trawa

Autor Wątek: Onsen Podcast  (Przeczytany 34105 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Miranda

Onsen Podcast
« dnia: Październik 06, 2008, 07:17:19 pm »
Podcast - znana i popularna forma komunikacji internetowej znalazła uznanie także wśród fanów anime. Teraz również w Polsce! A zatem, drogi Fanie, zapraszamy do skosztowania czegoś innego, niż zwyczajne newsy i opisy. Zamiast czytać, posłuchaj. A potem skomentuj (:

Pierwszy odcinek jest już dostępny, a w nim: marzący o muzycznej karierze nieśmiały chłopak spotyka na swej drodze grupkę sympatycznych wojowniczek. Po chwili dołącza do nich także pewien nieznajomy z długim warkoczem i uśpiony ninja. Razem udają się do akademii, prosto na spotkanie z Bogiem Śmierci. Choć nawet on nie ma szans w starciu z Mrocznym Rycerzem. Będzie się działo!

Sprawdźcie sami: Onsen Podcast, odcinek #1.

Zapraszają: Bere, Miranda i Steelie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2008, 11:48:37 am wysłana przez Miranda »
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline maszkov

Odp: Onsen Podcast, czyli rozmowy (nie)kontrolowane
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2008, 07:52:19 pm »
bardzo fajnie wam wyszlo :D  tylko mirande strasznie slabo bylo slychac...




I na ch*j się gapisz...

Offline Skrzydlaty

Odp: Onsen Podcast, czyli rozmowy (nie)kontrolowane
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2008, 08:15:08 pm »
O ja, ale dziwne, ale i super, o ja, też chcę, jak to-tak to?!

Offline Krova

Odp: Onsen Podcast, czyli rozmowy (nie)kontrolowane
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2008, 08:46:00 pm »
Słucham, słucham, o Soul Eaterze słucham.


 Podszedłem do tego jak pies do jeża (nie no, każą mi słuchać 60meksów), no ale kurde nie ma to tamto, podoba mi się!


Ale żeby nie było za łatwo - MIRANDAAA TO CZEGO JA SŁUCHAM TO NIE MIRANDA xO No Mi, jesteś mocno, taka, no, stonowana, jak nie Mi, którą znam, masakratorka DDRów i wogóle :P Więcej czilu, znam steeliegio i on był w stiliowaty sposób na czilu, ale Miranda może się postarać. I lepszy mikrofon.


 I Bere, nie dmuchaj do mikrofonu.


Chociaż nie, teraz się rozkręcacie, ale na starcie bylo mocno sztywno :P


 Nie dmuchaj w mikrofon!
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Jackal

Odp: Onsen Podcast, czyli rozmowy (nie)kontrolowane
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2008, 09:27:28 pm »
nie no jak na pierwszy raz to powiem że mi się podobało tak by najmniej ja uważam ;). Wracając do przed mówcy "Mi jak nie mi stonowana" hmmmmmmmmm nie wiem możliwe. Od niedawna się tu kręcę   ale by najmniej ja nie inaczej sobie to wyobrażałem jak tu dla mnie pasowało :P
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2008, 04:33:55 pm wysłana przez Jackal »

Offline steelie

Odp: Onsen Podcast, czyli rozmowy (nie)kontrolowane
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 06, 2008, 09:39:20 pm »
Jackal, to jest polskojęzyczne forum

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Onsen Podcast, czyli rozmowy (nie)kontrolowane
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 07, 2008, 03:50:47 am »
Pierwsza uwaga techniczna: dobra plikownia, bardzo szybko się ściąga.
Druga uwaga techniczna: faktycznie, dmuchanie do mikrofonu boli. I strasznie nierówne poziomy, przydałaby wam się normalizacja. Bere mówi dosyć głośno, reszta głosów przy nim zanika. Wypadałoby to wyrównać.
Trzecia uwaga techniczna: generalnie krzywię się na MP3 w jakości 128 kbps, ale myślę że do audycji tego typu w zupełności wystarczy. A gdybyście chcieli jeszcze bardziej zminimalizować plik zachowując jakość, to polecam kodować w Vorbisach (OGG). No i brawo że chciało wam się tagować.
Ale poza tym kozacki pomysł! Czy mogę o was napisać w mojej pracy licencjackiej? Piszę między innymi o fandomie w mediach, a internet i podcasty to przecież też media. Tyle tylko że musielibyście mi podać na privie swoje prawdziwe nazwiska - rozumiecie, wymogi dokumentu.
Poza tym Miranda ma ciepły, przyjemny głos, nadawałaby się do radia - Mi, słuchałem cię z prawdziwą przyjemnością. Przechodziłem na studiach szkolenie radiowe, więc mam coś do powiedzenia w tym temacie. :P W związku z tym polecałbym też jakiś delikatny, stonowany podkład do rozmowy. Wierzcie mi, to znacznie uprzyjemni słuchanie.
Popieram ten projekt całym sercem, gdybyście potrzebowali jakiejś pomocy (tylko jaką mógłbym wam udzielić na odległość...?), to chętnie służę.
Tak czy siak, we mnie macie już dozgonnego fana. Tylko kurczę, szkoda że to nie leci na żywo, tak żeby można było np. zadzwonić i komentować na bieżąco. Pewne stwierdzenia aż się proszą o polemikę, jak choćby to Steeliego o rozwalaniu klimatu przez Chronę w Soul Eaterze. Dzięki temu że nie jest cały czas epicko, nie zrobiło się z tego drugie Naruto.
A ty, Bere, nie wahaj się nazywać rzeczy po imieniu. "Punkty zainteresowania" to inaczej fetysze.
Ponadto polecałbym dyskutować raczej o rzeczach, które wszyscy w miarę na równi oglądacie. Kawałek o Soul Eaterze jest definitywnie najlepszy, bo każdy ma coś do powiedzenia na jego temat. Dalej to głównie Bere i jakieś pomniejsze uwagi ze strony reszty dyskutantów, a potem "Steelie show".
W zasadzie to chętnie sam bym wziął udział w takiej dyskusji i tyle. :P Nie mogąc tego robić, będę komentował tutaj. Strzeżcie się! :)
Na koniec pytanko: kto dobierał muzykę? Wykazał się doskonałym gustem.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2008, 04:51:15 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Bere

