Autor Wątek: The Walking Dead/Żywe Trupy  (Przeczytany 148033 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Inuki

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #300 dnia: Sierpień 29, 2015, 09:14:54 pm »
Czy wydarzenia w komiksie to kropka w kropkę historia z serialu, czy też komiks idzie swoją drogą, a serial swoją?

Offline K-PAX

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #301 dnia: Sierpień 29, 2015, 10:46:04 pm »
Nie, komiks się znacznie różni. Chociaż ostatnio serial coraz częściej jest zgodny z pierwowzorem (Dużo scen zostało zrobionych identycznie). Serial powoli zbliża się do 100 zeszytu komiksu  :smile:

Offline Jaxx

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #302 dnia: Sierpień 29, 2015, 10:47:15 pm »
Czy wydarzenia w komiksie to kropka w kropkę historia z serialu, czy też komiks idzie swoją drogą, a serial swoją?

Coś pośrodku. To raczej dwie różne historie oparte na tych samych/zbliżonych wątkach. Pewne rzeczy są takie same, inne lekko zmienione, a jeszcze inne zupełnie nowe. Część wątków lepiej wypada w serialu, część jest lepiej poprowadzona w komiksie. Ja traktuję serial raczej jako wariację na ten sam temat, coś a'la osobne uniwersum. Niemniej trzon historii i kierunek jej rozwoju jest w obu przypadkach ten sam.

Offline Inuki

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #303 dnia: Sierpień 30, 2015, 10:55:40 am »
W takim razie spróbuję dalej z komiksem. Przeczytałem pierwszy tom i bardzo mi się spodobał, ale jakby nie patrzeć było to niemalże dokładnie to samo co w serialu. No a serial niestety z czasem stał mi się całkowicie obojętny. W sumie odpadłem pod koniec 3 sezonu i jakoś nie mam chęci wracać do tej produkcji. Może z komiksem będzie inaczej? Oby :smile:

A powiedzcie mi dobre duszyczki jedną sprawę - czy wątek
Spoiler: pokaż
eksperymentów nad wirusem, szukania szczepionki i rządowych laboratoriów, poruszony pod koniec pierwszego sezonu
, jest w komiksie kontynuowany, czy też został olany tak jak w serialu? Tylko bez ewentualnych spoilerów proszę. Wystarczy zwykłe "tak", lub "nie" :smile:

Offline nayroth

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #304 dnia: Sierpień 30, 2015, 12:35:36 pm »
Nie będzie spilerów, bo nie ma czego spoilować. Wszelkie wątki wyjaśniające w rodzaju: wytłumaczenie plagi, szukanie szczepionki, rządowe laboratoria, itd. zostały w komiksie porzucone.

Offline Gre

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #305 dnia: Wrzesień 02, 2015, 09:15:12 am »
Nie będzie spilerów, bo nie ma czego spoilować. Wszelkie wątki wyjaśniające w rodzaju: wytłumaczenie plagi, szukanie szczepionki, rządowe laboratoria, itd. zostały w komiksie porzucone.

Moge jeszcze dodac ze sam Kirkman pytany o ten wątek stwierdził ze nie ma on znaczenia....

Offline kyms

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #306 dnia: Wrzesień 02, 2015, 12:50:27 pm »
Ciekawe, czy w takim wypadku, autor skłoni się do zakończenia wątku wynalezieniem lekarstwa, czy także to oleje i zakończy kiedyś komiks zostawiając całą plagę
http://uniwersumdccomics.com.pl/ - Uniwersum DC Comics

Offline Itachi

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #307 dnia: Listopad 20, 2015, 09:40:22 pm »
"Z szeptu w krzyk" bez wątpienia otwiera przed Nami nową fazę powieści, niezwykle intrygującą, dającą spore możliwości do popisu.
Spoiler: pokaż
Wydaje się, że Kirman powoli przygotowuje czytelników do przejęcia pałeczki dowódcy przez Carla,
choć może to pewnie jeszcze trochę potrwać. Zobaczymy jak zakończy się eskapada
Spoiler: pokaż
młodego i co odkryje, bo tekst o tysiącach głosów pobudził moją wyobraźnię...

Offline freshmaker

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #308 dnia: Grudzień 21, 2015, 04:20:56 pm »
przeczytałem właśnie 3 kompendia walking dead i jestem w kropce. zaczynałem czytać tę serię w wydaniu taurusa, przerwałem w momencie ukazania się wydania compendium i teraz przeczytałem całość jednym tchem.
trzecie kompendium kończy się 24 tpb i oczywiście cliffhangerem.


pytanie do osób które są na bieżąco z zeszytami - kupić 25 tpb żeby dokończyć wątek czy spokojnie czekać na kolejne kompendium? jeżeli wątek jest dłuższy to poczekam te (sic!) kilka lat.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline JorgeMarvel

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • the time is near
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #309 dnia: Styczeń 17, 2016, 06:23:44 pm »
Czy wiecie może kiedy będzie dodruk 9 tomu ?
Bo nie znalazłem informacji na ten temat.
the time is near

Offline misiokles


Offline Shanhavel

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #311 dnia: Luty 26, 2016, 01:54:43 am »
Ja posiadam wszystkie tomy dostępne w Polsce (nie wyobrażam sobie kupowania tego jak Amerykanie - zeszytowo) i jedno można stwierdzić - kiedy Kirkman zaczynał pisać historię widocznie nie był pewien, że odniesie ona sukces, dlatego akcja rozwija się szybko. Mniej więcej od tomu 16 zaczyna się niestety zamuła :/

Lokus

  • Gość
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #312 dnia: Luty 26, 2016, 06:40:46 am »
kiedy Kirkman zaczynał pisać historię widocznie nie był pewien, że odniesie ona sukces
Żadną tajemnicą nigdy nie było, że serii groziła kasacja w okolicach 12 numeru, a Image początkowo w ogóle nie chciało jej wydać.

Offline JorgeMarvel

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • the time is near
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #313 dnia: Luty 26, 2016, 10:27:05 am »
Żadną tajemnicą nigdy nie było, że serii groziła kasacja w okolicach 12 numeru, a Image początkowo w ogóle nie chciało jej wydać.

I tak jak serial może powinni to już zakończyć.
the time is near

Lokus

  • Gość
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #314 dnia: Luty 26, 2016, 10:34:25 am »
I tak jak serial może powinni to już zakończyć.
Kilkanaście milionów widzów zasiadających do nowych odcinków, kilkadziesiąt tysięcy osób kupujących zeszyty, kilkanaście tysięcy kupujących regularnie nowe wydania zbiorcze oraz niezliczona ilość osób wydających pieniądze na gadżety powiązane z TWD najwyraźniej nie zgadza się z Twoją opinią.