trawa

Autor Wątek: Lord of the Rings Online  (Przeczytany 11645 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Praetorianer

  • Gość
Lord of the Rings Online
« dnia: Wrzesień 20, 2008, 09:20:09 am »
Temat zakładam głównie dlatego, że ciekawi mnie czy ktoś z forumowiczów w tę grę gra?

Ale zapraszam też do dyskusji nt. tej gry. Ja głosu nie zabiorę, bo co się będę rozpływał w superlatywach ;) Ta gra nie ma wad.

Offline PanCiacho

Odp: Lord of the Rings Online
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2008, 10:25:46 am »
Ja mam pytanie, co do płatności, cały czas ciągnie mnie do tej gry, ale jakoś zawsze coś mnie powstrzymywało.

Jak płacisz za grę, czy prepaidem? Czy kartą kredytową? Czy paypalem? Jak dla mnie to prepaid odpada, bo za drogo wychodzi, a płacenie kartą kredytową i paypalem nie wchodzi w grę bo nie posiadam takowej (mam zwykłą płatniczą, ale to nie to samo raczej), a paypal nie ma możliwości zwykłego przelewu przez internet (a przynajmniej swego czasu nie miał). Za jakieś wyjaśnienia czy porady byłbym wdzieczny. Bo gdybym miał zamiar grać, to kupiłbym tą dożywotnią za 299$, nie jest to drogo, bo trochę ponad 600 złotych co wychodzi zakładając że będę grał do osiemdziesiątki, jakieś 1 złoty 20 groszy za miesiąc :D

Praetorianer

  • Gość
Odp: Lord of the Rings Online
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2008, 05:47:45 pm »
Ja płacę przez PayPal - 15$ miesięcznie, co przy obecnych kursach dolara daje 30-kilka złotych miesięcznie. Opłaca się to bardziej, niż prepaid, bo karta prepaidowa kosztuje 80-kilka złotych za 2 miesiące grania. Poza tym, nie wiedzieć czemu, zawsze te opłacone 30 dni przedłuża mi się o ok. tydzień, bo tak od razu konta nie blokują. A ponieważ ja płacę wtedy kiedy konto zostaje zablokowane, zawsze zyskuję kilka dni więcej. A tuż po przelewie PayPalem konto zostaje odblokowane, a więc przerwy w grze mieć nie muszę.

PayPala generalnie polecam w kombinacji z kontem w mBanku. Prowadzenie konta w mBanku jest darmowe, podobnie jak przelewy i karta płatnicza. Obecnie mBank wydaje karty płatnicze z 3-cyfrowym kodem CVV z tyłu, a więc przy płatnościach przez Internet działają tak jak karty kredytowe. Ja mam taką kartę, zarejestrowałem ją w PayPalu, ustawiłem sobie w banku stosowny limit dziennych i miesięcznych transakcji przez Internet i opłaty za LOTRO ściąga mi z tej karty. Jeśli natomiast komuś takie coś nie odpowiada, może sobie zamówić w mBanku jakąś tam specjalną kartę do płatności przez net - kosztuje ona 25 czy 30 zł rocznie i działa w ten sposób, że zasilasz ją jakąś kwotą i z tych pieniędzy płacisz w Internecie. Oczywiście karta ta posiada swój nr i kod CVV, a zatem można ją zarejestrować w PayPalu.

A co do LOTRO to gra jest fantastyczna i polecam ją każdemu miłośnikowi MMO, Tolkiena i RPG. Mnie wciągnęła bez reszty, gram regularnie od marca, a podoba mi się z każdym dniem coraz bardziej. No i prawdziwa gra zaczyna się dopiero po endgame ;)

Offline PanCiacho

Odp: Lord of the Rings Online
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2008, 04:53:16 pm »
Zamówiłem już pudełko z grą, będzie pewnie dopiero w poniedziałek (przy dobrych wiatrach w sobotę), sprawdziłem Paypal i okazało się że jest możliwość przelewu środków. Gdy gra już dojdzie do mnie, to będę miał kilka pytań już ingame, a w późniejszym okresie też pewnie co do płatności :P

