Autor Wątek: Komiksy wojenne od Astry  (Przeczytany 4344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Komiksy wojenne od Astry
« dnia: Październik 29, 2008, 09:18:32 am »
"W serii ukazała się:
-Dzień Hańby-atak na Pearl Harbor
-Koniec Imperium-Bitwa o Midway
-Do ostatniej krwi-Bitwa o Guadalcanal
-Punkt Zwrotny- Lądowanie w Normandii
-Ostatnia Zagrywka Hitlera- Bitwa o Ardeny
-Wyspa Strachu- Bitwa o Iwo Jimę"
Jak to się prezentowało w środku? Grafika, papier, jakość wydania?
Nic o tym nie slyszałem :-?
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Witz Worx

komiks wojenny
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2008, 09:58:20 am »
Google to the rescue:

http://komiks.astra.krakow.pl/

Co by nie mówic od strony graficznej komiksy wyglądają dosyć przyzwoicie. nieco gorzej z tym staroświeckim sposobem prowadzenia narracji, obawiam się, ze nie dotyczy to jedynie wstepów. niemniej rzecz moze się spodobać przeciętnemu czytelnikowi, podobnie jak miało to miejsce z "olimpijczykami".

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
komiks wojenny
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2008, 10:10:55 am »
O! Ciekawostka!
Szkoda, że zero informacji o tym na serwisach. Nie dbają o Pi-aR :doubt:

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
komiks wojenny
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2008, 10:19:23 am »
O! Ciekawostka!
Szkoda, że zero informacji o tym na serwisach. Nie dbają o Pi-aR :doubt:

Na stronie też mało informacji o samych komiksach (zero autorów etc) dlatego pozwoliłem sobie zwrócić im na to uwagę ;) więc może kopną swój dział PR w tyłek i poprawia wszystko ;)

krasnyludek dzięki za trzy info. z każdego chętnie skorzystam :)
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Mefisto76

Komiksy wojenne od Astry
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 02, 2008, 05:00:51 pm »
Jestem już po lekturze wszystkich trzech zeszytów wojennych, które zakupiłem bezpośrednio u wydawcy.
Komiksy starannie wydane - wstęp zawiera historyczny szkic, potem następuje właściwa historia i na końcu znowu historyczne podsumowanie okraszone historycznymi zdjęciami. Same historie ciekawe, choć nie bez mankamentów - bardzo mało jest "dymków", akcja głównie prowadzona jest w sposób narracyjny, a czasem te długie opisy zajmują aż 2/3 kadru, a tylko 1/3 to rysunek! Osobiście mam mieszane uczucia - "plus" za wierne trzymanie się historii i dużo historycznych detali, same rysunki są jednak czasem dość "sztywne"... Komiksy są dystrybuowane w Krakowie w sklepach typu Fankomiks, ciekaw jestem czy będą też na szerszą skalę - od tego pewnie zależy dalszy los serii - na razie pewne jest wydanie 3-ech kolejnych zeszytów w grudniu.   
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2008, 05:05:52 pm wysłana przez Mefisto76 »
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline ljc

komiks wojenny
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 04, 2008, 08:46:23 pm »
Google to the rescue:

http://komiks.astra.krakow.pl/

składał ktoś już z Was tam zamówienie? bo ja złożyłem i jakoś żadnego mejla ani z potwierdzeniem, ani z nr konta nie dostałem...
tamtam!

Offline graves

komiks wojenny
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 04, 2008, 09:27:56 pm »
składał ktoś już z Was tam zamówienie? bo ja złożyłem i jakoś żadnego mejla ani z potwierdzeniem, ani z nr konta nie dostałem...
Też nic nie dostałem, ale chciałem za zaliczeniem pocztowym, więc konto mi niepotrzebne.

Edit:
Dzisiaj dostałem potwierdzenie mailem, że wysłano 3.11.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2008, 08:44:26 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline ljc

Odp: Komiksy wojenne od Astry
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 09, 2008, 10:47:40 am »
ja też dostałem, następnego dnia z nr konta - nawet przepraszali za opóźnienie - na razie czekam na komiksy
tamtam!

Offline Holsten

Odp: Komiksy wojenne od Astry
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 28, 2014, 09:50:29 pm »
Wczoraj zamówiłem całość dotychczas wydanej kolekcji (6 tytułów) w Legolasie. Jak przyjdą podzielę się wrażeniami. Jaki człowiek wychowany na Tajemnicy złotej maczety musiałem rzecz nabyć.

Offline graves

Odp: Komiksy wojenne od Astry
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 29, 2014, 04:25:47 pm »
Wczoraj zamówiłem całość dotychczas wydanej kolekcji (6 tytułów) w Legolasie. Jak przyjdą podzielę się wrażeniami. Jaki człowiek wychowany na Tajemnicy złotej maczety musiałem rzecz nabyć.
Jako człowiek wychowany na "Złotej maczecie" to się możesz srogo rozczarować :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."