trawa

Autor Wątek: Kilka pytań  (Przeczytany 5184 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Averyla

Kilka pytań
« dnia: Styczeń 01, 2009, 08:51:44 pm »
Witam
Miałabym kilka pytań odnośnie gry, a mianowicie:
Chciałabym zacząć grę Elfem bojownikiem na włócznię i podpowiedzcie jak takiego Elfa rozwijać? czy inwestować PD w statystyki podstawowe?(siła, budowa, zręczność itp.), które jak wiadomo pochłaniają ogromną ilość punktów i jeśli tak to w jakie najlepiej. Czy taki wojownik powinien nosić ciężkie zbroje czy raczej skórzane pancerze. Czy wykupywać rodzaj walki?(Ofensywna, defensywna) i jaką najlepiej.
Mam także pytanie odnośnie zadania polegającego na oczyszczeniu krypt na bagnach. Wcześniej dostałam klucz od handlarza, jednak nie otworzyłam nim od razu wszystkich krypt(bo nie wiedziałam o takim zadaniu jeszcze) później pod koniec działań na bagnach dostałam zadanie oczyszczenia i co? ano...klucz znikł mi z ekwipunku a na bagnach pozostały 2 czy 3 (chyba 2) zamknięte krypty, których nie dało się otworzyć za pomocą wytrychu. Krypty te są zaznaczone jako wymagające oczyszczenia, jednakże nie mam do nich dostępu...Pani od zadania nie chce rozmawiać na temat zamkniętych krypt...nie wykonałam zadania bo się nie dało...macie jakieś pomysły? z góry dziękuję i pozdrawiam!

Offline uho

Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2009, 09:12:40 pm »
postacie poslugujace sie magia nie moga uzywac zbroi bo nie bedzie mozna rzucac zaklec, wszystkie elementu ubioru ze stali, brazu itp. odpadaja, wraz z rozwojem gry glowny bohater dostaje elementy zlotej smoczej zbroi, a w miedzy czasie elf moze kozystac z roznych innych ala kolczugowych wdzianek !
im zbroja jest ciezsza tym wieksza kare dostaje bohater do chyba sily, trzeba pojsc na jakis kompromis

co do rozwoju postaci, podczas walki przydaja sie oba style, gdy postac jest o pelnych silach uzywac nalezy offensywnego stylu zeby jak najwiecej energii odebrac przeciwnikowi, podczas gdy brakuje wytrzymalosci na zadawanie ciosow specjalnych lub gdy postac ma malo energii, wtedy mozna przelaczyc na styl defensywny, bohater zadaje mniejsze obrazenia przeciwnikowi ale wieksza uwage zwraca na obrone,
a jesli chodzi o rozwoj specjalnych ciosow, to trzeba sie zastanowic jaka bronia bedzie dany bohater sie poslugiwal, np. włócznią chyba nie mozna wykonac mocnego ciosu czy parady itp.


Offline Reggio

Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2009, 09:37:25 pm »
Więc gram elfem bojownikiem, zaklęć nie używam od tego momentu kiedy włożyłem zbroję, według mnie bez zaklęć też można przetrwać do tego po skompletowaniu tej złotej zbroi można używać zaklęć, więc pod koniec gry można się wspomagać zaklęciami, chyba że ktoś się upiera i zakłada obuwie, zbroję, hełm itd. ze skóry. Jestem po zabiciu smoka, a dokładniej w Murolosh i nie miałem do tego miejsca żadnych poważniejszych problemów. Co do broni mam włócznię żmija, wykonaną ze specjalnych składników ze smoka, jeżeli wyćwiczysz się na wojownika masz 3 dość silne ciosy: precyzyjny cios, ostrze burzy i zabójcze pchnięcie. Więc podsumowując, gra elfem bojownikiem jest możliwa bez użycia jego zaklęć, do tego po wyćwiczeniu umiejętności bojowych jest dość dobrym wojownikiem.

Offline Averyla

Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2009, 09:15:49 am »
Aha :)
Dziękuję ślicznie za odpowiedzi. A jak sądzicie podnosić statystyki te co zabierają najwięcej PD? Siłę itp? a co do czarów to wymyśliłam sobie, że przed walką kiedy wróg zaczyna być widoczny na minimapie można zdjąć zbroję rzucić na siebie np. Atrybut siły i Magizbroję i nałożyć pancerz. Trwają chyba 300 czy 500 sekund, więc zawsze jakaś pomoc hihi.
Pozdrawiam!

Offline mackors

Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2009, 02:38:36 pm »
Też mam taki sam problem z kryptami... do dwóch z nich nie mogę wejść… nie znam rozwiązania jak je otworzyć…

Offline Szybenik

Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2009, 01:36:04 pm »
Jeśli chodzi o wejście do krypt.
Do jednej żeby wejść wcześniej trzeba mieć aktywne zadanie złodziejki karczmaża.
Trzeba ją zagadać.Wtedy obieca że zwróci naszyjnik jak oczyszczę bagna z nieumarłych.
Teraz wykonać zadanie zabić nekromantę. Później pójść do karczmy i złodziejka zaprowadzi nas do krypty. ma klucz i ją otworzy
Dobrze mieć z sobą trochę gotówki ( nie pamiętam dobrze ale chyba 32 dukaty ?!)

