trawa

Autor Wątek: Czy macie ulubionych polskich pisarzy grozy?  (Przeczytany 7952 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zmoranocna

Czy macie ulubionych polskich pisarzy grozy?
« dnia: Styczeń 09, 2009, 07:37:23 am »
Przeczytałam książkę Władysława Reymonta "Wampir". Był to horror (choć nikt nie uczy o tej gałęzi jego twórczości w szkole). Książka była całkiem niezła. Zastanawiam się, czy znacie jakieś niezłe dziełka, podpisane nazwiskiem polskich autorów. Domyślam się, że horrory pisze się nie tylko za oceanem. Jeśli znacie takie książki, piszcie. Z chęcią po nie sięgnę.

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy macie ulubionych polskich pisarzy grozy?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2009, 02:33:20 pm »
Pozostając w klimatach bafometów, wampirycznych kochanek i zemst zza grobu polecam zbiorki opowiadań Stefana Grabińskiego - absolutny przedwojenny klasyk polskiej literatury grozy, nie wiedzieć czemu pomijany przez polonistów.
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline Ghost_Lord

Odp: Czy macie ulubionych polskich pisarzy grozy?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2009, 05:01:37 pm »
Ja również polecam Stefana Grabińskiego jest to mój ulubiony pisarz grozy  :). Lubię też Kazimierza Kyrcza  :).
Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.
Jonathan Davis

Offline zmoranocna

Odp: Czy macie ulubionych polskich pisarzy grozy?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2009, 05:56:46 pm »
Wielkie dzięki. Biegnę do biblioteki.

Offline Harley_Porter

Odp: Czy macie ulubionych polskich pisarzy grozy?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2009, 06:55:26 pm »
Oo tak, słodcy, klasycy, zasłużeni i....Śpiący już snem wiekuistym jako wielcy, zasłużeni i samotni. A obecnie, polski horror? Co to takiego??

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy macie ulubionych polskich pisarzy grozy?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2009, 02:28:48 pm »
Noo, zbiór pusty to jednak nie jest - przecież przyzwoicie pisze Łukasz Orbitowski, onegdaj miałem okazję poczytać sobie powieść Marka Świerczka pt "Bestia" - też przyzwoicie napisana opowieść grozy w rodzimych XIX-wiecznych realiach. I nawet Dukaj popełnił jakieś tam rzeczy w mrocznych klimatach ( "Gotyk" - horror na skalę państwową, "Zanim noc...") Ale faktycznie mogłoby być lepiej. Tuzów w rodzaju Kinga , Barkera czy Strauba brak - łatwiej cienko małpować Gaimana, czy wydziwiać po nudziarsku na temat wampirów z ABW.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2009, 02:50:47 pm wysłana przez achillemarozzo »
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline Miroll

Odp: Czy macie ulubionych polskich pisarzy grozy?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 01, 2010, 09:12:05 pm »
 Jak dla mnie to największą frajdę sprawia mi czytanie książek i opowiadań Łukasza Śmigla, Kyrcz i Cichowlas też są nieźli.

Offline keddie

Odp: Czy macie ulubionych polskich pisarzy grozy?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 02, 2010, 09:00:48 pm »
Oprócz wspomnianych jest jeszcze Paweł Paliński, Krzysiek Dąbrowski, Kuba Małecki...

Offline Miroll

Odp: Czy macie ulubionych polskich pisarzy grozy?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 03, 2010, 07:58:55 pm »
Dąbrowski nawet dobry, ale Małecki mnie nudzi i nie straszy;-/

Offline keddie

Odp: Czy macie ulubionych polskich pisarzy grozy?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2010, 05:32:28 pm »
Opowiadanie w City 1 miał zajebiste.

Offline Miroll

Odp: Czy macie ulubionych polskich pisarzy grozy?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2010, 04:58:05 pm »
jeszcze nie czytałem ale w wolnej chwili nadrobię tą zaległość;-D Jego debiut Błędy wcale mi się nie podobał, ale może wkrótce zmienię zdanie;-D

 

anything