Jest jeden mankament, mam maturę w tym roku, a pewnie przez to jej nie zdam :D

Praetorianer

  • Gość
Odp: Lord of the Rings Online
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 28, 2008, 12:09:17 pm »

Jest jeden mankament, mam maturę w tym roku, a pewnie przez to jej nie zdam :D

hm... jest to możliwe, bo gra cholernie wciąga. Chociaż przyznam się szczerze, że na początku mi się nie podobała i pożałowałem jej kupna. W miarę spodobała mi się dopiero pod koniec pierwszego miesiąca gry i długo biłem się z myslami czy przedłużyć subskrypcję. Zrobiłem to na szczęście i później juz poszło z górki ;)

Moja postać nazywa się Taruviel - jakby co wal śmiało w grze.

Offline Girwan

Odp: Lord of the Rings Online
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2008, 06:30:43 pm »
Witam Taruviel :)

Gra faktycznie wciąga, chociaż ma wady :). Nie mówmy, że jest idealna, ale faktycznie dużo jej do tego nie brakuje :)
Jak dla mnie to craft jest zbyt ubogi. Poza tym, niestety czasami trzeba się trochę nabiegać.

Na pewno nie jest to gra dla miłośników PvP, niemniej ... z przyjemnością od czasu do czasu do niej wracam



Praetorianer

  • Gość
Odp: Lord of the Rings Online
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 04, 2008, 10:52:36 am »
mi się PvP bardzo podoba, ale nie mam punktu odniesienia, bo w żadnego innego porządnego MMO nie grałem ;)

Offline Girwan

Odp: Lord of the Rings Online
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 04, 2008, 12:23:37 pm »
to spróbuj, nie ograniczaj się do jednej gry :), bo może gdzieś tam jest coś lepszego ?:)



Praetorianer

  • Gość
Odp: Lord of the Rings Online
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 23, 2008, 07:57:00 pm »
Spróbowałem WARa i się rozczarowałem, mimo że jestem wielkim fanem Warhammera. Ale nie skreślam jeszcze tej gry, może za rok będzie się do czegoś nadawała. Generalnie jestem bogatszy o nowe doświadczenie: po grę mmo sięgać najwcześniej pół roku po premierze i po wcześniejszym zapoznaniu sie z trialem.

A wracając do LOTRO - 18 listopada miała miejsce premiera dodatku "Mines of Moria". Dzięki dodatkowi mamy kolejne części fabuły, nowe przedmioty, obszary, możliwość awansu do lvl 60 i całą masę innych nowości. Generalnie full wypas ;) Ja nie o tym jednak, bo chciałem tu trochę się pożalić na polskich dystrybutorów. Otóż zamówiłem dodatek (edycję specjalną) w przedsprzedaży w sklepie gram.pl. Ideą preorderów jest to, że zamawia się w ten sposób produkt po to, aby otrzymać go w dniu premiery. Mieli wysłać maila 5 dni wcześniej, aby poprosić o dokonanie wpłaty. Kiedy 3 dni przed premierą maila nie miałem, postanowiłem sam do nich napisać. Otrzymałem szybką odpowiedź, że "dystrybutor - firma LEM - zastrzegła sobie możliwość przesunięcia premiery". Od razu nasunęły mi sie 3 przemyślenia:
1. A co mnie to obchodzi? Ja zamawiałem w gram.pl, żaden LEM mnie nie interesuje.
2. Dlaczego nikt mnie nie poinformował wcześniej, że dystrybutor zastrzega sobie prawo przesunięcia premiery?
3. W przypadku gier MMO przesuwanie premiery jest dość krzywdzące klienta, bo cywilizowany świat już gra, cieszy się nowymi rzeczami i o nich opowiada, a Polak w Polsce siedzi i obgryza ze złości paznokcie.

