trawa

Autor Wątek: Onsen Podcast  (Przeczytany 34103 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bere

Odp: Onsen Podcast, czyli rozmowy (nie)kontrolowane
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 08, 2008, 08:37:49 pm »
Drodzy userzy /mia/,
mam wątpliwą przyjemność poinformować, iż napisał do nas underlord największego szlamu w polskim internecie w tematyce anime, codzienne siedzisko dzieci neostrady i fandomowych żuli, czyli Joe z anime.com.pl. Proponował on nam niewolnicze produkowanie się w jego radyjku, które nagle magicznie sobie wymyślił. Nasza odpowiedź była nietrudna do przewidzenia. Zwłaszcza, że usuwam właśnie commenta kolejnego acepfaga, coś w typie 'e no kuźma 56 mb w takim formacie mpczy to morze to jakoś na cześci dać'. (pamiętacie co pisałem z chwilą pojawienia się niusa o nas na acepie ?)

Ludzie, my możemy to robić dla Was i tylko dla Was, i nadal będziemy szczęśliwi i zadowoleni.

Może i małej, ale ważnej. Tak czy siak, namyślajcie się szybko - max pod koniec przyszłego tygodnia składam pracę.

Masz oficjalne pozwolenie.

Z jednej strony myślę sobie, że to wasz pomysł. Nie chcę się wpychać na siłę, choć nie ukrywam iż z niemałą przyjemnością wziąłbym udział w takiej audycji. Ale z drugiej strony, jeżeli naprawdę nie będziecie mieli nic przeciwko, to informuję, iż dziś się zeskype'owałem...

Co do rzeczy ma pomysł ? Każdy może spróbować swoich sił ! Jak najbardziej zapraszamy do udziału, zwłaszcza że co po niektórzy mogą miewać napięte terminy - a przecież nikt nie jest nie do zastąpienia, zastępując kogoś w niewygodnej sytuacji wyświadczasz zarówno mu jak i nam przysługę. Na pewno urozmaici to audycje i pomoże także częstotliwości wypuszczania podcastów. Jeśli ktoś ma chęć czuje się na siłach, jeszcze raz zapraszamy.

Offline Hunter Killer

Odp: Onsen Podcast, czyli rozmowy (nie)kontrolowane
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 08, 2008, 09:25:31 pm »
Skypa mam, nawet gadałem, mikrofon tyż...w sumie mógłym się dołączyć do dyskusji, ale nie wiem czy miałbym cos do powiedzenia, chodzi tu o to że ostatnio jestem średnio na topie z nowościami.  :oops:
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline maszkov

Odp: Onsen Podcast, czyli rozmowy (nie)kontrolowane
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 08, 2008, 09:30:31 pm »
to przez skype robicie??... to ja tez bym sie dorzucil.. tylko tak jak hunter mam problem taki sam... moze znacie jakies stronki zeby to nadrobic ^^




I na ch*j się gapisz...

Offline Krova

Odp: Onsen Podcast, czyli rozmowy (nie)kontrolowane
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 08, 2008, 10:10:51 pm »
Mhm, pewnie, każdy będzie nawijał, tylko osób do słuchania już zabraknie. Też w pewnym momencie wyraziłem chęc uczestniczenia, ale doszedłem do wniosku, że trójka w zupełności wystarczy.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Konował

Odp: Onsen Podcast, czyli rozmowy (nie)kontrolowane
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 08, 2008, 10:14:48 pm »
Możecie zrobić tak jak w szkle kontaktowym na tvn24 i dać np minutę na wypowiedź dla słuchaczy. 3 osoby to nawet za dużo, dwie by bardziej pasowały jak dla mnie ;)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Onsen Podcast, czyli rozmowy (nie)kontrolowane
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 08, 2008, 10:20:31 pm »
Masz oficjalne pozwolenie.
Dzięki bardzo, już dostałem co trzeba.

Cytuj
Co do rzeczy ma pomysł ? Każdy może spróbować swoich sił ! Jak najbardziej zapraszamy do udziału, zwłaszcza że co po niektórzy mogą miewać napięte terminy - a przecież nikt nie jest nie do zastąpienia, zastępując kogoś w niewygodnej sytuacji wyświadczasz zarówno mu jak i nam przysługę. Na pewno urozmaici to audycje i pomoże także częstotliwości wypuszczania podcastów. Jeśli ktoś ma chęć czuje się na siłach, jeszcze raz zapraszamy.
W tej sytuacji nie pozostaje mi nic innego, jak tylko czekać na konkretne wytyczne co robić dalej, innymi słowy jak się przygotować.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Bere

Odp: Onsen Podcast, czyli rozmowy (nie)kontrolowane
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 08, 2008, 10:32:26 pm »
Spokojnie, nie wszyscy muszą być prowadzącymi. Co chciałem powiedzieć to to, że jak najbardziej mamy miejsce dla gości, od początku projektu nastawialiśmy się na szeroką interakcję z naszymi słuchaczami. Mile widziane jest wyrażanie swojej chęci, jeśli będziemy zainteresowani, to na pewno się odezwiemy.

