Autor Wątek: Cykl o Mercedes Thompson Patricii Briggs porównywany do Cyklu Meyer.  (Przeczytany 21460 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wampiroman

Odp: Cykl o Mercedes Thompson Patricii Briggs porównywany do Cyklu Meyer.
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 14, 2009, 02:40:14 pm »
szczerze to mnie też na początku zmierzch nie zaciekawił, na szczęście później akcja się rozwinęła, no i dalsze części były już ciekawsze. Biologu tak jak już powiedziałam każdy ma swój gust, podejrzewam że dziewczyny patrzą bardziej przychylnie na tą sagę, właśnie dlatego że nie jest ona ani typowym romansidłem ani typowym horrorem ( coś po między :) ) daje momenty wzruszenia ale także pewien dreszczyk emocji. chociaż muszę przyznać że czasami w tej sadze irytowało mnie to ,że praktycznie wszystkie problemy toczą się wokół Belli i jej miłości do Edwarda, ale pomijając to, nie doszukuje się większych przeciwwskazań dla tych powieści.

Offline movex

Odp: Cykl o Mercedes Thompson Patricii Briggs porównywany do Cyklu Meyer.
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 14, 2009, 04:36:33 pm »
Ja niestety widzę dużo przeciwskazań do polecenia tej książki. Przeczytałam sagę (przelatując wiele stron, tak aby nie stracić watku) głównie dlatego aby zrozumieć co jest w niej takiego niezwykłego, że zasłużyła na miano bestseleru światowego i odkrylam... że infantylizm tej książki przyciąga młode dziewczyny, które razem z Bellą mogą przeżywać wielą miłość. To jedno wielkie romansidło z wieloma opisami pocałunków, rozterek miłosnych, no i ten pierwszy sexs, na który trzeba czekać, ąż do oststniego tomu :D. To nie jest fantastyka, to jest romans!
Jeżeli już mamy tu porównywać powieści Mayer do powieści pani Briggs. To w 100% wygrywa Briggs - zmiennokształtni, wilkołaki, wampiry i nieludzie, ale wszystko to w zabawnej formie z dobrą akcją i do strawienia przez dorosłego czytelnika.

Offline biolog

Odp: Cykl o Mercedes Thompson Patricii Briggs porównywany do Cyklu Meyer.
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 14, 2009, 08:28:30 pm »
Na dobrą sprawę to offtop jest, tutaj o powieści wampirycznej pisać. Mniamniuśna Stefcia napisała książki dla dojrzewających dziewcząt. A ja stary jestem i na pewno nie płci pięknej. Mnie raczej bawi Charlie Huston. Gdybym był wampirem Stefanii bym nie przepuścił, oj nie !

Offline wampiroman

Odp: Cykl o Mercedes Thompson Patricii Briggs porównywany do Cyklu Meyer.
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 15, 2009, 03:23:48 pm »
ja bym się zastanowiła czy jako kobieta nie chciałabym być takim wampirem który jest tak uczuciowy, opanowany itd :D ale jako facet to raczej wolałabym być chyba jednak bardziej "wampirza"  :)

Offline biolog

Odp: Cykl o Mercedes Thompson Patricii Briggs porównywany do Cyklu Meyer.
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 15, 2009, 07:42:44 pm »
Bo faceci więcej jedzą/piją i lepiej gotują/warzą/pędzą.

Offline wampiroman

Odp: Cykl o Mercedes Thompson Patricii Briggs porównywany do Cyklu Meyer.
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 15, 2009, 09:06:12 pm »
 :lol: no może masz racje biologu... :)

Offline biolog

Odp: Cykl o Mercedes Thompson Patricii Briggs porównywany do Cyklu Meyer.
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 15, 2009, 09:46:59 pm »
Tak naprawdę, to jestem bio, ale to forum nie pozwoliło mi się pod stałym nickiem zarejestrować, choć innego bio nie miało u siebie.
My name is bio - uncle bio.