Na szczęście żyjemy w XXI wieku, mamy Internet i swobodę przepływu pieniądza, więc sobie dodatek zakupiłem online. Niestety nie edycję specjalną, bo online była dostępna tylko zwykła. Oczywiście gry do dziś nie ma w sklepach. Moja teoria jest taka, że ponieważ niedawno miała miejsce premiera dodatku do WoWa, to firma LEM postanowiła, że najpierw niech to się trochę posprzedaje, a później wjadą na rynek z czymś nowym. Tyle że jest to lekceważące i nieuczciwe podejście w stosunku do klienta. Ale klient się uczy na błędach i ja w przyszłości nawet się nie będę zastanawiał gdzie kupować - będę natychmiast zamawiał za granicą. I wspieraj tu człowieku rodzimych przesiębiorców, heh ;)

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Lord of the Rings Online
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 23, 2008, 10:14:34 pm »
Spróbowałem WARa i się rozczarowałem, mimo że jestem wielkim fanem Warhammera. Ale nie skreślam jeszcze tej gry, może za rok będzie się do czegoś nadawała. Generalnie jestem bogatszy o nowe doświadczenie: po grę mmo sięgać najwcześniej pół roku po premierze i po wcześniejszym zapoznaniu sie z trialem.

WAR = RvR i tak należy do niego podchodzić. Fakt faktem, że niedoróbek jeszcze sporo ma, ale cały czas wychodzą hotfixy i łatki. Na grudzień zapowiedziany jest patch dodający dwie klasy i całkiem pokaźną ilość nowych funkcji oraz poprawiający niedociągnięcia i balans.

Cytuj
Moja teoria jest taka, że ponieważ niedawno miała miejsce premiera dodatku do WoWa, to firma LEM postanowiła, że najpierw niech to się trochę posprzedaje, a później wjadą na rynek z czymś nowym.

W Polsce nie ma dystrybutora WoW: są tylko redystrybutorzy. Poza tym jest to działka CDProjekt, a nie LEM xD

Praetorianer

  • Gość
Odp: Lord of the Rings Online
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 29, 2008, 09:38:03 am »
Ale dodatek do WoWa leży w Empikach, a przecież LEM jest z Empikiem powiązany.

Jeśli zaś chodzi o niedoróbki WARa to mnie w dużej mierze odrzuciła grafika. Jednak brak obsługi DX10 to w dzisiejszych czasach duża wada. Przyzwyczajony do przepięknej grafiki z LOTRO po prostu nie mogłem usiedzieć przy WARze dłużej niż 2 godziny.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Lord of the Rings Online
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 29, 2008, 10:48:24 am »
Ale dodatek do WoWa leży w Empikach, a przecież LEM jest z Empikiem powiązany.

Tak samo, jak leży w: MM, Saturnie, hipermarketach, Kolporterze, nie mówiąc już o sklepach wysyłkowych xD To tak, jakby twierdzić, że LEM jest dystrybutorem każdej książki lub komputerów, bo w końcu leżą w Empikach xD

Offline Ermidius_

Odp: Lord of the Rings Online
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 29, 2008, 01:32:09 pm »
zmienila sie cos grafa w lotrze wogle ?... bo filmikach jakos tego nei widze :D


Praetorianer

  • Gość
Odp: Lord of the Rings Online
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 06, 2008, 09:51:14 am »
Grafika się zmieniła, gra wygląda ładniej, widać więcej szczegółów na nie zmienianych ustawieniach.

Tak samo, jak leży w: MM, Saturnie, hipermarketach, Kolporterze, nie mówiąc już o sklepach wysyłkowych xD To tak, jakby twierdzić, że LEM jest dystrybutorem każdej książki lub komputerów, bo w końcu leżą w Empikach xD

Wcale nie, nadinterpretujesz.
Ale ciekaw jestem w takim razie twojej teorii opóźnienia premiery MoM w Polsce?

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Lord of the Rings Online
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 06, 2008, 01:12:41 pm »

Wcale nie, nadinterpretujesz.
Ale ciekaw jestem w takim razie twojej teorii opóźnienia premiery MoM w Polsce?


Nic, a nic. Wydawcą gry w Polsce jest, uwaga, Codemasters Software. Więc nie możesz winić LEM, Media Markt, etc. za to, że nie mają u siebie gry. Sprawdź najpierw o czym piszesz, żeby się nie kompromitować ;)

Co do mojej teorii: gra w Polsce sprzedała się słabo, więc uznali, że nie ma sensu wydawać w kraju, w którym się nie zwróci. Ci, którym będzie zależało zamówią sobie poprzez internet, ew. jakiś market sprowadzi na własną odpowiedzialność.