trawa

Autor Wątek: Windows 7 - warto czy nie?  (Przeczytany 26605 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dawid N

Windows 7 - warto czy nie?
« dnia: Styczeń 12, 2009, 02:03:42 pm »
Windows 7 (zapowiadający się znakomicie) zmniejszy zużycie energii w laptopach dzięki olbrzymiej ilości usprawnień dotyczących oszczędzania energii, które w nim zostaną zaimplementowane np. lepsze gospodarowanie zasilaniem w portach USB, czy też to że system uruchamia się w niecałe 30 sekund. Tak brzmią oficjalne komunikaty, a co Wy na to?:) Testowaliście już nowego wina?

Offline Ghost_Lord

Odp: Windows 7 - warto czy nie?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2009, 06:22:00 pm »
Mój kolega niby testował i mi mówił że to prawda z tym ładowaniem szybkim, ale nie wiem jak z resztą innych rzeczy. Mam nadzieję że jest dobry. O przypomniało mi się narzekał jeszcze na to że jak ściągał coś to mu ostro muliło  :neutral:, może od kompa ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2009, 06:26:10 pm wysłana przez Ghost_Lord »
Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.
Jonathan Davis

Offline Dawid N

Odp: Windows 7 - warto czy nie?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2009, 09:14:05 pm »
A jaki komp? U nas wszystko chodziło ok. Test - http://www.techno.gildia.pl/news/2009/01/my-jestesmy-na-fali-windows-7

Offline Phantom

Odp: Windows 7 - warto czy nie?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2009, 09:22:52 pm »
A a podam tylko paramenty komputera na którym testowałem winde.

Core 2 Duo 2.33
2GB Ramu
Płyta Gigabyte S-Series 2
z-ca koordynatora działu Techno Gildia.pl

Offline Dawid N

Odp: Windows 7 - warto czy nie?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2009, 06:44:02 am »
Jak przeczytałem o tych 6 wersjach windowsa, to się trochę zdziwiłem. Zwłaszcza, że pewnie te pierwsze będą dołączane do komputerów, gdyż są słabe i pewnie tańsze niż te z większą ilością funkcji...
    *
      Starter – nie będzie posiadał aero, umożliwi nam możliwość uruchomienia do trzech programów jednocześnie,
    *
      Home Basic – Ponownie brak aero, ale za to możliwość odpalania programów bez ograniczeń,
    *
      Home Premium – Posiada Areo, Windows Touch, Media Center, kilka gier, Mobilty Center,
    *
      Professional – Aero, Mobility Center, tryb prezentacji, pulpit zdlany,
    *
      Ultimate – posiadać będzie wszystko, to co wyżej wymienione wersje oraz BitLocker, BitLocker To Go, AppLocker, wirtualny obraz VHD, Direct Access, Branche Cache.
    *
      Enterprise – jak sama nazwa wskazuje adresowany jest dla klientów biznesowych. Będzie zawierał to samo, co wersja Ultimate + paczkę językową.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Windows 7 - warto czy nie?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2009, 08:29:43 am »
Jakie są przewidywane ceny takiego Home Premium?

Offline Dawid N

Odp: Windows 7 - warto czy nie?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2009, 02:03:45 pm »
Cena jeszcze nie jest znana, ale premiera pewnie nastąpi pod koniec wakacji :)

Offline vojo1

Odp: Windows 7 - warto czy nie?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 09, 2009, 08:45:22 am »
Nieźle przyspieszyli premiere :) No powiedzmy sobie szczerze, że Vista była niewypałem... A już za chore uważam fakt wycofania ze sprzedaży Windowsa XP. Rozumiem muszą się pozbyć Visty, bo nikt kupować nie chce. Ludzie sie wkurzą ale niestety nie mają nic do gadania bo na czym będą pracować...

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Windows 7 - warto czy nie?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 10, 2009, 07:52:02 pm »
Ja tam jestem optymistycznie nastawiony do nowej Windy. Mam Vistę od czasu premiery i jestem cholernie zadowolony, podczas gdy inni psy na niej wieszali. Na siódemkę pewnie tez przesiądę się bardzo szybko. Ot, chocby po to, zeby żonę wkurzyc nowymi funkcjai.

