Autor Wątek: Problemy pierwszego dnia grania.  (Przeczytany 4918 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Torquemada666

Problemy pierwszego dnia grania.
« dnia: Grudzień 30, 2008, 10:17:01 pm »
1. Czy to normalne że postacie z którymi prowadzę dialogi tylko pierwsza kwestię wypowiadają, a reszta to już poruszanie wargami i tylko pozostaje mi  czytanie tekstu? Czy może coś u mnie jest nie tak.

2. Co zrobić żeby przestały teksty się rozmazywać, za każdym razem od kilku do kilkunastu minut gry i po tym czasie rzeczy tekstowe/opisy/dialogi są rozmazane i nieczytelne. Karta Radeon 3870 (sterowniki 8.12), WinXP

Offline Girwan

Odp: Problemy pierwszego dnia grania.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2008, 10:23:39 pm »
1. Czy to normalne że postacie z którymi prowadzę dialogi tylko pierwsza kwestię wypowiadają, a reszta to już poruszanie wargami i tylko pozostaje mi  czytanie tekstu? Czy może coś u mnie jest nie tak.[/quote[
Niestety tak, to normalne

2. Co zrobić żeby przestały teksty się rozmazywać, za każdym razem od kilku do kilkunastu minut gry i po tym czasie rzeczy tekstowe/opisy/dialogi są rozmazane i nieczytelne. Karta Radeon 3870 (sterowniki 8.12), WinXP
to nie jest normalne, masz najnowsze sterowniki?



Offline Torquemada666

Odp: Problemy pierwszego dnia grania.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2008, 01:46:45 pm »
to nie jest normalne, masz najnowsze sterowniki?

Tak jak pisałem sterowniki 8.12 i są to ostatnie dla Radeonów. Miał ktoś taki problem? Udało się go rozwiązać?

Offline crushh

Odp: Problemy pierwszego dnia grania.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2009, 09:07:39 pm »
dopisuję się do prośby. Mam taki sam kłopot jak poprzednik. Mam radeona 3870x2.

Offline Torquemada666

Odp: Problemy pierwszego dnia grania.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2009, 09:42:50 pm »
http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=358060&st=100&gopid=6186355&#entry6186355

Nie tylko my mamy taki problem. Można spodziewać się patcha? Na chwilę obecną kasa wydana (edycja kolekcjonerska) wyrzucona w błoto, bo grać się nie da.

Offline bomen

Odp: Problemy pierwszego dnia grania.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2009, 10:50:55 pm »
Tak to jest jak się kupi grę przed premierą światową :) - po prostu nas traktują jako kolejnych testerów.
Na ATI 4870 dialogi mi normalnie się wyświetlają, ale za to w połowie gry mam inny bug blokujący dalszą grę (nie można chodzić po mapie świata).
Przy okazji odkryłem też innego śmiecia - jak zobaczyłem na innych forach zdjęcia dużej rozdzielczości to się zdziwiłem, bo ja mogłem wybrać tylko 800*600 lub 1024*768. Okazało się że winnym jest... podpięty do komputera TV. Po odznaczeniu klonowania w Catalyscie w końcu mogłem wybrać natywną rozdzielczość monitora. Tylko co z tego jak bez patcha dalej mi się grać nie da...

Cóż - trzeba będzie pewnie poczekać te półtora miesiąca na premierę w Stanach. Może do tego czasu błędy poprawiają ...

Offline Torquemada666

Odp: Problemy pierwszego dnia grania.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 08, 2009, 01:11:30 pm »
Mam prośbę do osób które mają podobny problem z tą gra o zgłaszanie tego na forum strony Techland poświęconej Drakensang http://info.techland.pl/viewtopic.php?f=43&t=159.  Po zgłoszeniu tego problemu tam odpisali min Jeśli chodzi o innych użytkowników z forów żaden z nich nie zgłosił błędu oficjalnie do naszego działu pomocy technicznej

Offline *NicK*

Odp: Problemy pierwszego dnia grania.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2009, 10:36:09 am »
Wygląda na przypadłość kart 3870X2, a raczej sterowników Catalyst. Prawdopodobnie zostanie naprawione w którejś z kolejnych wersji. To co ja bym spróbował mniej więcej w kolejności kroków:

- Wyłączyć wszystkie zbędne programy działające w tle (komunikator, antywirus, firewall, etc - oczywiście tylko na czas grania).

- Wyłączyć wszystkie zbędne programy uruchamiające się w tle na starcie komputera (usługi aktualizacyjne flash i podobne pierdoły). Tu należy być ostrożnym, aby przypadkiem nie wyłączyć istotnego dla systemu elementu - tylko dla zaawansowanych.

