trawa

Autor Wątek: Egmont 2009  (Przeczytany 324781 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #705 dnia: Kwiecień 21, 2009, 03:53:25 pm »
Może ktoś w końcu potwierdzić jak wygląda ten nowy Hellblazer? Bo nie wiem czy zamawiać go czy może zaczekać jeśli znowu puścili jakiegoś bubla do sklepów :?:
Przychylam posta.
(Nie wierzę, że to napisałem... :shock:)

Offline helsing

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #706 dnia: Kwiecień 21, 2009, 08:59:41 pm »
Dziś w CK długo oglądałem tego nowego Hellblazera, i faktycznie prawie wszystkie strony są dość kiepskiej jakości. Jednakże nie wydaje mi się że to wina drukarni, gdyż litery w dymkach są znacznie lepiej wydrukowane (choć może jedno na drugie nie wpływa). W poprzednich częściach zdarzały się pojedyncze strony tak rozmyte. Poza tym komiksem, nie zauważyłem tego nigdzie indziej - nawet w wspominanym tutaj 'Sygnale do Szumu'. W samym sklepie powiedzieli że nie ma raczej szans na żadną wymianę (ze strony Egmontu) bo to dość często się zdarza, tak więc zakupiłem. Czytać się da i same okładki Fabry'ego są dobrze wydrukowane!
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #707 dnia: Kwiecień 22, 2009, 09:36:01 am »
Teksty są zazwyczaj eksportowane osobno, dlatego mogą być ostre nawet jeśli cała plansza to 3 x 4 piksele. Obejrzyj sobie tytułowe strony w "Sygnale do szumu", wyraźnie widać gdzieś pod koniec makabrycznie rozmytą czerwień (to jest taki ekstremalny przykład, bo reszta komiksu też nie jest lepsza).
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Death

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #708 dnia: Kwiecień 22, 2009, 07:45:43 pm »
Hej warszawiaki kupujące w CK, ma już ktoś Wyspę Burbon?  ;-) Papier jest taki jak w Aldebaranie czy w końcu inny?
I jeszcze jedno: Jak z jakością wydruku kwietniowego pakietu?

Za przykład podam komiks Blueberry, w którym w kilku dymkach posypał się font. Błąd ten może świadczyć o nieudolności redakcji, że tego nie wyłapała podczas edytorki, ale dla mnie to wygląda tak jakby Egmont w ogóle nie sprawdzał wydrukowanych komiksów. Nie mają tam nikogo od kontroli jakości? Puszczają do druku materiał i co? Jak wyjdzie ok, to fajnie, a jak się coś posypie to też spoko. W tym konkretnym przypadku (Bluberry) wygląda to tak, jakby podczas ripowania wystąpiły jakieś błędy i RIP użył czcionki urządzenia lub innej zainclude'owanej do pracy. Taki chochliki potrafią się przydarzyć w ostatecznym druku, pomimo tego, że na próbnych wyglądało dobrze. Świadczy to o tym, że albo Egmont tego nie sprawdza, albo kładzie na to lachę bo i tak ludzie kupią.

Zamówiłem Blueberry`ego dzisiaj rano i dopiero teraz widzę ten tekst. Mam nadzieję że to nie są jakieś poważne mankamenty...

Offline devean

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #709 dnia: Kwiecień 22, 2009, 09:00:49 pm »
Hej warszawiaki kupujące w CK, ma już ktoś Wyspę Burbon?  ;-) Papier jest taki jak w Aldebaranie czy w końcu inny?
I jeszcze jedno: Jak z jakością wydruku kwietniowego pakietu?

Zamówiłem Blueberry`ego dzisiaj rano i dopiero teraz widzę ten tekst. Mam nadzieję że to nie są jakieś poważne mankamenty...


Jeżeli chodzi o Blueberry'ego to czcionka jest posypana w kilku (dosłownie) dymkach. Raz jest to po prostu inny czcionka (zamiast dialogowego jakiś Times np.) innym razem jakiś pusty znak w postaci prostokąta zamiast normalnej litery. Nie wiem ile dokładnie jest tych błędów w całym komiksie... Z osiem może. W czytaniu nie przeszkadza, ale denerwujący motyw, biorąc pod uwagę hasło Ekskluzywne wydania.

Widziałem dziś Wyspę i Reduktora. Papier w Burbonach jest inny niż w Aldebaranie. Coś w rodzaju tego użytego w Sali prób z Kultury Gniewu. Jakość tym razem dobra (w tych dwóch komiksach). Pewnie jakieś duperele standardowo by się znalazły, bo tylko przekartkowałem, ale rozdzielczość grafiki jest ok.

Offline Death

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #710 dnia: Kwiecień 22, 2009, 09:52:54 pm »
E to jak tylko takie błędy to wporzo.
Z drugiej strony notoryczne wpadki drukarni Egmontu to przegięcie pały.
Dajesz za komiks tyle siana i jeszcze nie masz pewności czy nie będzie spieprzony  :roll: Przecież to jest chore.

