Autor Wątek: Windows 7 - warto czy nie?  (Przeczytany 26611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eban

Odp: Windows 7 - warto czy nie?
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 16, 2009, 11:59:36 am »
Lajcik, czesto sie czepiasz i juz zaczynalem sie martwic czy nic Ci nie jest. ;)
A tak powaznie. Wczesniej newsa na temat trybu xp nie widzialem lub wylecial mi z glowy. Moj blad widocznie.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Windows 7 - warto czy nie?
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 16, 2009, 12:11:09 pm »
Lajcik, czesto sie czepiasz i juz zaczynalem sie martwic czy nic Ci nie jest. ;)

Jakbym się nie czepiał, to by była niezwykła sytuacja xD

A tak powaznie. Wczesniej newsa na temat trybu xp nie widzialem lub wylecial mi z glowy. Moj blad widocznie.

Tak czy siak brakuje informacji (w tym newsie) o wersjach i procesorach, które to mogą obsłużyć xD

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Windows 7 - warto czy nie?
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 21, 2009, 09:34:37 pm »
Double post.

Znowu będzie narzekanie... Windows 7 jest w Polsce dostępny dla studentów całkowicie darmowo w programie MSDN AA. Oczywiście MSDNAA mają tylko niektóre uczelnie w Polsce. Dostępne wersje (już od 16 sierpnia wersja RTM) to wersja biznesowa i Ultimate.

Pozdrawiam
C.

Offline Azazell

Odp: Windows 7 - warto czy nie?
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 26, 2009, 11:36:46 am »
Ja polecam finalną wersję Windows 7 - wszystko elegancko śmiga no prawie - jedynie Magic Tune do monitora sprawia problemy - lecz jest to wina samsunga niż windowsa.  Używam, ten system już prawie 2 miesiace i nigdy nie miałem błędów technicznych ani żadnych problemów. 

Offline kamilosbetlejows

Odp: Windows 7 - warto czy nie?
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 04, 2009, 03:25:13 pm »
czy przy laptopie msi cx600 który ma: procesor Intel® Pentium® Dual-Core T4200
2GHz*2/800MHz/1MB L2. Ramu 4 gb DDR 2 i karcie graficzne ATI RADEON 4330 opłaca się wgrywać windows 7 czy lepiej xp bo ten laptop przy zakupie jest bez systemu
chce ktoś zapkę na lockerz.com to pw

Offline fryciarz7

Odp: Windows 7 - warto czy nie?
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 04, 2009, 04:23:08 pm »
Osobiście korzystam z Windows 7 od kwietnia br. [zaczynałem z beta1, aktualnie mam Windows 7 RC (build 7100)], system godny polecenia, zwłaszcza patrząc na jego szybkość i łatwość w użytkowaniu. Ma jednak minusy, podobnie do Visty, wiele programów po prostu... nie działa, albo działa błędnie. Jednakże co to?! Tryb XP! Wszystko ładnie, pięknie, gdyby nie to, że takowy tryb wymaga dobrego sprzętu, którym nie wszyscy dysponują, a poza tym... jest on głównie kierowany do przedsiębiorców.
Tak więc: przedsiębiorstwom polecam gorąco Windows 7, E-Sportowcom zalecam pozostanie przy XP ;)


Offline kamilosbetlejows

Odp: Windows 7 - warto czy nie?
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 04, 2009, 05:15:12 pm »
a dużo nie działa programów ale zapewne niebawem wyjdzie do tych programów jakaś aktualizacja co na prawi problem??
chce ktoś zapkę na lockerz.com to pw

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Windows 7 - warto czy nie?
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 04, 2009, 06:37:06 pm »
Podejrzewam, że zaczną działać po oficjalnej premierze, bo wtedy będzie zależało producentom.