Offline wyspa

Odp: Onsen Podcast, czyli rozmowy (nie)kontrolowane
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 09, 2008, 12:40:26 am »
Spokojnie, nie wszyscy muszą być prowadzącymi. Co chciałem powiedzieć to to, że jak najbardziej mamy miejsce dla gości, od początku projektu nastawialiśmy się na szeroką interakcję z naszymi słuchaczami. Mile widziane jest wyrażanie swojej chęci, jeśli będziemy zainteresowani, to na pewno się odezwiemy.
Nie zachęcajcie bo jescze "zadzwonię" w sprawie AMV xD

Offline maszkov

Odp: Onsen Podcast, czyli rozmowy (nie)kontrolowane
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 09, 2008, 06:47:36 am »
Nie zachęcajcie bo jescze "zadzwonię" w sprawie AMV xD

jest do tego zdolny xDD




I na ch*j się gapisz...

grzybek

  • Gość
Odp: Onsen Podcast, czyli rozmowy (nie)kontrolowane
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 11, 2008, 06:09:04 pm »
HI!

 Projekt jest ciekawy. Przyznam się, że jakiś czas temu (parę lat temu  :P ) myślałem o takim przedsięwzięciu. Niestety chciałem to zrobić w 100% legalnie, a nie wiedziałem co zrobić z prawami autorskimi w przypadku puszczaniu muzyki.

Jak będziecie tworzyć następny odcinek sugeruję zapisać wpierw całą audycję na dysku, a potem obrobić na przykład w Audacity (darmowy program do obrabiania dźwięku).

Możecie również zapraszać gości (jeżeli używacie Skype'a) - jakiś wydawców czy twórców.

Na zakończenie oczywiście gratuluję ciężkiej pracy i kolejnych sukcesów.
Jak ukaże się drugi numer - dajcie znać co zrobię newsa w serwisie.

pozdrawiam
Grzybek

Offline Bere

Odp: Onsen Podcast, czyli rozmowy (nie)kontrolowane
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 11, 2008, 06:47:28 pm »
Niestety chciałem to zrobić w 100% legalnie, a nie wiedziałem co zrobić z prawami autorskimi w przypadku puszczaniu muzyki.

Jesteśmy non-profit, wtf ? Najpopularniejsze podcasty które sprzedają koszulki i biorą kasę za subskrypcję cały czas używając popularnych opów i edów i nikt jakoś na to uwagi nie zwraca !

Jak będziecie tworzyć następny odcinek sugeruję zapisać wpierw całą audycję na dysku, a potem obrobić na przykład w Audacity (darmowy program do obrabiania dźwięku).

Christ, audycja jest edytowana właśnie w Audacity !
Jak niby dodaliśmy opy i edy, wycięliśmy parę rzeczy etc ?

Możecie również zapraszać gości (jeżeli używacie Skype'a) - jakiś wydawców czy twórców.

Przecież taki był zamiar - patrz poprzednie posty !

Jak ukaże się drugi numer - dajcie znać co zrobię newsa w serwisie.

Po co, przecież nikt tego nie czyta !

Cieszy mnie entuzjazm, ale dlaczego traktujesz nas jak dzieci i piszesz o oczywistościach ?

grzybek

  • Gość
Odp: Onsen Podcast, czyli rozmowy (nie)kontrolowane
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 11, 2008, 08:41:34 pm »
Hi!

Jesteśmy non-profit, wtf ? Najpopularniejsze podcasty które sprzedają koszulki i biorą kasę za subskrypcję cały czas używając popularnych opów i edów i nikt jakoś na to uwagi nie zwraca !

Czy ja mam gdzies pretensje, że macie/nie macie dochodu ? Czy mam pretensje, że w macie muzykę? Czy gdzieś napisałem, że mi się to nie podoba ? 

