trawa

Autor Wątek: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie  (Przeczytany 304524 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #705 dnia: Maj 09, 2017, 07:21:13 am »
Dlaczego moderacja usunęła news skopiowany z FB Fantasmagorie o tym że przez deszcze jest jakiś problem z drukarnią (BZG) i Quantum & Woody będzie kilka dni później???

Offline peta18

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #706 dnia: Maj 09, 2017, 07:31:24 am »
Dlaczego moderacja usunęła news skopiowany z FB Fantasmagorie o tym że przez deszcze jest jakiś problem z drukarnią (BZG) i Quantum & Woody będzie kilka dni później???
Bo na obrazku nie bylo goscia w pizamie...
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline chch

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #707 dnia: Maj 09, 2017, 08:54:17 am »
Dlaczego moderacja usunęła news skopiowany z FB Fantasmagorie o tym że przez deszcze jest jakiś problem z drukarnią (BZG) i Quantum & Woody będzie kilka dni później???


Pewnie nie doczytali i myśleli, że to mem.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #708 dnia: Maj 09, 2017, 10:30:26 pm »
Dlaczego moderacja usunęła news skopiowany z FB Fantasmagorie o tym że przez deszcze jest jakiś problem z drukarnią (BZG) i Quantum & Woody będzie kilka dni później???
Moderacja wywaliła z tematu "wydawnictwa" news o zalewającej drukarnię wodzie i zdjęcie faceta wspinającym się na przystanek autobusowy z podpisem, że to spider-man.
Jeśli było w tym poście coś więcej - to trudno. Jak w poście jest pół spamu pół na temat - to leci cały post. Nie mam niestety czasu się bawić  wycinanki. Chciałbym, ale nie mam czasu.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Archie

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #709 dnia: Maj 11, 2017, 07:33:38 am »
Tak jak wnioskowałem o podklejenie tematu pytań do Taurusa, tak teraz wnioskuję o odklejenie, bo nic tam się nie dzieje, a i samo wydawnictwo mega wolno na nie odpowiadało. Prędzej dowiemy się czegoś z oficjalnych newsów albo wyprawy do CK.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #710 dnia: Maj 17, 2017, 08:37:55 pm »
Nie to zebym przykladal jakies wielkie znaczenie do moich postow, ale akurat wyciecie przez moderacje z watku Egmontu kawalka dyskusji (posty kolegow i moje) dotyczacej listy komiksow DC (na ktore jak sie zdaje Egmont ma wylacznosc), ktore warto u nas wydac:

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39265.msg1404035.html#msg1404035

i przerzucenie jej do Różnych Gadek uwazam za co najmniej niestosowne.

Wobec powyzszego, teraz mowie "do widzenia" z zamiarem powrotu gdy forum oddzyska dawna kondycje; na razie co najwyzej od czasu do czasu wrzuce fotke jak mi sie trafi jakas fajna piżama. 

Offline parsom

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #711 dnia: Maj 17, 2017, 08:54:50 pm »
No bez jaj. Dlaczego niestosowne? To jednak bardziej były "różne gadki" niż "Egmont", a już zwłaszcza "Egmont 2017".
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #712 dnia: Maj 17, 2017, 09:46:06 pm »
Oczywiście, że niestosowne. To była dyskusja o komiksach, które Egmont może/powinien wydać. O komiksach. Jak u diabła przenoszenie aktywnej dyskusji o komiksach do zamkniętego tematu pomaga forum? Po cholerę zamykać trwające dyskusje? Oj niemądre to decyzje, niemądre.

Offline Murazor

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #713 dnia: Maj 17, 2017, 09:53:29 pm »
Durna przepychanka słowna to było 3/4 tych postów. Może fragmenty danego posta były na temat. Graves pisał wcześniej, że nie ma czasu, żeby wycinać i jeżeli leci offtop to cały post idzie do kosza.