Offline Great Admiral Mati

Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2009, 03:06:55 pm »

Dobrze mieć z sobą trochę gotówki ( nie pamiętam dobrze ale chyba 32 dukaty ?!)
27.Ogólnie problem dość dziwny-ja nie miałem takiego problemu z kryptami.Zdaje się,że 2 były zamknięte (to od wyżej wspomnianej Łotrzycy i ta,w której była zamknięta była Morline (lecz wnioskuję,że skoro autor dostał zadanie "Oczyszcanie Krypt",to ją uwolnił).Mógłbyś pokazać na mapie,które dokładnie.Może też być zamknięta ta,w której są skalne gobliny (bo jeszcze nie dostałeś zadania wymagającego odnaleźienia ich zębów) ?
Tu powinno być napisane coś mądrego.Ale (co zauważyli co bardziej spostrzegawczy) - nie jest !!!
Spowodowane jest to wręcz nieskończoną głupotą właściciela profilu.Proszę więc o wyrozumiałość zarówno w stosunku do niego,jak i jego postów.

Wszystko o adminach:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Admin
I o moderatorach:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Moderator

Offline Szybenik

Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2009, 08:29:27 am »
27.Ogólnie problem dość dziwny-ja nie miałem takiego problemu z kryptami.Zdaje się,że 2 były zamknięte (to od wyżej wspomnianej Łotrzycy i ta,w której była zamknięta była Morline (lecz wnioskuję,że skoro autor dostał zadanie "Oczyszcanie Krypt",to ją uwolnił).Mógłbyś pokazać na mapie,które dokładnie.Może też być zamknięta ta,w której są skalne gobliny (bo jeszcze nie dostałeś zadania wymagającego odnaleźienia ich zębów) ?
Nie wiem czemu akurat dałeś post do tego cytatu ?
Te 32 dukaty dotyczyły wątku złodziejki. Musiałem zapłacić je aby jej umarły przyjaciel mógł odejść w zaświaty a przy okazji zostawił niezłą szpadę.
Krypta ta jest na zachodzie ta najbardziej wysunięta na południe.
Nie mogłem tam wcześniej wejść mimo aktywnego zadania " poświęcenia wszystkich krypt" i " zdobyć składniki do mikstury skalnej" . Ukończenie tego zadania " poświęcenia wszystkich krypt" , nie wymaga oczyszczenia ich wszystkich . Kapłanka chciała mi zaliczyć zadanie bez tej jednej krypty. Podejrzewam że gdybym to zrobił miałbym mniej pukt. exp. za te zadanie)

Offline *NicK*

Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2009, 11:00:33 am »
Aha :)
Dziękuję ślicznie za odpowiedzi. A jak sądzicie podnosić statystyki te co zabierają najwięcej PD? Siłę itp? a co do czarów to wymyśliłam sobie, że przed walką kiedy wróg zaczyna być widoczny na minimapie można zdjąć zbroję rzucić na siebie np. Atrybut siły i Magizbroję i nałożyć pancerz. Trwają chyba 300 czy 500 sekund, więc zawsze jakaś pomoc hihi.
Pozdrawiam!

Podnoszenie statystyk powinno się odbywać wtedy, gdy już mamy inne umiejętności wyuczone na maksymalnym poziomie, lub nie mamy jeszcze dostępu do nauczyciela umiejętności wyższego poziomu. Najważniejsze:

- Umiejętność posługiwania się bronią (podnosi wartość zarówno ataku, jak i parowania)
- Silna Wola (zmniejsza szansę na otrzymanie poważnych ran w walce)
- Umiejętności specjalne (używanie zbroi, używanie tarczy, uniki, ataki specjalne)
- Umiejętności magiczne dla czarujących (inwestowanie pkt w dane czary)
- W miarę możliwości można podnosić też punkty życia - jest to tańsze niż inwestowania w budowę, ale przynosi tylko korzyści w postaci zwiększonych pkt życia i nie wpływa na inne statystyki

Dopiero jak już wszytko z powyższego mamy na maksa (albo bardzo wysoko), a nie mamy dostępu do nauczycieli z wyższego poziomu - warto rozdawać w cechy główne - dla walczących najlepiej w siłę (podnosi zarówno wartość parowania i ataku, nieznacznie pkt życia), zwinność, budowę, odwagę. Dla czarujących będą to cechy, na których opiera się ich magia, zaklęcia.

Offline Great Admiral Mati

Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 16, 2009, 02:59:31 pm »
Nie wiem czemu akurat dałeś post do tego cytatu ?
Bo to było 27 dukatów.
Tu powinno być napisane coś mądrego.Ale (co zauważyli co bardziej spostrzegawczy) - nie jest !!!
Spowodowane jest to wręcz nieskończoną głupotą właściciela profilu.Proszę więc o wyrozumiałość zarówno w stosunku do niego,jak i jego postów.

Wszystko o adminach:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Admin
I o moderatorach:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Moderator

Offline sadhu

Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 21, 2009, 12:00:23 am »
Aby móc nauczyć się od nauczycieli niektórych umiejętności, potrzebne będą cechy na określonym poziomie, np, aby Gladys nauczyła się używać zbroi musi mieć siłę 13, dlatego warto dodać jej kilka punktów do siły itp.


Warto wcześniej zaplanować sobie jakie cechy i umiejętności będziemy rozwijać u poszczególnych członków drużyny, szkoda punktów doświadczenia na powielanie umiejętności.

 

anything