trawa

Autor Wątek: Bourgeon  (Przeczytany 103749 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Bourgeon
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 22, 2015, 11:57:41 pm »
ja nie mam wątpliwości, co zrobię :smile: .....pochłonę, zanim jakiś rozczarowany przypadkowy forumowicz obrzydzi mi lekturę, hjech!
A są tu takie gagatki. :)

Offline Death

Odp: Bourgeon
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 11, 2015, 06:49:40 pm »
Pięknie wyszły.  :smile:



JanT

  • Gość
Odp: Bourgeon
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 11, 2015, 08:29:56 pm »
Pięknie wyszły.  :smile:



Za kilkanaście godzin u mnie  :biggrin:

Offline adro

Odp: Bourgeon
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 11, 2015, 08:46:47 pm »
nom ladne, juz nie moge doczekac sie tego komiksu  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

ramirez82

  • Gość
Odp: Bourgeon
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 11, 2015, 09:48:53 pm »
Wow! Ja też na dniach z arosa dostanę!


Death, cholerny spekulancie, zamiast kupować pięć egzemplarzy "Pasażerów wiatru", kupiłbyś w końcu "Krzyk Ludu"!  ;-)

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Bourgeon
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 11, 2015, 09:58:40 pm »
Wow! Ja też na dniach z arosa dostanę!


Death, cholerny spekulancie, zamiast kupować pięć egzemplarzy "Pasażerów wiatru", kupiłbyś w końcu "Krzyk Ludu"!  :wink:
heh, ja tam widzę co najmniej 6! nic, trzeba się spieszyć z zakupem...
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

ramirez82

  • Gość
Odp: Bourgeon
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 11, 2015, 10:07:39 pm »
heh, ja tam widzę co najmniej 6! nic, trzeba się spieszyć z zakupem...

6? :doubt: Ja widzę 5...

Offline Death

Odp: Bourgeon
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 12, 2015, 10:28:10 am »
Death, cholerny spekulancie, zamiast kupować pięć egzemplarzy "Pasażerów wiatru", kupiłbyś w końcu "Krzyk Ludu"!  :wink:
Fotkę ukradłem (wiem, że Ramirez wie, że nie moja, ale ktoś może faktycznie pomyśleć, że kupiłem 5 egzemplarzy :wink: )
A Krzyk ludu to lewacki komiks. :wink: Ale kupię. :smile:

ramirez82

  • Gość
Odp: Bourgeon
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 24, 2015, 09:28:10 am »
Przeczytałem "Pasażerów wiatru" i muszę przyznać, że dawno żaden komiks nie zrobił na mnie aż takiego wrażenia. Historia burzliwych losów młodej Isy i jej towarzyszy na tle wydarzeń z końca XVIII wieku, wciąga niczym zrealizowany z rozmachem film historyczny - tylko, że dziś nie tworzy się filmów historycznych tak bezkompromisowych jak "Pasażerowie wiatru". Podobnie jak "Towarzyszy zmierzchu", "Pasażerów..." też cec**je niezwykły perfekcjonizm w oddaniu realiów epoki, w konstrukcji fabuły, w warstwie graficznej - pod tym względem Bourgeon przypomina mi Kubricka. Co najważniejsze, o czym na poprzedniej stronie wspominał raj666, brak w "Pasażerach..." wątków odrealnionych - przez to stawiam ten komiks wyżej niż "Towarzyszy...". Jest za to obraz życia ludzi morza, a także poruszona kwestia niewolnictwa, i to w taki sposób, że "Zniewolony", czy "Django" wrażenia przy tym nie robią. I tak do samego finału, do ostatniego kadru zachwycił mnie Bourgeon, wielki mistrz, wielki komiks. Ciekaw jestem jak Wam się spodoba.


Jest dopiero maj, jeszcze sporo dobrych komiksów wyjdzie w tym roku, ale ja nie wierzę, że przeczytam coś lepszego. Nie ma szans.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Bourgeon
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 24, 2015, 12:29:49 pm »
Przeczytałem "Pasażerów wiatru" i muszę przyznać, że dawno żaden komiks nie zrobił na mnie aż takiego wrażenia. Historia burzliwych losów młodej Isy i jej towarzyszy na tle wydarzeń z końca XVIII wieku, wciąga niczym zrealizowany z rozmachem film historyczny - tylko, że dziś nie tworzy się filmów historycznych tak bezkompromisowych jak "Pasażerowie wiatru". Podobnie jak "Towarzyszy zmierzchu", "Pasażerów..." też cec**je niezwykły perfekcjonizm w oddaniu realiów epoki, w konstrukcji fabuły, w warstwie graficznej - pod tym względem Bourgeon przypomina mi Kubricka. Co najważniejsze, o czym na poprzedniej stronie wspominał raj666, brak w "Pasażerach..." wątków odrealnionych - przez to stawiam ten komiks wyżej niż "Towarzyszy...". Jest za to obraz życia ludzi morza, a także poruszona kwestia niewolnictwa, i to w taki sposób, że "Zniewolony", czy "Django" wrażenia przy tym nie robią. I tak do samego finału, do ostatniego kadru zachwycił mnie Bourgeon, wielki mistrz, wielki komiks. Ciekaw jestem jak Wam się spodoba.


Jest dopiero maj, jeszcze sporo dobrych komiksów wyjdzie w tym roku, ale ja nie wierzę, że przeczytam coś lepszego. Nie ma szans.

pozostaje przychylić posta. od siebie dodam jeszcze, że bohaterowie Burgeona są pełnowymiarowi, a wykreowany świat bardzo naturalistyczny, surowy i brudny. wybory moralne tak jak w prawdziwym życiu są tu niejednoznaczne. podoba mi się, że Burgeon za zasłoną awanturniczo-przygodowo-historycznej powieści, pokazuje przywary tamtych czasów oraz zadaje ważne pytania o kondycje człowieka. wiele z ich wydaje się aktualnych do dziś.

też zastanawiam się czy jakiś komiks w tym roku zadziała na mnie mocniej niż Pasażerowie Wiatru, tym bardziej, że od kilku lat żednemu to się nie udało (ostatnimi były Dzienniki ukraińskie).

ramirez82

  • Gość
Odp: Bourgeon
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 24, 2015, 01:57:15 pm »
bohaterowie Burgeona są pełnowymiarowi

Chyba mało kto potrafi wykreować w komiksie tak żywych bohaterów. Aż żal, że Bourgeon stworzył tylko te trzy komiksy. Miejmy nadzieję, że Egmont sięgnie również po Cykl Cyann, choć szkoda, że nie jest to komiks historyczny...
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2015, 02:03:49 pm wysłana przez ramirez82 »

mgnesium

  • Gość
Odp: Bourgeon
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 24, 2015, 02:14:37 pm »
właśnie czytam wyżebranych od znajomego Towarzyszy Zmierzchu - niesamowita rzecz, jeśli nie zapomnę to po skończeniu podzielę się wrażeniami. Pasażerów Wiatru na pewno kupię (wcześniej się wachałem), ale raczej po premierze drugiego tomu.

ramirez82

  • Gość
Odp: Bourgeon
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 24, 2015, 03:01:14 pm »
Pasażerów Wiatru na pewno kupię (wcześniej się wachałem), ale raczej po premierze drugiego tomu.

Dlaczego po premierze drugiego tomu? Kup od razu, to są pewnie niezależne od siebie opowieści.

Oczywiście bardzo jestem ciekaw kontynuacji "Pasażerów wiatru". W jednym z archiwalnych numerów KZet, w tekście o Bourgeonie (http://www.kzet.pl/2002_12/bourgeon.html), jeszcze zanim powstała kontynuacja, na jej temat można było przeczytać:

Cytuj
Całość zamyka się w pięciu tomach, chociaż Bourgeon miał już gotowy pomysł na kontynuację i nawet narysował dla magazynu "A suivre" ilustracje przedstawiającą Isę sześćdziesiąt lat później w swojej posiadłości w Luizjanie, ale ostatecznie porzucił go stwierdzając stanowczo, że "Pasażerowie" są opowieścią zamkniętą.

Jak widać, po latach autor zmienił zdanie. Pierwszy cykl kończy się w 1782 roku, drugi to 1862, a więc 80 lat później.

mgnesium

  • Gość
Odp: Bourgeon
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 24, 2015, 06:01:06 pm »
chwilowo niestety brak płynnych środków na komiksy (i tak się złamałem, sama zabela miałem kupić dopiero za 2 miesiące). ciągle mam nadzieję że kanon komiksu będzie utrzymywany na rynku i nie dojdzie do sytuacji, w której w momencie premiery drugiego tomu pasażerów pierwszy będzie oop i bez nadziei na dodruk.

Offline Holsten

Odp: Bourgeon
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 24, 2015, 06:23:41 pm »
Kupujcie Panowie, kupujcie. To zwiększa szansę na kolejne tytuły.

 

anything