Niestety znam kilka przypadków gdzie ktoś podłożył "świnkę" w pewnym ciekawych projektach i ludzie mieli potem problemy.
Ja personalnie wolę dmuchać na zimne. Mam nadzieję, że zrozumiałeś dlaczego JA się za to nie zabrałem i dlaczego również nie powstało Radio Gildia.pl.
Cieszę się, że Wam się to udało i zrobiliście ten projekt.


Christ, audycja jest edytowana właśnie w Audacity ! Jak niby dodaliśmy opy i edy, wycięliśmy parę rzeczy etc ?

Ok. Proponuję jeszcze dodać normalizację głosów.

Przecież taki był zamiar - patrz poprzednie posty !

Przesłałem Wam / Tobie moje pomysły i uwagi. Z jednej strony prosicie o głosy ze strony obserwatorów czy słuchaczy, z drugiej strony liczba wykrzykników w Twoim poście sugeruje mi, że napisałem coś nie tak. Czy możesz mi napisać, co Ci się w moim poście nie podobało ? Dlaczego użyłeś aż tylu wykrzykników ?

Po co, przecież nikt tego nie czyta !

Napiszę to w takiej formie. Serwis Gildia.pl utrzymuje się wyłącznie z reklam na stronie. Zarobek z reklam obliczany jest głównie przez ilość ludzi odwiedzających serwis + kliki (wyłączamy tutaj boty internetowe).
Można zarzucić, że Gildia.pl i jej działy mają straszną nawigację, przestarzałą formułę czy redaktorów takich jak ja. Nie można jednak jej zarzucić, że ma niską oglądalność.
Słowo "nikt" jest tutaj zdecydowanie nie na miejscu.


Cieszy mnie entuzjazm, ale dlaczego traktujesz nas jak dzieci i piszesz o oczywistościach ?

Uważam, że podsyłanie uwag i pomysłów nie jest traktowaniem nikogo jak dziecko. Sądziłem, że forum NG jest dojrzałe do wszelakiej normalnej dyskusji bez personalnych docinek oraz krytykanctwa.
Fakt, że nie często tutaj teraz zaglądam ale możliwe, że coś się zmieniło i forum to podążyło w kierunku innych serwisów traktujących o M&A i tamtejszą kulturą wypowiedzi.

Całkiem możliwe, że jestem już za stary do  pisania na forum o tematyce M&A. Na konwenty jestem już zdecydowanie za stary :)

pozdrawiam
Marcin

Offline Bere

Odp: Onsen Podcast, czyli rozmowy (nie)kontrolowane
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 11, 2008, 08:59:12 pm »
Wybacz ton, zbyt wiele naczytałem się komentarzy o rzeczach których nie robimy a tak naprawdę robimy i na odwrót - w końcu w pewnym momencie to musiało mieć ujście, szkoda tylko że przy niewłaściwej osobie która nie miała nic złego na myśli. Dzięki za feedback.

grzybek

  • Gość
Odp: Onsen Podcast, czyli rozmowy (nie)kontrolowane
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 11, 2008, 09:22:27 pm »
Hi!

  Rozumiem.  Wiem jak to jest gdy się czyta różne opinie. Najbardziej irytują te, które nie mają pokrycia w faktach.

Jeżeli będziecie chcieli kiedyś podczas podcastu iść w stronę publicystyki, to jestem gotowy do współpracy i z chęcią wystąpię na Waszej antenie.

pozdrawiam
Grzybek

Offline Niuniek

Odp: Onsen Podcast, czyli rozmowy (nie)kontrolowane
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 12, 2008, 10:28:19 am »
Przesłuchałem w piątek. Bardzo mi się podobało i czekam na kolejne części.

Mam w sumie tylko zażalenie do Beregonda. Chodzi o to, że czasami zdarzało Ci się nie odmieniać wyrazów przez przypadki. Zdanie "Coś tu brakuje" nie jest poprawne gramatycznie. I nie piszę tego po to, żeby się czepiać, tylko piszę w sprawie biednych "polaczków", którzy mogą nie zdawać sobie sprawy z istnienia odmiany rzeczowników przez przypadki, gdyż mogli nie dojść do takiego poziomu edukacji. Modlę się tylko, że nie wycofają tego za parę lat z matury.  ;-)

To tyle jeśli chodzi o system szkolnictwa w Polsce.  :D

Ale za to Steelie bardzo dobrze odmieniał. A wypowiedzi Berego czasem mnie po prostu bolały gramatycznie, ale wiem, że nie robił tego specjalnie. Mam nadzieję, że będziesz się bardziej pilnował następnym razem Beregondzie. :)