Offline kamilosbetlejows

Odp: Windows 7 - warto czy nie?
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 04, 2009, 08:11:40 pm »
możliwe że i tak będzie a na kiedy jest oficjalna premia zapowiedziana
wiecie może na winowsie 7 można odpalić Office 2003
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2009, 08:57:13 pm wysłana przez kamilosbetlejows »
chce ktoś zapkę na lockerz.com to pw

Offline fryciarz7

Odp: Windows 7 - warto czy nie?
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 05, 2009, 05:20:29 am »
Oficjalna premiera zapowiedziana jest na 22 października, bodajże.
Tak, Microsoft Office 2003 działa bezproblemowo :)


Offline Dawid N

Odp: Windows 7 - warto czy nie?
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 05, 2009, 06:06:44 am »
Ja jestem strasznie ciekaw tego Windowsa 7 :)

Offline fryciarz7

Odp: Windows 7 - warto czy nie?
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 05, 2009, 05:19:49 pm »
Jeżeli posiadasz:
Procesor: 3Ghz
1Gb RAM
To mogłeś śmiało tworzyć dodatkową partycję i instalować Wina :D Podejrzewam, że wersja pełna niewiele będzie się różnić od RC :)


Offline Dawid N

Odp: Windows 7 - warto czy nie?
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 05, 2009, 07:50:27 pm »
Mam to wszystko bez problemu. Miałem też przez krótki okres wersje RC, ale jakoś nie lubię myśleć o tym, że coś mi nagle wygaśnie, a nadal nie wiem czy go kupie. Dlatego pozostaje na XP:). Jak będzie mnie stać to kupie wtedy W7 :).

A i przede wszystkim lubię mieć jednego Wina, a nie kilka na kompie. :)
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2009, 07:53:58 pm wysłana przez Dawid N »

Offline fryciarz7

Odp: Windows 7 - warto czy nie?
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 06, 2009, 03:30:34 pm »
Ja mam zamiar za jakiś czas wrócić do XP i jedno mnie zastanawia.
Przy starcie komputera mam zapytanie, co uruchomić (Windows 7; Earlier wersion of Windows), zastanawiam się, czy po ponownym zainstalowaniu WinXP (trojan mi wszystko zniszczył :neutral:) i sformatowaniu dysku, na którym znajduje się Win7 (oraz usunięciu partycji) nadal będzie to zapytanie. Trochę nie chce mi się klikać strzałkę w górę i Enter (teraz wystarczy Enter lub odczekanie 30 sekund ;)) przy każdym starcie, a co za tym idzie pilnowania ;)
Jeżeli ktoś zna odpowiedź, będę wdzięczny, ewentualnie proszę o podanie mi sposobu, w który na pewno będzie działać (bez zapytania) :)
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2009, 03:36:02 pm wysłana przez fryciarz7 »


Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Windows 7 - warto czy nie?
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 06, 2009, 03:46:28 pm »
Ja mam zamiar za jakiś czas wrócić do XP i jedno mnie zastanawia.
Przy starcie komputera mam zapytanie, co uruchomić (Windows 7; Earlier wersion of Windows), zastanawiam się, czy po ponownym zainstalowaniu WinXP (trojan mi wszystko zniszczył :neutral:) i sformatowaniu dysku, na którym znajduje się Win7 (oraz usunięciu partycji) nadal będzie to zapytanie. Trochę nie chce mi się klikać strzałkę w górę i Enter (teraz wystarczy Enter lub odczekanie 30 sekund ;)) przy każdym starcie, a co za tym idzie pilnowania ;)
Jeżeli ktoś zna odpowiedź, będę wdzięczny, ewentualnie proszę o podanie mi sposobu, w który na pewno będzie działać (bez zapytania) :)

Jeśli Cię dobrze rozumiem, to po prostu wywala Ci menu wyboru systemu i chcesz się go pozbyć, tak? Bo tak to jest napisane, że aż się chce zapytać WTF?!

Jeśli mam rację, to masz kilka możliwości.
1. Edytować plik boot.ini ręcznie (powinien być na głównej partycji)
2. Użyć edytora, który jest wbudowany w Windows
3. Wykorzystać menu bootowania: start -> uruchom -> cmd -> bootcfg (help pod komendą: bootcfg /?)

Niezależnie, jak wybierzesz, po prostu usuń z menu system, którego nie chcesz, ustaw główny OS jako default i menu powinno się wyłączyć.

Pozdrawiam
C.