trawa

Autor Wątek: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie  (Przeczytany 304605 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline burberry

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 25, 2009, 10:49:22 am »
Fajnie by było, jakby na forum na jednej stronie mogło być więcej tematów... Niestety, znaczna część z tych, które są widoczne, są przyklejone, dla "normalnych" tematów zostaje niewiele miejsca, część z nich znajduje się na drugiej stronie, trochę to niewygodne... nie można nic z tym zrobić? Czy nie ma sensu?

pozdr.
Bóg Cię kocha

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 25, 2009, 11:04:00 am »
W tej chwili jest widocznych 15 wątków w topicu.
Nie ma problemu, aby to zmienić, jednak taka zmiana zafunkcjonuje dla całego forum gildia.pl.
Nie da się tego zrobić dla jednego podforum.
Spróbuję się wywiedzieć - jakie jest ogólne nastawienie do takiej zmiany.
Komiks jest drobną częścią składową. Nie chcę narzucać naszej wizji całemu forum, chociaż zgadzam się, że 30 wątków - byłoby jak najbardziej odpowiednią liczbą.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline burberry

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 25, 2009, 11:06:03 am »
na forum np. Filmu jest podobnie, choć tam liczba przyklejonych tematów nie jest tak duża, jak tu. Taka zmiana to po prostu zwiększenie wygody użytkownika.

Pozdrawiam
Bóg Cię kocha

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 25, 2009, 11:10:38 am »
na forum np. Filmu jest podobnie, choć tam liczba przyklejonych tematów nie jest tak duża, jak tu. Taka zmiana to po prostu zwiększenie wygody użytkownika.

Pozdrawiam
Zgadzam się w pełni. Z tym, że nie chcę narzucać na siłę komuś tego co uważam za wygodne dla siebie :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline bąbielek

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 25, 2009, 11:15:45 am »
A może w inną mańkę? Zastanowić się, które tematy u nas możnaby odkleić?

Klick me up, klick me down.

Offline Julek_

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 25, 2009, 11:17:51 am »
Zawsze można kilka tematów odkleić i na jednej stronie wyświetlać więcej tematów (trzydzieści, tak?). Dla mnie to bardzo dobre rozwiązanie.

Offline wilk

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 26, 2009, 11:38:01 am »
Ja apelowałem na forum moderatorskim o zwiększenie ilości wyświetlanych tematów na stronie zaraz po wprowadzeniu nowego silnika. Niestety moje prośby zostały całkowicie zignorowane. Więc dałem sobie spokój...

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 26, 2009, 11:45:58 am »
Ja apelowałem na forum moderatorskim o zwiększenie ilości wyświetlanych tematów na stronie zaraz po wprowadzeniu nowego silnika. Niestety moje prośby zostały całkowicie zignorowane. Więc dałem sobie spokój...
Tak pamiętam.
Trzeba by o to jeszcze w takim razie powalczyć.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline BOUNCER

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 26, 2009, 11:52:21 am »
Zwiększenie ilości tematów wyświetlanych na jednej stronie to bardzo dobry pomysł i myślę,  że nie tylko ludzie z forum komiksu , ale również innych działów byliby zainteresowani taką opcją. Może jakieś małe referendum ??

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 26, 2009, 12:46:27 pm »
Może jakieś małe referendum ??
A pewnie, czemu nie. Wystarczy założyć temat lub ankietkę w tym dziale "Wszystko o Forum i prawach na nim obowiązujących". Wtedy dotyczy wszystkich forum :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 26, 2009, 09:45:02 pm »
Z całym szacunkiem - czy moderator bąbielek mógłby używać większej czcionki podczas pouczeń i innych oficjalnych wtrętów?

Offline bąbielek

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 26, 2009, 09:49:04 pm »
Z całym szacunkiem, ale nie. Czy mam też kolor zmienić na czerwony walący po gałach, żeby być lepiej widocznym? Natomiast obiecuję, że jeżeli będę coś dopisywał w Twoich postach to będę to robił czcionką 10pkt nie 6pkt. Czy takie rozwiązanie Cię zadowala?

Klick me up, klick me down.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 26, 2009, 09:54:46 pm »
Niestety nie. Może jestem wścibski, ale czytam też dopiski moderatorów w postach innych użytkowników.
Tak czy siak, na władzę nie poradzę... Tylko mi wzroku szkoda...

A tak w ogóle to innych zastrzeżeń nie mam. Tak trzymaj.

Offline bąbielek

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 26, 2009, 09:59:39 pm »
Dariuszu, dziękuję.
Ale mam dla Ciebie radę.
Jeżeli korzystasz z przeglądarki Firefox albo Internet Explorer możesz sobie na chwilę zwiększyć czcionkę (po to żeby zobaczyć mój dopisek) naciskając kombinację "Ctrl" oraz "+", później zmniejszasz kombinacją "Ctrl" oraz "-". Jeżeli korzystasz z Opery to samo robisz klawiszami "+" oraz "-". Chcę żeby moje dopiski nie waliły po gałach po prostu. Zaproponowane przeze mnie rozwiązanie nie jest jakieś bardzo pochłaniające, nie musisz grzebać w opcjach itd. wystarczą dwa (lub trzy) klawisze. Zwiększasz, zmniejszasz, bardzo szybko :).

Aha - a pomysł Maciejaszka bardziej czasochłonny. Bez sensu. Kopiować? Mamy dwudziesty pierwszy wiek, przeglądarki mają zoom wbudowany ;).

Klick me up, klick me down.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 26, 2009, 10:04:17 pm »
O, i to jest moderator. Na swoim postawi, a i drugiemu pomoże... :)

 

anything