (tutaj są śrenie obrażenia żedu 8, 10, 12)

Zdecydowanie łuk .. szybkostrzelność robi swoje ..

Przy łuku 1K+11 min obrażenia to 12, przy kuszy 3K+4 to raptem 7 i do tego 2x wolniej ..

łuk, łuk, łuk ..

A maksymalne przy łuku 17, a przy kuszy 22 - wychodzi na to samo prawie. Dodając do tego fakt, że w kuszy można mieć umiejętność zmniejszającą czas ładowania do 3 TW, to już zdecydowana przewaga łuku nie jest taka oczywista. Aczkolwiek i tak wysoka stała wartość obrażeń przemawia bardziej za łukami. IMHO jest to nielogiczne trochę, bo to łuk powinien mieć większe zmienne obrażeń, a kusza większe stałe.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2009, 01:05:34 pm wysłana przez *NicK* »

Offline Girwan

Odp: Łuk czy kusza ?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2009, 01:11:38 pm »
Z tym, że obrażenia od krótkich łuków są żenująco niskie (często zadaje się 0, 2, 4 pkt obrażeń, bo reszte pochłaniają pancerze). Ja stwierdziłem, że lepiej z łuku rzadziej, ale znacznie mocniej i używam długiego (tutaj są śrenie obrażenia żedu 8, 10, 12)

A maksymalne przy łuku 17, a przy kuszy 22 - wychodzi na to samo prawie. Dodając do tego fakt, że w kuszy można mieć umiejętność zmniejszającą czas ładowania do 3 TW, to już zdecydowana przewaga łuku nie jest taka oczywista. Aczkolwiek i tak wysoka stała wartość obrażeń przemawia bardziej za łukami. IMHO jest to nielogiczne trochę, bo to łuk powinien mieć większe zmienne obrażeń, a kusza większe stałe.

ja zawsze patrze na sytuację najmniej korzystną - obrażenia minimalne. Bo tak naprawdę to jest pewnik, reszta to gdybanie/los



Offline Jarek138

Odp: Łuk czy kusza ?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 08, 2009, 07:06:25 am »
A jak wygląda sprawa szkolenia, bo łuk ma wyższą kategorię kosztów szkolenia. Czy po pewnym czasie nie daje to przewagi kusznikowi ?

Offline Ferreto

Odp: Łuk czy kusza ?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 08, 2009, 07:42:09 am »
Kosztami szkolenia nie masz powodu tak bardzo się przejmować.Punktów i tak Ci wystarczy.Jeżeli już,to różnica by była,gdyby okazało się,że maksymalny poziom do jakiego możesz dociągnąć na danym etapie,jest różny (a konkretniej,jeśli przełoży się to na wartość ataku na dystans).Chociaż ... nawet to nazbyt istotne nie jest.Najwięcej będzie zależało właśnie od tempa zadawania obrażeń,więc rozważanie szybkostrzelności i zadawanych ran jest zupełnie wystarczające.   

Offline Jarek138

Odp: Łuk czy kusza ?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 08, 2009, 08:32:14 am »
Dieki za odpowiedź. Wychodzi na to, że kuszą nie dojdę do szybkostrzelności łuku a łuk jest wcześniej dostępny http://online.freeware.info.pl/royal-story-gra.html - wybór oczywisty.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2019, 02:24:22 pm wysłana przez Jarek138 »

 

anything