Autor Wątek: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie  (Przeczytany 304497 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #870 dnia: Październik 01, 2017, 05:52:12 am »
1. Czy jeśli skorzystam z opcji "usuń to konto" to czy razem z kontem zostaną usunięte wszystkie moje posty?
Przez lata wielu wartościowych osób na tym forum pisało wiele fajnych postów i 'recenzji'. Poczytaj sobie starsze tematy i posty. Pod niektórymi nie można kliknąć na profil autora, gdyż użytkownik o takim koncie nie istnieje. To odpowiedź na wszystkie Twoje pytania.

Offline tomb

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #871 dnia: Październik 01, 2017, 08:48:24 am »
Czyli posty zostają i nie można ich najpierw jakoś zbiorczo usunąć?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #872 dnia: Październik 01, 2017, 09:05:01 am »
Posty zostaja i ma to uzasadnienie logiczne, poniewaz posty zwykle sa cytowane (bezposrednio lub posrednio) i inni uzytkownicy odnosza sie do nich w dyskusji, a zatem usuniecie postow spowodowałoby utrate spojności wywodu.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #873 dnia: Październik 01, 2017, 09:14:34 am »
Internetu nie pisze się ołówkiem. Gumka "Myszka" tu nie działa.
Raczej trzeba zawczasu stosować intelektualną antykoncepcję.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #874 dnia: Październik 01, 2017, 09:26:49 am »
Czyli posty zostają i nie można ich najpierw jakoś zbiorczo usunąć?
Zbanowanie- nie jest jednoznaczne z usunięciem konta.
Wybranie usunięcia konta - to tak naprawdę wystawienie "prośby" dla administratora o takiej zachciance użytkownika.
"Prośba" jest rozpatrywany max do 3 miesięcy. W tym czasie bardzo częśto użytkownik zmienia zdanie i usuwa "prośbę".

We wszystkich przypadkach - posty pozostają, ponieważ ich usunięcie powoduje, że wiekszość tematów, w których były pisane traci sens i bez nich równie dobrze można by zaorać wszystkie stare tematy, gdzie były pisane. Jak ktoś pisał wiele postów to całkowicie zachwieje integracją rozmów na forum. Dlatego zostają - nawet bez konta.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline vault_boy

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #875 dnia: Październik 07, 2017, 06:42:14 pm »
Mam takie pytanie, a właściwie może sugestię? Ciekawe czy ktoś poprze ten pomysł.

Zauważyłem, że w temacie "Filmy/seriale na podstawie komiksów" panuje lekki bałagan, i ciężko tam właściwie znaleźć interesujące nas treści bez przekopania się przez masę stron. W dziale komiksów zdarzają się też tematy poświęcone filmom, a w dziale "Gildia Filmu" jest kilka tematów o filmach na podstawie komiksów. Adaptacje komiksów w kinie i telewizji są dzisiaj coraz popularniejsze i powszechniejsze, może Gildia Komiksu wystosowała na to swoją "odpowiedź" i stworzyła nową kategorię w dziale komiksowym - "Adaptacje komiksów"? Przeniosłoby się do niej już istniejące tematy z Gildii Filmu oraz jakieś pozostałości błędnie wrzucone do działów komiksowych. Myślę że tym samym dział komiksowy na forum zyskałby nową, popularną wśród użytkowników kategorię.

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #876 dnia: Październik 08, 2017, 08:45:55 pm »
Zauważyłem, że w temacie "Filmy/seriale na podstawie komiksów" panuje lekki bałagan, i ciężko tam właściwie znaleźć interesujące nas treści bez przekopania się przez masę stron.
Tak. Jak w większości tematów, które mają więcej niż kilka stron.

W dziale komiksów zdarzają się też tematy poświęcone filmom, a w dziale "Gildia Filmu" jest kilka tematów o filmach na podstawie komiksów.
Tak, to bywa, gdy osoby uczestniczące w Forum filmowym - nie uczestniczą w życiu Forum komiksu i na odwrót.
Trudno ich jednak do tego zmuszać. To, że niektóre tematy się powtarzają jest nieuchronne na tak dużym forum.

Adaptacje komiksów w kinie i telewizji są dzisiaj coraz popularniejsze i powszechniejsze, może Gildia Komiksu wystosowała na to swoją "odpowiedź" i stworzyła nową kategorię w dziale komiksowym - "Adaptacje komiksów"? Przeniosłoby się do niej już istniejące tematy z Gildii Filmu oraz jakieś pozostałości błędnie wrzucone do działów komiksowych. Myślę że tym samym dział komiksowy na forum zyskałby nową, popularną wśród użytkowników kategorię.
Nie bardzo. Po pierwsze Forum Gildii ma na celu integrację użytkowników, tak aby uczestnicy jednego Forum udzielali się w różnych "pod-forach". Z drugiej strony trudno do tego zmuszać na siłę, prawda?
Nie mogę więc zabrać tematów filmowych na komiks, bo byłoby to co najmniej dziwne. Nie założę tez tam takiego podforum, bo dlaczego mam Was zmuszać do tego samego. To jest forum komiksowe. Możemy mieć temat o filmach na podstawie komiksów, ale nie możemy tego rozbuchać do niewyobrażalnych rozmiarów i zabierać użytkowników forum Filmowemu, które ma trochę mniejszy ruch niż tutaj.
Złotym środkiem jest jeden temat. znalezione przez Ciebie tematy pokrewne - zostały włączone do tego tematu.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline vault_boy

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #877 dnia: Październik 08, 2017, 09:19:26 pm »
Ok, dziękuje za odpowiedź :smile:

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #878 dnia: Październik 11, 2017, 03:24:21 pm »
Orientuje się ktoś dlaczego na głównej stronie nie widzę już powiadomień o najnowszych postach tylko napis więcej, który przekierowuje mnie na stronę główną forum?

Offline Lipa

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #879 dnia: Listopad 28, 2017, 03:26:45 pm »
Czy forum będzie kiedyś podpięte pod Taptalk?

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #880 dnia: Listopad 28, 2017, 06:10:26 pm »
Odpowiem w stylu Egmontu  :smile: .
Nie w przyszłym roku.
Nie w najbliższym czasie.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline digital_psycho

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #881 dnia: Styczeń 06, 2018, 11:21:43 am »
Jak piszę szybko wiadomość, to bardzo często przez przypadek naciskam alt z jakomś inną literką. O ile zazwyczaj nic wielkiego się nie stanie (najwyżej literówka do poprawy), to połączenie alt+r zmienai mi tryb wyświetlania(?) i kasują całą wiadomość. Już kilka razy straciłem w ten sposób całkiem spore wiadomości, na których pisanie poświęciłem dużo czasu. Jest opcja, żeby to wyłączyć czy jedynie bycie bardziej uważnym mnie ratuje?

Offline misiokles

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #882 dnia: Styczeń 06, 2018, 11:34:54 am »
To chyba kwestia skrótów klawiszowych w przeglądarce. Też mnie to irytuje.

Offline Garf

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #883 dnia: Styczeń 06, 2018, 12:58:51 pm »
Pomoc Firefoxa mówi, że skróty klawiszowe można edytować przy pomocy rozszerzenia Saka Key:

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/saka-key/

(ale sam tego nie testowałem).
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!


 

anything