Offline gobender

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #714 dnia: Maj 17, 2017, 09:55:55 pm »
Durna przepychanka słowna to było 3/4 tych postów. Może fragmenty danego posta były na temat. Graves pisał wcześniej, że nie ma czasu, żeby wycinać i jeżeli leci offtop to cały post idzie do kosza.

Oczywiście. ALe w ten sposób do kosza idzie też sporo ciekawych dyskusji. WIęc skoro graves nie masz czasu, to po co sie upierasz i zostawiasz Gadki zamknięte? Nie rozumiem tego uporu.
A kwestia jest naprawdę irytująca, bo czasem wolę poczytać ciekawy okołokomiksowy offtop niż 10 stron bzdetów o cenach.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #715 dnia: Maj 17, 2017, 10:36:49 pm »
Zadalem pytanie Feldkuratowi na temat listy komiksow DC, ktore wg niego warte sa wydania i o ktorej to liscie wspomnial, a jak wiadomo DC wydaje Egmont. Ze wzgledu na specyficzne wartosciowanie komiksow przez Feldkurata lista taka mnie bardzo zaciekawila. Niestety dyskusja zostala przerwana, bo post z pytaniem polecial do Gadek, ktore sa zamkniete. Nie chce uzywac wielkich slow, ale przerwanie dyskusji w jej toku, zaznacze, ze dyskusji merytorycznej dotyczacej komiksow na forum im dedykownaym, jest co najmniej niegrzeczne i jest wyrazem braku szacunku dla dyskutantow.

Rozumiem, ze Graves nie ma czasu. Ale ja tez nie mam, szczegolnie na prowadzenia dyskusji, ktore maja male szanse na zakonczenie, bo moga byc w kazdej chwili, z powodu braku czasu moderatora, zostac przerwane w srodku bez zadnej konkluzji, czy innych oczekiwanych rezultatow bedacych ich przedmiotem.

A to ze ludzie sie w toku dyskusji niekiedy żra ze soba, o ile nie sa to tylko puste inwektywy i wulgaryzymy, dodaje tylko ognia, ktory te dyskusje napedza, czyniac ja bardziej interesujaca i czesto stymulujaca dyskutantow do intesywniejszego myslenia. Forum niniejsze nie skupia bowiem mnistrantow ani panieniek z dobrego domu, ale, jak zawsze mi sie wydawalo, szalonych komiksowych geekow, gotowych skoczyc sobie do gardel w dyskusji na temat najlepszego odcienia majtek supermana. I to wlasnie to uwazam, za jeden z walorow forum, oprocz rzecz jasna waloru czysto merytorycznego, ktorego niestety ostatnimy czasy trudno na forum uswiadczyc.     

Offline parsom

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #716 dnia: Maj 17, 2017, 10:40:25 pm »
A z przeniesieniem do zamkniętego wątku (czyli urwanie dyskusji), to zgoda, to niezbyt fajne.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Murazor

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #717 dnia: Maj 18, 2017, 05:39:44 am »
Tez uwazam, ze gadki powinny byc otwarte. A wy klociliscie sie nie o komiksy, ale o jakies pi****ly zwiazane z polecaniem recenzowanych przez innych dziel. Przez 2 strony nie padl ani 1 tytul komiksu, nie bylo zadnej listy komiksow. Dyskusja warta czytania jako calkiem nowy watek, a nie egmont 2017. Napiszcie zgloszenie o wydzielenie jej z roznych gadek i graves pewnie sie zgodzi.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #718 dnia: Maj 18, 2017, 08:11:20 am »
Zadalem pytanie Feldkuratowi na temat listy komiksow DC, ktore wg niego warte sa wydania i o ktorej to liscie wspomnial, a jak wiadomo DC wydaje Egmont. Ze wzgledu na specyficzne wartosciowanie komiksow przez Feldkurata lista taka mnie bardzo zaciekawila. Niestety dyskusja zostala przerwana, bo post z pytaniem polecial do Gadek, ktore sa zamkniete. Nie chce uzywac wielkich slow, ale przerwanie dyskusji w jej toku, zaznacze, ze dyskusji merytorycznej dotyczacej komiksow na forum im dedykownaym, jest co najmniej niegrzeczne i jest wyrazem braku szacunku dla dyskutantow.