- Zainstalować (jeśli nie ma) SP3 do XP

- zainstalować najnowszego directx z listopada 2008:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=886acb56-c91a-4a8e-8bb8-9f20f1244a8e

- Przeinstalować Catalysty, uprzednio odinstalowując aktualne sterowniki (tak, aby była to czysta instalacja, a nie nadgranie)

- Zmienić rozdzielczość grafiki

- Przeinstalować grę zachowując sejwy.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2009, 10:40:33 am wysłana przez *NicK* »

Offline Torquemada666

Odp: Problemy pierwszego dnia grania.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2009, 06:33:41 pm »
 Ze sterownikami próbowałem (ew. starsze wersje jeszcze, ale to chyba nie ma sensu skoro gra jest nowa), SP3 jest, grę dzisiaj rano przeinstalowywałem (nic nie dało), karta jest w porządku jeśli chodzi o temperatury (nie podkręcałem), co do rozdzielczości to nie po to dostaję/kupuję oryginał żeby nie móc grać w natywnej.
 Popróbuję wyłączyć rzeczy o których piszesz i directa z listopada, bo mam czerwcową wersję 2008. Dziękuję za rady oby coś dały :)


Edit: No i rzecz najważniejsza - karta 3870x2 niby problemowa ale poza jakimiś drobnymi problemami w Jade Empire (starsza gra), bez żadnych grałem w Wiedżmina, Mass Effect, Stalker Czyste Niebo i Crysis. To jest dla mnie argument, że ta gra powinna działać na tych ustawieniach które mam bez takiego cudowania które od kilku dni robię żeby to się zmieniło.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2009, 06:41:07 pm wysłana przez Torquemada666 »

Offline *NicK*

Odp: Problemy pierwszego dnia grania.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2009, 09:07:45 pm »
Bardzo często w grach występują problemy przy określonej rozdzielczości, dlatego jako tymczasowe rozwiązenie takie podałem - lepiej chyba popróbować i grać, niż nie grać. To samo tyczy się konkretnych modeli kart. W niektórych grach występują problemy z jednym typem karty, podczas gdy na innych kartach producenta wszystko może działać dobrze. U mnie na 2 komputerach z kartami ATI 4870 i 1950Pro - wszystko działa dobrze.

Mało tego, problem ten może występować nie tylko dla konkretnego modelu karty i konkretnej rozdzielczości, ale przyczyną może być też konkretny tryb pracy karty: np AA8x. Dlatego też jako tymczasowe rozwiązanie problemu proponuję zmiany ustawień sterowników karty, zmianę rozdzielczości, etc. Bo prawdopodobnie jest to wina sterownika do karty (lub trybu ustawień dla konkretnej rozdzielczości). Należałoby ten problem zgłosić nie tylko do twórców gry, ale także do AMD-ATI, podając wszystkie parametry, przy jakich problem ten występuje.

Poprzez parametry rozumiem informacje, które ewentualnie twórcom sterowników/gry, pozwolą na reprodukcję problemu. Czyli:

- Tytuł gry
- Wersja gry
- System operacyjny wraz z wersją SP
- Rozdzielczość
- Tryby ustawień sterowników (filtrowanie, wygładzanie krawędzi, etc)

i wszelkie inne dane, które mogą pomóc w reprodukcji problemu.

Jako przykład można podać problem, który rozwiązano w ostatniej wersji Catalyst:

City of Villains: Attempting to launch the game on a system running Win-
dows XP and containing either two ATI Radeon HD 38x0 or 46x0 products
may result in the game failing to load and the operating system failing to
respond


Albo inny ostatnio rozwiązany problem w Catalyst 8.12:

On some configurations, the display driver may stop responding when resolu-
tion is set to 2048x1536 with 8X Anti-Alias and Edge Detect filter enabled


------------------

Odnośnie argumentu, że skoro inne gry chodzą bez problemu, to i ta powinna, to powiem tak: Mi do tej pory chodziły wszystkie gry bez problemu, do czasu aż kupiłem Sacred 2. Co ja się namęczyłem przy tej grze, żebym mógł grać... Przeinstalowałem wszystkie możliwe sterowniki (do płyty głównej, do karty graficznej, do dzwiękowej, etc), wgrałem nowy PhysX, przeinstalowałem grę ze 2 razy... aż w końcu coś zaskoczyło. Już tak to jest, że u jednego chodzi bez problemu, a u drugiego jest kaszanka. Zaznaczę tutaj, że na moim drugim komputerze o bardzo podobnej konfiguracji (ten sam system i prawie identyczne bebechy, tylko inny model karty graficznej 1900XT vs 1950Pro i innej karcie dzwiękowej), wszystko działało prawidłowo...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2009, 09:39:26 pm wysłana przez *NicK* »

Offline Torquemada666

Odp: Problemy pierwszego dnia grania.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 11, 2009, 10:50:06 am »
 Masz rację. Zanim kupiłem 8 miesięcy temu nowy komputer (stary do niewielu gier się już nadawał) ograniczałem się do grania w Football Managera. Do tego 8 miesięcy w tytuły wspomniane wcześniej gdzie problemów nie było. Pozwoliło mi to zapomnieć, że przygodą samą w sobie może być instalacja gry i doprowadzenie jej do stanu w którym można bez stresu usiąść i nie martwić, że coś się wysypie.
 Wracając do sedna. Doinstalowałem directx z listopada + wywaliłem rzeczy uruchamiające się ze startem komputera. Nic nie dało. Zacząłem na tak przygotowanym komputerze kolejne sterowniki instalować. Na 8.12 błędy były, po przeinstalowaniu na 8.11 błędy nadal były, natomiast po zainstalowaniu 8.10 udało mi się wczoraj w nocy (w zasadzie dzisiaj) zagrać 2 godziny bez żadnych błędów o których pisałem wcześniej. Nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca, ale bardzo dziękuję za pomocą i liczę, że tak już zostanie.

 

anything