trawa

Autor Wątek: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie  (Przeczytany 304620 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #720 dnia: Maj 18, 2017, 02:54:59 pm »
Też się trochę tu ograniczyłem, bo parę spraw mi w ostatnich miesiącach dopiekło. Ale nałożyły się również na to przyczyny zewnętrzne.
Niemniej jednak wypowiedzi paru użytkowników - w tym oczywiście Powyższych - śledzę z przyjemnością i obiecałem sobie nie rzucać tego w diabły, a tylko omijać pewne wątki oraz dyskusje z delegatem Reptilian z Kosm8siem.
Apeluję więc do Was o nie odchodzenie ku zachodzącemu słońcu śladem fragsela, zaś do Moderatorów o humanitaryzm w pełnieniu swego trudnego obowiązku (niewycinanie rozwijających się dyskusji, mniej restrykcyjne podchodzenie do lokalizacji wypowiedzi, które wnoszą treści merytoryczne).
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #721 dnia: Maj 18, 2017, 09:52:18 pm »

Rozumiem, ze Graves nie ma czasu. Ale ja tez nie mam, szczegolnie na prowadzenia dyskusji, ktore maja male szanse na zakonczenie, bo moga byc w kazdej chwili, z powodu braku czasu moderatora, zostac przerwane w srodku bez zadnej konkluzji, czy innych oczekiwanych rezultatow bedacych ich przedmiotem.

Ależ drogi Kuki, to pisz w odpowiednim temacie, nie będę musiał wycinać. Wycięcie pierdół z tematu sensownego, jeżeli są poprzetykane sensownymi postami - to minimum 30 minut czasu. Niestety, ale przy wielkości tematów jakie mamy na tym forum - nie da się otworzyć ich do moderacji i wybierania, które posty są do przerzucenie gdzie indziej. Jedyny sposób, to pojedynczo kasować - co zajmuje najmniej czasu, ale nic z nich nie zostaje (najgorzej, jak w połowie wycinania, wpadasz na pomysł, że może jednak zostawić bo zaczyna być ciekawe) lub dzielisz temat na tyle części ile ma być wydzielonych postów (jeżeli są poprzetykane postami nie na temat). Wierzcie mi to mordęga.

zaś do Moderatorów o humanitaryzm w pełnieniu swego trudnego obowiązku
Nie musisz używać liczby mnogiej. Jestem sam na całym "Komiksie". Ale już chyba niedługo, bo mi się znudziło. Mam to gdzieś.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline 8azyliszek

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #722 dnia: Maj 18, 2017, 09:54:18 pm »
Ja w takim razie ponawiam prośbę o otworzenie Różnych Gadek. Ten temat był właśnie do takich celów i przez długi czas sprawdzał się w swojej roli.

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #723 dnia: Maj 18, 2017, 10:00:19 pm »
Ja w takim razie ponawiam prośbę o otworzenie Różnych Gadek. Ten temat był właśnie do takich celów i przez długi czas sprawdzał się w swojej roli.
Akurat wiesz do czego był. Był do wyrzuconych skąd indziej offtopów, o ile warto je było chwilowo zachować. Wiele razy dochodziło tam do kłótni i trzeba było czyścić ten "śmietnik" z postów, które nie mogły zostać na forum. Jak będzie tutaj moderowało po 3 osoby w każdym podforum - to gadki zostaną otwarte. Na razie nie ma takiej możliwości. "Wolne" tematy przegrzewają słabe umysły i jest potem tylko sprzątanie gnoju.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline kaczogród

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #724 dnia: Maj 18, 2017, 10:44:23 pm »
Może warto by poszukać kogoś do pomocji w funkcji moderatora?  Graves sam wykonuje tytaniczną pracę,  za co należy mu się szacunek,  ale czasem pewnie trudno czasowo i z odpowiednią ilością chęci to ogarnąć .To normalne moim zdaniem i nie jest to wina gravesa. Daje Moderator to nie jest na pewno łatwa posada (bywa niewdzięczna ) ale może istnieje osoba godna zaufania, która będzie się chciała tego podjąć.
tertium non datur

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #725 dnia: Maj 19, 2017, 11:17:16 am »
Ja. Ja. JA na moderatora!

Offline Dembol_

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #726 dnia: Maj 19, 2017, 01:29:41 pm »
Bazyl na moderatora. Dość często przesiaduje na forum, więc raczej nie narzeka na brak czasu i zrobi porządek z trollami.

mkolek81

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #727 dnia: Maj 19, 2017, 01:40:22 pm »
Bazyl na moderatora. Dość często przesiaduje na forum, więc raczej nie narzeka na brak czasu i zrobi porządek z trollami.


rozumiem że to żart, tak? to na pewno żart, to musi być żart, tak?

Offline laf

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #728 dnia: Maj 19, 2017, 01:59:43 pm »
Z tego co pisał kiedyś fragsel (albo graves) to Bazyl zgłosił się na moderatora i była to jedyna kandydatura. Ze zrozumiałych względów została odrzucona  :wink:

Offline 8azyliszek

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #729 dnia: Maj 19, 2017, 03:18:09 pm »
@Up
Oczywiście niesłusznie. Byłbym tu świetnym moderatorem . No i racja, spedzam tu dużo czasu.

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #730 dnia: Maj 19, 2017, 04:37:42 pm »
rozumiem że to żart, tak? to na pewno żart, to musi być żart, tak?
Zgłosił się już 5 razy. Ostatni raz wczoraj. Na razie nie jestem aż tak zdesperowany.
Jestem na tym forum już 14 lat i mam do niego pewien sentyment. Poza tym przez ponad 10 lat zarządzałem moderatorami na tym forum i mniej więcej orientuję się jakie cechy musi mieć osoba, aby się do tego nadawać. Kilka osób jest tutaj takich i proponowałem im moderowanie, ale nie chciały. W pełni je rozumiem.
Bazyl się do tego nie nadaje, ale nie nadają się do tego również niektóre osoby, które zgłaszają posty innych z opisem w stylu "co ta łajza znowu chce ode mnie, niech sp...".
Normalnie załamka  :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #731 dnia: Maj 19, 2017, 05:52:36 pm »
nie nadają się do tego również niektóre osoby, które zgłaszają posty innych z opisem w stylu "co ta łajza znowu chce ode mnie, niech sp...".
Ojeju, nie to nie. :(

Offline absolutnie

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #732 dnia: Maj 19, 2017, 06:12:39 pm »

Bazyl się do tego nie nadaje, ale nie nadają się do tego również niektóre osoby, które zgłaszają posty innych z opisem w stylu "co ta łajza znowu chce ode mnie, niech sp...".
Normalnie załamka  :roll:


Ojeju, nie to nie. :sad:


Ale przecież "ta łajza" naprawdę czepiała się Blaskowitza i to w chamski sposób. Ja też ten post zgłaszałem do moderacji (I moderacja nie zareagowała!)
Tak samo jak nie zareagowała na obrażanie glowy państwa.
Nie głosowałem na niego, ale to nie znaczy, że uważam za stosowne obrażanie go.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

mgnesium

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #733 dnia: Maj 19, 2017, 06:26:10 pm »
kij co kto uważa za stosowne. ale na takie zachowanie jest paragraf.

Offline 8azyliszek

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #734 dnia: Maj 19, 2017, 07:23:57 pm »
Ja się przenadaje na moderatora działu z komiksami.

 

anything