trawa

Autor Wątek: Prośba o w miare uniwersalne rozpiski?(mała pomoc w wyborze armii)  (Przeczytany 12256 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kamlik

Prośba o w miare uniwersalne rozpiski?(mała pomoc w wyborze armii)
« dnia: Październik 17, 2008, 11:14:10 pm »
Siemka, chciałbym zacząć grę w konfre.

I mam 2 problemy.

1. Wybór armii. Waham się między Gryfami a Alchemikami. Uwielbiam armie fanatyków, zakony i ogólnie inkwizycje, zakutych w zbroje wojowników oddających życie w imię swojej wiary.
Alchemicy -całkiem fajne figurki, niebanalna historia, istoty wspomagane jakimiś mechanizmami, bestie.

Alchemicy-Jestem niby zagorzałym fanem D&D gdzie na takich alchemików miejsca raczej nie ma ale jednak coś w tym jest. Przyciąga mnie do nich atrakcyjność modeli i to,że jest duuuży wybór tych misiaczków :D . PONOĆ gra sie nimi łatwo.

Gryfy-bardziej pod DnD mi podchodzą, klimat praktycznie idealny wszystko na cacy. No ale zawsze jest ale! Chodzi o to, że kompletnie nie znam zasad gry itp, nie wpolega miem na czym konkretnie agia, czy trzeba wykonac 99 rzutów k6, żeby w końcu dziabnąć przeciwnika(fobia z DD :D), czy może jest to jakoś fajnie zrobione, że czary rzuca sie szybko i sprawnie. Poza tym podobno Gryfami nie gra się najłatwiej.

Powiedzcie mi czym się gra lepiej.

2. Problem- następstwo pierwszego. Rozpiski do tych dwóch armii. Mam troszkę kasy i nie wiem w co zainwestować. Podręcznik to wiadomo(chyba, że w necie jakiś jest) i jakie oddziały zakupić. Nie chce wywalić kasy w błoto(złe wspomnienia z lotra[potem sie ustabilizowało]). Figurki nie są tanie. Słyszałem o czymś takim, że żeby wystawić armie jedna z jednostek musi mieć jakieś zdolności dowódcze albo coś takiego, po czym rozpoznać, która z nich je ma?

Tak w ogóle do alchemików planowałem kupić:
Keratis Warriors
Aberration Prime
Vicar of Dirz(jest sens?)
Sentinels of Danakil lub 3 oddzialy Dawnów

I jakiegoś wypasionego bohatera : )

Gryfy: nie mam zielonego pojęcia, o ich jednostkach nic nie wiem.

Prosiłbym o złożenie jakiś fajnych rozpisek do tych dwóch armii, koszty też zaważą nad wyborem armii(wiadomo klimat klimatem ale klimat się kończy wraz z końcem gotówki ;p)


No i takie w ogóle poboczne pytanie- Tarascus-cholernie to drogie(w sumie spora figurka ale imho i tak nie warta tyle) i czy ma to jakiekolwiek zastosowanie w tej grze, czy to może naprawde zgnieść przeciwnika, czy widzieliście takie "cóśśśśś" w akcji :D


Offline Dabi

Odp: Prośba o w miare uniwersalne rozpiski?(mała pomoc w wyborze armii)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2008, 03:35:30 pm »
Witam

To forum jest już od dłuższego czasu martwe.

Jednak dość dobrze że zostało ono bo czasami się pojawia takie posty

Sprawdź skrzynkę prywatnych wiadomości ;-) Wysłałem co nieco
eśli coś wydaje się trudne , to pewnie takie jest

 

anything