Offline Dawid N

Odp: Windows 7 - warto czy nie?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 10, 2009, 09:22:44 pm »
Nieźle przyspieszyli premiere :) No powiedzmy sobie szczerze, że Vista była niewypałem... A już za chore uważam fakt wycofania ze sprzedaży Windowsa XP. Rozumiem muszą się pozbyć Visty, bo nikt kupować nie chce. Ludzie sie wkurzą ale niestety nie mają nic do gadania bo na czym będą pracować...
Znaczy się wiesz, to są nasze analizy (chociaż zachodnie serwisy też ta twierdzą). M$ powiedziało, że w wakacje kończy się możliwośc testowania W7 i nie planuje dalszych testów nowej windy. Tak, więc realny jest ten okres :D

Offline Dawid N

Odp: Windows 7 - warto czy nie?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 26, 2009, 05:12:25 pm »
Microsoft oficjalnie poinformował dzisiaj, że Windows 7 pojawi się na półkach sklepowych na początku 2010 roku…

Niemniej jednak wiele firm oraz analityków twierdzi, że siódemka pojawi się już we wrzeniu/październiku 2009 roku. Tak przynajmniej mówi prezes Compal Electronics. Firma ta jest czołowym producentem notebooków.

Podobną tezę wysuwa Ray Chen z Microelectronics Research Center, według tego Pana Windows 7 pojawi się w tym okresie gdyż Microsoft wie, że na święta wielu użytkowników będzie chciało kupić ich produkt.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Windows 7 - warto czy nie?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 26, 2009, 10:10:39 pm »
Hahahaha! xD Niezły news o cenach xD Szkoda, że autor nie rozróżnia wersji upgrade od zwykłej xC A może wie, ale nie powie? Bo nigdzie nie napisał, że ceny dotyczą TYLKO wersji update`ującej Vistę do Win7. A może autor uważa, że wszyscy mają Vistę? Aha: w Polsce tej oferty nie będzie.

Normalne ceny:
Home - 200 USD
Professional - 300 USD
Ultimate - 320 USD

Prawie nie widać różnicy, z tymi cenami podanymi w newsie... Zieeeew...

Offline eban

Odp: Windows 7 - warto czy nie?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 27, 2009, 02:22:04 am »
A czy news traktuje o cenach sklepowych w dniu premiery czy o preorderze?
Dokladne info o cenach ukazalo sie kilka godzin po napisaniu przeze mnie tego newsa.

Co do samego 7, planuje go sprawdzic, poki co slyszalem raczej dobre opinie.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Windows 7 - warto czy nie?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 27, 2009, 03:08:54 am »
A czy news traktuje o cenach sklepowych w dniu premiery czy o preorderze?
Dokladne info o cenach ukazalo sie kilka godzin po napisaniu przeze mnie tego newsa.

Co do samego 7, planuje go sprawdzic, poki co slyszalem raczej dobre opinie.


Jak nazwa wskazuje: mówi o preoderze. Problem jest taki, że mówi tylko o preorderze zestawu typu "upgrade". W związku z tym taka adnotacja powinna się pojawić w nagłówku albo chociaż treści. A tymczasem nawet małym drukiem jej nie ma xC Inna sprawa, że, jak już wspomniałem, wersja "upgrade" nie będzie dostępna w Polsce. Czego też zresztą w newsie nie ma. Preoderu ze zniżką na wersje zwykłe nie ma, jedynie na owe "upgrade`y". Przy newsach tego typu powinno podawać się źródła.

Win7 dobrze się sprawdza, ale problemem może być brak niektórych sterowników. Co prawda wersje z Visty powinny działać, ale nie zawsze chcą.

Offline Dawid N

Odp: Windows 7 - warto czy nie?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 27, 2009, 07:54:13 am »
Ciekawe ile w euro walną. Szkoda, że na razie kurs jednej i drugiej waluty jest dla nas mało korzystny :/