Offline bąbielek

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #711 dnia: Kwiecień 22, 2009, 10:02:21 pm »
Przecież to jest chore.
Przychylam posta. Płacenie sianem za komiks jest chore. Ja płacę przejrzałymi owocami i łubinem.

Klick me up, klick me down.

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #712 dnia: Kwiecień 22, 2009, 10:43:42 pm »
a ja wielbłądami

Offline Death

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #713 dnia: Kwiecień 22, 2009, 10:44:41 pm »
Proszę, proszę moderator a robi OFFtop albo raczej spamuje :lol:

Ja płacę ciężko zarobionymi diamentami  :badgrin:

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #714 dnia: Kwiecień 22, 2009, 10:56:21 pm »
mnie ciekawi co się stało z 'Ibicusem' Rabate ?   

Na obwolucie Wyspy Burbonów jest w zapowiedziach na październik, czyli wszystko ok.

Osobiście jestem zachwycony tą nową serią Zebra. Wyspa Burbonów po pierwszym przejrzeniu zapowiada się smakowicie, a to i tak tylko przedsmak tego co czeka nas w lipcu i październiku w Zebrze. Mam nadzieję że na tym się nie skończy.

( Z obwoluty ) Kolekcja czarno-białych komiksów. Albumy różnorodne tematycznie, nowatorskie, a nawet awangardowe pod względem artystycznym. Przegląd niezależnej twórczości komiksowej.  - brzmi obiecująco!

Offline helsing

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #715 dnia: Kwiecień 22, 2009, 10:58:36 pm »
Teksty są zazwyczaj eksportowane osobno, dlatego mogą być ostre nawet jeśli cała plansza to 3 x 4 piksele. Obejrzyj sobie tytułowe strony w "Sygnale do szumu", wyraźnie widać gdzieś pod koniec makabrycznie rozmytą czerwień (to jest taki ekstremalny przykład, bo reszta komiksu też nie jest lepsza).

Dzięki za wyjaśnienie. "Sygnał do Szumu" tylko kartkowałem i czeka na przeczytanie więc nie zauważyłem tego o czym piszesz. Faktycznie trochę wkurzające zaczyna to być.

Egmont pewnie nie weźmie sobie do serca nawet tysiąca listów od fanów, ale może zwróci uwagę jeśli serwisy komiksowe razem ze sklepami (specjalistycznymi) by mu napomknęły o coraz częstszym problemie jakości wydruków? Zły pomysł?  :)
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline Raf Fariszta

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #716 dnia: Kwiecień 23, 2009, 02:24:50 pm »
Coraz lepiej. Chciałem sprawdzic strone 167 zeby porównac i mam tam białe kartki :)
Tak samo mam na 170.
Ciezko porównywać materiał na stronie z drukiem, ale patrzac na str. 56 to jednak raczej wina drukarni.
To moze jednak moj egzemplarz tylko jest taki.

Tylko fajnie jakby ktoś potwierdził, ze ta nieostrość jest w jego egzemplarzu tez.
U mnie w najnowszym Hellblazerze są wszystkie strony (chyba), za to potwierdzam w całej rozciągłości problem z jakością druku: rysunki (poza okładką) są jakieś blade i niewyraźne, teksty w dymkach w normie, okładki Fabry ego chyba też....
Reszta pakietu zdaje się być OK.
Nocy Matko Dnia

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #717 dnia: Kwiecień 23, 2009, 03:11:20 pm »
U mnie w najnowszym Hellblazerze są wszystkie strony (chyba), za to potwierdzam w całej rozciągłości problem z jakością druku: rysunki (poza okładką) są jakieś blade i niewyraźne, teksty w dymkach w normie, okładki Fabry ego chyba też....
Reszta pakietu zdaje się być OK.
Jeżeli do tego stopnia zawalili "Hellblazera", to może faktycznie Egmont wycofa ten wadliwy nakład?
A moglibyście pokazać tu jakąś próbkę? Czy plansze wyglądają tak, jak w drugim tomie "Hitmana", który kiedyś wydała Mandragora?

Offline Raf Fariszta

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #718 dnia: Kwiecień 23, 2009, 04:18:23 pm »
....Czy plansze wyglądają tak, jak w drugim tomie "Hitmana", który kiedyś wydała Mandragora?
Dokładnie. Jakość wydania jest bardzo podobna, jeśli nie taka sama....w Hitamanie są żywsze kolory, więc końcowo wypadało to może lepiej, choć chyba jednak ta bladota bardziej rzucała się w oczy....
Nocy Matko Dnia

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #719 dnia: Kwiecień 23, 2009, 04:58:45 pm »
Dokładnie. Jakość wydania jest bardzo podobna, jeśli nie taka sama....w Hitamanie są żywsze kolory, więc końcowo wypadało to może lepiej, choć chyba jednak ta bladota bardziej rzucała się w oczy....
Do diaska! Wychodzi na to, że chyba tego nie kupię! :evil: