trawa

Autor Wątek: Intel czy AMD?  (Przeczytany 4913 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dawid N

Intel czy AMD?
« dnia: Styczeń 10, 2009, 12:15:40 pm »


link do materiału:
http://www.techno.gildia.pl/news/2009/01/intet-i-nvidia

Dla mnie Intel, ale to nie przez jakiś sentyment. Chociaż w sumie od kiedy mam PC, to zawsze siedział w nim procesor tej firmy. Z drugiej jednak strony w sklepach komputerowych zestawy mają głównie procesory Intela i chyba dla tego go mam:)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2009, 01:59:07 pm wysłana przez Joocker »

Offline Ghost_Lord

Odp: Intel czy AMD?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2009, 06:30:17 pm »
Artykuł bardzo fajny. Ja zawsze miałem Intela, nigdy AMD dlatego go mam :)
Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.
Jonathan Davis

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Intel czy AMD?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2009, 06:50:25 am »
Ja zawsze miałem AMD, teraz mam Intela, ale te kompy użytkuję raczej hobbystycznie (żadnych najnowszych gier ani programów mocno obciążających procesor) to szczerze mówiąc różnicy w komforcie pracy nie dostrzegłem. Nigdy też nie miałem problemów z procesorami czy też sterownikami do nich.

W każdym razie dobrze życzę AMD, z sentymentu :)

Offline Dawid N

Odp: Intel czy AMD?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2009, 07:01:37 am »
Właśnie zawsze mnie zastanawiało, czy jest różnica wydajnościowa między poszczególnymi firmami. Ja kiedyś porównywałem (kiedyś czyli dobre 5 lat temu) procek Intela i procek AMD o takiej samej mocy i jak dobrze pamiętam nie było różnicy. A Wy coś wiecie na ten temat? Procki AMD jeśli dobrze pamiętam są tańsze, ale wydaje mi się, że ludzie kupują Intela, bo po prostu jest znany, bo wdzieli gdzieś reklamę, bo najczęściej dostaje się go w zestawie komputerowym, bo jest droższy, a to co drogie jest lepsze - niepotrzebne skreślić. Nie wiem jeszcze jak jest z płytą główną, czy wszystkie obsługują AMD, ale znając życie to nie:). Dla tego jak ktoś nie ma możliwości włożenia do swojej płyty procesora AMD, to pewnie często wybiera już Intela. Ach Ci biznesmeni ;p:) 

 

anything