Offline wampiroman

Odp: Cykl o Mercedes Thompson Patricii Briggs porównywany do Cyklu Meyer.
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 16, 2009, 02:15:15 pm »
ok :) teraz już wiem.

Offline Amatsu Mikaboshi

Odp: Cykl o Mercedes Thompson Patricii Briggs porównywany do Cyklu Meyer.
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 09, 2009, 07:02:40 pm »
Dla zainteresowanych:

Grupa fanów książek o Mercy - Pack Members - zabrała się za tłumaczenie Iron Kissed - trzeciej z kolei książki cyklu, a nie zaprzeczają, że i czwarta - Bone Crossed - zostanie przez nich przełożona. Tłumaczenie już wkrótce będzie dostępne na tej stronie ---> http://www.mercythompson.fora.pl/ w dziale Iron Kissed.

Swoją drogą jestem bardzo ciekawa czy Fabryka w końcu podejmie się wydania trzeciej z książek. Dwie pierwsze ukazały się jedna po drugiej, tymczasem o trzeciej ani widu ani słychu...


Offline biolog

Odp: Cykl o Mercedes Thompson Patricii Briggs porównywany do Cyklu Meyer.
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 11, 2009, 06:25:08 pm »
Ja swej Zu córci kupiłem 3 Briggsowe powieści w oryginale, by nie czekała. Już kończy.

Offline movex

Odp: Cykl o Mercedes Thompson Patricii Briggs porównywany do Cyklu Meyer.
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 15, 2009, 10:01:54 am »
Bardzo podziwiam zapaleńców z mercythompson.fora.pl i z niecierpliwością czekam na ich tłumaczenie.
Amatsu Mikaboshi - daj znać na forum Gildii jak skończycie, na pewno wielu chętnie poczyta sobie waszą pracę  :D

Offline Midnight11

Odp: Cykl o Mercedes Thompson Patricii Briggs porównywany do Cyklu Meyer.
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 16, 2009, 11:58:40 pm »
wysłałam już 2 maile do Fabryki Słów z pytaniem kiedy można się spodziewać 3. części po polsku, a po odpowiedzi ani śladu :( "Więzy krwi" skończyła się w tak intrygującym momencie, że jeszcze trochę, a oszaleję z ciekawości i niecierpliwości.... :/
life is brutal

Offline Radan

Odp: Cykl o Mercedes Thompson Patricii Briggs porównywany do Cyklu Meyer.
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 17, 2009, 06:59:05 am »
(...)już w pierwszej części widać różnice między Cullenami a wampirami z innych powieści. Chociażby to że słońce ich nie zabija, tylko odbija się od ich skóry mieniącymi się promieniami, ich skóra jest tak twarda że żaden miecz, kołek itd. nie są w stanie jej przebić itd.

Tylko, że w takim razie to już nie są wampiry, ale jakaś "wariacja na temat". Jak opiszę zielonego słonia z rogiem na środku trąby i go nazwę wampirem, to mimo tego wcale on wampirem nie będzie.

Offline Amatsu Mikaboshi

Odp: Cykl o Mercedes Thompson Patricii Briggs porównywany do Cyklu Meyer.
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 26, 2009, 09:25:09 pm »
Po pierwsze chce powiadomic że w naszym amatorskim tlumaczeniu będzie spora bosówa. Mamy problemy z ekipą która sie tym zajmuje - ludzie się wykruszają jedno po drugim niestety.

Po drugie forum zmieniło nieco adres. Już ie jesteśmy na fora.pl tylko tu --> http://mercythompson.cba.pl

Po trzecie wystosowaliśmy petycję do fabryki o kolejne cześci serii i potrzebne są podpisy! Wszystkich fanów Mercy zapraszam tu: http://www.petycje.pl/4322  każdy podpis jest cenny!

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2009, 08:16:47 pm wysłana przez Amatsu Mikaboshi »

 

anything