trawa

Autor Wątek: Egmont 2009  (Przeczytany 328314 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #420 dnia: Styczeń 27, 2009, 11:03:04 am »
Piękne te zapowiedzi.
Jednak cały czas nurtuje mnie pytanie, czy przypadkiem ilość tak znakomitych i drogich pozycji nie sprawi, że Egmont bardzo mocno się na tym przejedzie.
Najwyżej spokojnie Egmont wróci do poprzedniej polityki wydawniczej.

Kurczę, jestem zawiedziony, że w zapowiedziach nie ma kolejnych tomów "Edenu". :doubt:

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #421 dnia: Styczeń 27, 2009, 11:11:15 am »
No wiadomo że nie wiem przecież to napisałem! A Ty nawet mnie zacytowałeś i tam było takie zdanie:...a zaraz pod tym zadałeś ptanie jakbyś nie przeczytał tego co sam zacytowałeś  :roll:
Chyba nie zrozumiałeś co napisałem. Tytuł komiksu nawiązuje do tytułu piosenki i ja się odowłałem do treści piosenki, a nie komiksu. Ma ona tyle wykonań, że musiałeś się natknąć na któreś. ;)

Ja to wiem, Ty to wiesz ale może nie wszyscy muszą takie rzeczy wiedzieć  :D Folwark też był nawiązaniem do Orwella a początkowo miał być tytuł "Farma Zwierzęca"  :shock:
Nadal podtrzymuję swoją opinię, że spora część tytułów w zapowiedziach Egmontu ulega zmianie, gdy pojawiają się na okładkach. Rozmaite różnice sprawdźcie sobie w archiwach.

Kurczę, jestem zawiedziony, że w zapowiedziach nie ma kolejnych tomów "Edenu". :doubt:
W zapowiedziach na 2009 są dwa, więc jak nie teraz to później.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Death

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #422 dnia: Styczeń 27, 2009, 11:18:46 am »
Chyba nie zrozumiałeś co napisałem. Tytuł komiksu nawiązuje do tytułu piosenki i ja się odowłałem do treści piosenki, a nie komiksu.
Aaa że utwór muzyczny  :D Było coś, Mansona chyba...

Edit.
O znalazłem tę miłość ;-)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2009, 11:23:08 am wysłana przez Death »

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #423 dnia: Styczeń 27, 2009, 11:19:16 am »
Podoba mi się podejście "Co miesiąc TPB": Lucek, Baśnie i Hellblazer nadchodzą...
I dołączę się do chóru miłośników Zebry.  :D
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #424 dnia: Styczeń 27, 2009, 03:41:13 pm »
Aaa że utwór muzyczny  :D Było coś, Mansona chyba...

No ja cie... a jak pisali w gazetach, ze mlodziez mysli ze Shadowplay to kawalek The Killers to nie wierzylem. :)

Co do malarstwa XIX w. - przyznaje, ze jestem wielkim milosnikiem klasycznego stylu, ale mam tez wiele podziwu dla tworczosci Dalego i Picassa, wlasnie dlatego, ze obaj mogliby malowac realyistycznie gdyby tylko chcieli. Dzieki temu ich tworczosc nie byla ucieczka od realizmu, a poszerzaniem granic estetyki.

W komiksie jednak mamy do czynienie z odmiennymi zjawiskami - zasadniczo jest kreska realistyczna, karykaturalna i pseudoartystyczne bazgroly. Z tych trzech nurtow, rysunek realistyczny wydaje mi sie najwyzsza szkola jazdy, kreske karykaturalna mozna opanowac w niedlugim czasie, a bazgroly wlasciwie od reki mozna zaczac produkowac. Styl realistyczny wymaga studiow nad anatomia, potrafic uchwycic obiekty w ruchu. Artysta realistyczny musi zadac sobie wiecej trudu, by nadac swemu dzielu charakter indywidualny, by jego prace byly rozpoznawane na pierwszy rzut oka. Dodatkowo znacznie trudniej jest uzyskac efekt, ktory spodoba sie widzowi na pierwszy rzut oka, a w przypadku komiksu to wazne, by po przekartkowaniu zachecic potencjalnego czytelnika do zakupu.
 