Rozumiem, ze Graves nie ma czasu. Ale ja tez nie mam, szczegolnie na prowadzenia dyskusji, ktore maja male szanse na zakonczenie, bo moga byc w kazdej chwili, z powodu braku czasu moderatora, zostac przerwane w srodku bez zadnej konkluzji, czy innych oczekiwanych rezultatow bedacych ich przedmiotem.

A to ze ludzie sie w toku dyskusji niekiedy żra ze soba, o ile nie sa to tylko puste inwektywy i wulgaryzymy, dodaje tylko ognia, ktory te dyskusje napedza, czyniac ja bardziej interesujaca i czesto stymulujaca dyskutantow do intesywniejszego myslenia. Forum niniejsze nie skupia bowiem mnistrantow ani panieniek z dobrego domu, ale, jak zawsze mi sie wydawalo, szalonych komiksowych geekow, gotowych skoczyc sobie do gardel w dyskusji na temat najlepszego odcienia majtek supermana. I to wlasnie to uwazam, za jeden z walorow forum, oprocz rzecz jasna waloru czysto merytorycznego, ktorego niestety ostatnimy czasy trudno na forum uswiadczyc.     

Zgadzam się z Kukim. I o ile Feldkurata i moje zmagania można uznać po części za nie na temat i zrozumieć decyzję o ich przesunięciu, to sam mechanizm sprzątania "na koniec dnia" a nie "po zakończeniu dyskusji" uważam za nietaktowny i szkodliwy. Dodatkowo, w tym przypadku, pytania Kukiego na temat jednak były. Nie zgadzam się natomiast stanowczo z uznaniem całej naszej wymiany zdań przez Murazora za "pierdoły". Ja sam chętniej do tej kategorii zaliczyłbym kolejne listy tytułów wytrzaskiwane z kapelusza lub ze sporządzonych przez kogoś innego list "Top 20 somethings". I z takiej perspektywy próba podważenia tego rodzaju dyskutowania o Egmoncie 2017 da się pod temat podciągnąć. Niewiele dobrej woli trzeba.

Ale: wola wyższa. (Choć zainspirowana, jak sądzę, niższymi podszeptami). 

Wobec powyzszego, teraz mowie "do widzenia" z zamiarem powrotu gdy forum oddzyska dawna kondycje; na razie co najwyzej od czasu do czasu wrzuce fotke jak mi sie trafi jakas fajna piżama. 

Trzymaj się, Kuki. Dla towarzystwa też się chwilowo wyproszę. Do zobaczenia tu lub gdzieś, kiedyś, może na forum "Piżamersów".
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #719 dnia: Maj 18, 2017, 01:44:44 pm »
No to bardzo źle, bo teraz prawdopodobieństwo oddzyskania przez forum dobrej kondycji - za akceptowalne minium jakosci postów uznaje tutaj 0.1 wincklera - jest raczej niewielkie. (Tym samym podtrzymuje wypowiedzane onegdaj stwierdzenie, ze Twoja obecnosc tutaj, to najlepsza rzecz, jaka zdarzyla sie forum.) Jedyna nadzieja jeszcze Blaskowitzu (tutaj przypomne, ze pomimo swego mlodego wieku juz w latach 90. ukatrupil Hitlera, i to na dodatek kilka razy), Androniku, Kubie, Szczochu i jeszcze kilku forumowiczach, ktorych imion nie zdarza juz wymienic, bo ciezko mi przesylac dane do netu bez decka, jedynie poprzez Nexusa 6.4 w wersji beta: aktualnie dopiero w fazie testow, ktore doslownie smaza dendryty i askony neuronow mozgu mojego (chyba).   

O....l...a....dy... c.r....
.y a...n.d.....s..a....
...y....g..oo..d...b..y.....e......