trawa

Autor Wątek: Polecamy filmowe horrory!  (Przeczytany 22239 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polecamy filmowe horrory!
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 25, 2009, 02:01:38 pm »
Aha, uzupełnieniem wymienianych przez kolegę wersji "Nosferatu" jest świetny "Cień Wampira" czyli film o filmie. Tam straszą z kolei John Malkovich jako oszalały reżyser Friedrich "Herr Doktor" Murnau pospołu z grymaśnym i stetryczałym a cwanym wampirem (gra i kwestie Willema Dafoe także wymiatają: "...kiedyś piłem ze złotych pucharów, teraz żywię się tak, jak starzy ludzie sikają..."). A film jest pyszny: momentami budzi dreszcze, a momentami chichot.
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Polecamy filmowe horrory!
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 25, 2009, 02:55:32 pm »
A film jest pyszny: momentami budzi dreszcze, a momentami chichot.
Niemniej widoczna jest w nim pewna kalkulacja, która zabija emocje. :)
A Willem Dafoe jest w tym filmie oczywiście genialny.

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polecamy filmowe horrory!
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 26, 2009, 11:00:48 am »
Niech Bafomet da więcej takich kalkulacji - film dzięki temu nie jest głupi jak naćpany kocur Grety Schroder, no i pięknie zadbano w nim o szczegóły  :D To są dosyć rzadkie zalety w horrorowatych produkcjach. Faktycznie, nie podskoczy się tutaj w fotelu, natomiast można się poczuć rzeczywiście nieswojo, gdy zastanowi się nad Herr Doktorem. Ale rzeczywiście,  "Cień" to bardziej gotycka opowiastka niż horror - a najbardziej chyba - czarna komedia: nawet w finale.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2009, 11:09:20 am wysłana przez achillemarozzo »
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polecamy filmowe horrory!
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 17, 2009, 03:33:47 pm »
Odświeżyłem sobie ostatnio "Ukryty Wymiar" (głupio przetłumaczone "Event Horizon") Paula Andersona, dziada odpowiedzialnego za pierwszych Aliensówversuspredatorsów. Jest to film, który jak ulał pasuje do tematu - bo to i horror, i  można go bez zbytnich wyrzutów sumienia polecić. Oprócz serii o naszym ulubionym Obcym, chyba nie dotąd nakręcono nic lepszego jeśli chodzi o sztafaż krwawych podróży kosmicznych. No, Boyle spróbował jeszcze z "W stronę Słońca" - budżet większy, jednak do "Horyzontu Zdarzeń" się, wg mnie, nie umywa. Fabuła tradycyjna, z cyklu nawiedzony dom w kosmosie. Ale wykonanie bardzo dobre - dom jest rzeczywiście nawiedzony, uciekać nie ma jak i gdzie, a nawet jakby się dało - to w finale okazuje się, że i tak nie ma po co. Film się zbytnio nie zestarzał od 1997r. - bo tak samo jak w najlepszych częściach I i III Obcego, efekty i rzeźnia są tu jeno dodatkiem, a nie daniem głównym.
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline Twardowsky

Odp: Polecamy filmowe horrory!
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 11, 2009, 12:26:48 am »
Nie wiem czy się już pojawiło, ale polecam amerykańsko hiszpańską produkcję pt "Darkness". Od razu mówię że nie jest to dzieło epokowe, ani nawet wybitne. To po prostu moim zdaniem dobrze opowiedziana historia pewnego nawiedzonego domu. Mnie przynajmniej przestraszył w kilku IMHO niezłych momentach. Do tego odwołuje się do jednego z naszych najbardziej pierwotnych lęków. Jest troszkę motywów a' la Zew Cthulhu (ale tylko troszkę ;p). 

http://ciemnosc.filmweb.pl/
Pogromca wdów i sierot

Offline Ichigo

Odp: Polecamy filmowe horrory!
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 03, 2009, 05:36:15 pm »
Jeśli jeszcze chodzi o horrory z jakimiś stworami to polecam Basket Case. Film stary, bo z 1982 roku, ale interesujący. Chłopak wynajmuje pokoik w obskurnym hoteliku,ale przy płaceniu wyciąga, no dość spory pliczek kasy. Ciągle nosi przy sobie wiklinowy kosz, w którym jest jego zniekształcony brat, syjamski bliźniak. Niskobudżetowy, ale sympatyczny ;)
Jeśli martwi się nie żywią, to po co żywi się martwią?

Offline Azazell

Odp: Polecamy filmowe horrory!
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 26, 2009, 11:31:59 am »
Oglądałem ostatnio "Drag me to Hell" - nawet niezły :) można się momentami pośmiać jak również wystraszyć. Oczywiście dla wyjaśnienia reżyserem jest Sam Raimi znany z trylogi Evil Dead.

Offline Miroll

Odp: Polecamy filmowe horrory!
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 01, 2010, 06:39:30 pm »
Zombieland zabawnie straszny. Niebawem moje recenzja tego niezłego filmu.

Offline keddie

Odp: Polecamy filmowe horrory!
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 02, 2010, 09:01:56 pm »
Kilka dni temu widziałem "Triangle" - zadziwiająco dobry film reżysera "Lęku". Kto widział "Zbrodnie czasu", powinien dla porówniania obejrzeć i "Triangle".

 

anything