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline głowonuk

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #425 dnia: Styczeń 27, 2009, 06:14:52 pm »
zasadniczo jest kreska realistyczna, karykaturalna i pseudoartystyczne bazgroly.

A im węższy rozumek, tym lista krótsza.

(Ale nie martw się, "zasadniczo" trzy to nie dwa.)

Generalnie bez obrażania proszę.
graves
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2009, 07:03:44 pm wysłana przez graves »
częstochowa
rzadkochowa
czały czas manawierzchu

Offline turucorp

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #426 dnia: Styczeń 27, 2009, 06:27:13 pm »
W komiksie jednak mamy do czynienie z odmiennymi zjawiskami - zasadniczo jest kreska realistyczna, karykaturalna i pseudoartystyczne bazgroly. Z tych trzech nurtow, rysunek realistyczny wydaje mi sie najwyzsza szkola jazdy

sie koledze "realizm" z "akademizmem" pomylil :roll:
w szkole sredniej tego ucza, gdzies tak w drugiej klasie :neutral:

Offline Jaszcząb

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #427 dnia: Styczeń 27, 2009, 08:20:01 pm »
kreske karykaturalna mozna opanowac w niedlugim czasie

Jak niedługi jest czas opanowania "karykaturalnej" kreski?


Offline kmh

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #428 dnia: Styczeń 27, 2009, 08:36:39 pm »
Jak niedługi jest czas opanowania "karykaturalnej" kreski?



Krótszy niż przeczytanie byle jakiego komiksu Manary, oczywiście.
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Offline ljc

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #429 dnia: Styczeń 27, 2009, 08:45:06 pm »
to indywidualna kwestia, wymaga jednak opanowania podstaw
tamtam!

Offline Wojtpil

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #430 dnia: Styczeń 27, 2009, 09:15:16 pm »
"Co miesiąc TPB": Lucek, Baśnie i Hellblazer nadchodzą...

myślałem, że naprawdę, a szkoda to tylko fantazja

Egmont dawaj bo niema co czytać...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2009, 09:19:48 pm wysłana przez Wojtpil »
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Death

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #431 dnia: Styczeń 27, 2009, 09:30:22 pm »
Egmont dawaj bo niema co czytać...

To kup Spirita  :)

Offline Wojtpil

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #432 dnia: Styczeń 27, 2009, 09:56:37 pm »
To kup Spirita  :)

nie ma co czytać w cenie do 49 pln
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Ajron

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #433 dnia: Styczeń 27, 2009, 10:03:40 pm »
Na Wraku duży update z planami Egmontu: http://wrak.pl/index.php3?ramka=imprezy

I znów Jarek najszybszy. Przynajmniej wiem dokładnie na co i na kiedy odkładać kasę. Widać, że będzie bardzo ciężko w lutym i trzeba będzie Tintiny kupować na raty.

Podoba mi się podejście "Co miesiąc TPB": Lucek, Baśnie i Hellblazer nadchodzą... I dołączę się do chóru miłośników Zebry.  :D

Przychylam posta - też mi się to podejście podoba. Oby trzymali tak dalej. A komiksy z zebry na pewno sprawdzę.

"Zebra" - bardzo sympatyczna nazwa, bez patosu. Cieszy mocno Bourbon Island, Sin City, Tintin, że o kolekcjach nie wspomnę. Generalnie świetne zapowiedzi, co miesiąc kilka komiksów z Egmontowej oferty trafi (a przynajmniej powinno) na moją półkę. Zobaczymy tylko jak długo wytrzymam finansowo :]

No właśnie, z finansami będzie ciężko przy takiej ilości zapowiedzi z Egmontu i innych wydawnictw. Trzeba będzie nieźle zacisnąć pasa.

Offline norbs

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #434 dnia: Styczeń 28, 2009, 01:43:27 pm »
Kurczę, jestem zawiedziony, że w zapowiedziach nie ma kolejnych tomów "Edenu". :doubt:

Tak, to szkoda. Mam nadzieje że zrobią już wyjątek i wydadzą te 2 ostatnie tomy w jednym miesiącu. A, no i Miecza Nieśmiertelnego jeszcze nie widać ale to pewno w drugiej połowie roku będzie jak znam życie.