Odp: Onsen Podcast, czyli rozmowy (nie)kontrolowane
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 07, 2008, 06:19:06 am »
*Ogłoszenia parafialne*

Bardzo fajnie że skrobnęliście posta na NG, niemniej uprasza się też o branie udział w ankiecie oraz zostawianie komentarzy. (napomknę, że co ciekawsze będą publikowane)
DLACZEGO o tym wspominam ?
Otóż ten podcast nie służy nam do podbudowania sobie ego, jest dla Was. A jeśli robimy coś dla Was, chcielibyśmy wiedzieć czy tego chcecie, inaczej cały nasz czas i wysiłek idzie na marne. Bez jednoznacznie pozytywnego feedbacku uznamy, że inicjatywa była porażką i nie ma sensu tego dalej ciągnąć jeśli nikt nas nie słucha. A do strony dorwał się wczoraj także acep, a to oznacza dzieci neostrady zostawiające negatywne komentarze bez przesłuchania podcasta. (tu parafrazuję: '2MB !? Każecie mi ściągać 2MB !?')

Przynieśliśmy Wam coś nowego. Jeśli to doceniacie, dajcie temu żyć.

Dziękuję za uwagę, na pytania Tenchiego i innych osób odpowiem jak wrócę do domu.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2008, 06:35:22 am wysłana przez Bere »

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Onsen Podcast, czyli rozmowy (nie)kontrolowane
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 07, 2008, 07:21:20 am »
opening z Triguna mnie wygrał. Jak na razie. Ciągle słucham.

i niech Stelieemu piersi nie rosną :P

Mirandę i steeliego mało słuchać, fakt. Bere brzmi jak ultramegabisz 195cm. marudzący jesteś, Bere. I lekko rządzalski :P Cały Bere, cały Bere... Czasem mam wrażenie, że stoisz na środku sceny jak host programu z dwoma uczestnikami grzecznie siedzącymi z tyłu i mruczącymi do mikrofonów od czasu do czasu :)

Więcej Mirandy i steeliego :D
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Onsen Podcast, czyli rozmowy (nie)kontrolowane
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 07, 2008, 08:25:29 am »
"Słuchacie Onsen PodcastA"?!
Kto tu znajomością polskiego szpanował, hę? :P

Wrażenie jest takie, że mówi Bere a reszta czasem coś dodaje- moze tak miało być, ale Mirandę i tak słabo słychać, a Bere ma chyba mikrofon za blisko ust. (Ale jeszcze nie przesłuchałem całego- może się takie wrażenie zmienić.)

Tak, wiem, zaraz Wam postnę jakiś pozytywny koment "u Was". :)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Konował

Odp: Onsen Podcast, czyli rozmowy (nie)kontrolowane
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2008, 08:46:19 am »
Na razie odsłuchałem do końca rozmów o SE.

Na początek, prowadzący za głośny, Miranda za cicha, przy DMC zagłuszała ją muzyka. Mam wrażenie że tylko Steelie odrobił pracę domową, a resztę zjadła trema. Mówi pewnie i wie co mówi + używa najbarwniejszego języka.
Beremu zabrakło pewności siebie, a czytając jego posty na forum myślałem że uniesie rolę prowadzącego. "...Bere i bede waszym prowadzącym" ?!
 

Niemniej inicjatywa bardzo ciekawa chętnie zobaczę co z tego wyniknie.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Hollow

Odp: Onsen Podcast, czyli rozmowy (nie)kontrolowane
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 07, 2008, 09:12:07 am »
Zgadzam się z powyższymi. Czekam na dalsze części.

Offline wyspa

Odp: Onsen Podcast, czyli rozmowy (nie)kontrolowane
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 07, 2008, 09:32:13 am »
NArazie przesłuchałem połowę i mogę powiedzieć tylko to co inni. Z mojej strony tylko dodam iż lubię wszelakie tego typu niezależne projekciki i na pewno będę śledził dalszy ciąg ;)

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Onsen Podcast, czyli rozmowy (nie)kontrolowane
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 07, 2008, 10:12:23 am »
Przesłuchałem całe- fajnie, później więcej inni niż Bere mówią, ale Bere i tak "działa jak prowadzący"- np powtarza całe zdania po Mi: po co?! :P

I może udawajcie, że nie patrzycie na rozpiskę/plan wypowiedzi? :)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Onsen Podcast, czyli rozmowy (nie)kontrolowane
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 07, 2008, 12:33:26 pm »
Też bym się chętnie wypowiedziała, gdybym mogła tylko ściągnąć ;<
A tak to pisze mi że "Przekroczono limit czasu połączenia", sob T_T