Autor Wątek: MFK 2008 (Łódź)  (Przeczytany 78793 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

MFK 2008 (Łódź)
« dnia: Wrzesień 04, 2008, 11:47:29 am »
No dobra, zakładam ten temat na miesiąc przed festiwalem co by można było:
a) dowiedzieć się kto z forumowiczów będzie a kogo nie będzie:)
b) ponarzekać na małe promocje Egmontu (nawet Merlin ma obecnie 25% upustu;) )
c) pocieszyć się doborem gwiazd festiwalu (ja przytargam Klika do podpisu Manarze i Blueberry`ego Moebiusowi)

Właśnie szukam na pkp.pl dobrych połączeń i największy problem to brak w Łodzi stacji: "Łódź Główna" więc nie za bardzo wiem gdzie najlepiej wysiąść... Może ktoś z Łodzi mi pomoże???
No i drugie pytanie: gdzie w pobliżu Łódzkiego Domu Kultury można sobie załatwić jakieś w miare tanie noclegi?
Planuje już teraz wyjazd na ten festiwal i chce mieć wszystko tip-top załatwione:)

Ps. Szkoda, że we Wrocławiu nie ma takich festiwali. Czasem Mediateka coś tam zorganizuje ale to nigdy nic wielkiego...

Offline anakin

Odp: MFK 2008 (Łódź)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 04, 2008, 11:56:59 am »
Główny dworzec w Łodzi to chyba Łódź Kaliska, ale stamtąd masz trochę do przejścia/przejechania. Optymalna byłaby Łódź Fabryczna - z dworca przechodzisz przez ulicę i jesteś.

Najtańcze noclegi w zeszłym roku to sala gimnastyczna w ŁDKu - ok. 10 zł. Dostajesz tylko kawałek podłogi i dostęp do umywalki - karimatę musisz mieć swoją. Czy będą też w tym roku - nie wiem. Załatwiałem w sobotę na miejscu - bez wcześniejszej rezerwacji.

Tu jest dokładna lokalizacja ŁDKu: http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc=%A3%F3d%BC%2C+Traugutta+18&Submit=Szukaj&cId=&sId=&x=51&y=15

Offline mackey

Odp: MFK 2008 (Łódź)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 04, 2008, 12:09:09 pm »
Główny łódzki dworzec to Łódź Fabryczna.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline Death

Odp: MFK 2008 (Łódź)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 04, 2008, 12:14:07 pm »
Optymalna byłaby Łódź Fabryczna - z dworca przechodzisz przez ulicę i jesteś.
Główny łódzki dworzec to Łódź Fabryczna.

No to ok, wysiadam na fabrycznej:)

Najtańcze noclegi w zeszłym roku to sala gimnastyczna w ŁDKu - ok. 10 zł. Dostajesz tylko kawałek podłogi i dostęp do umywalki - karimatę musisz mieć swoją. Czy będą też w tym roku - nie wiem. Załatwiałem w sobotę na miejscu - bez wcześniejszej rezerwacji.

E no spoko, może być:) Prawwdziwy komiksiarz nie sypia po hotelach i żywi się kiełbasą i piwem a całe oszczędności wydaje na nowości z Egmontu i starości z Allegro:)


Offline yurek1

Odp: MFK 2008 (Łódź)
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 04, 2008, 03:53:19 pm »
a kiedy właściwie w tym roku ta MFKa? październik, ale kiedy dokładnie?
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: MFK 2008 (Łódź)
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 04, 2008, 03:59:43 pm »
3 do 5 bodajże

Offline Death

Odp: MFK 2008 (Łódź)
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 04, 2008, 04:00:05 pm »
Chyba 3-5 październik.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Odp: MFK 2008 (Łódź)
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 04, 2008, 04:11:22 pm »
Na pewno 3-5 pazdziernika. W przyszlym tygodniu powinien sie pojawic wstepny program.
Natomiast juz teraz warto zainteresowac sie noclegami, bo jak wiesc niesie, w hotelach jest juz ciasno.

Offline Death

Odp: MFK 2008 (Łódź)
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 04, 2008, 04:44:30 pm »
Od czasu kiedy sprzedałem na allegro komiks Manary: "Gulliveriana" po czesku za 51 zł kupione wcześniej za 4 zł na jakimś kiermaszu nad morzem z uwagą obserwuję aukcje komiksów tego Pana: http://allegro.pl/search.php?string=milo+manara&description=1&buy=0&new=0&pay=0&personal_rec=0  i musze przyznać że:
a) osiągają naprawdę nadspodziewanie wysokie ceny
b) nie wiedziałem się, że tylku polaków zna francuski (bo znajomość łatwego w nauce włoskiego czy tym bardziej angielskiego mnie nie dziwi)
c) nie wiedziałem, że Manara jest aż tak płodnym artystą

Czyżby ludziska kupowały te komiksy z myślą o wizycie Manary w Łodzi?:)
Myślę, że dużo osób kupuje te komiksy tylko dla rysunków a język jest dlań mniej ważny.

Offline Mefisto76

Odp: MFK 2008 (Łódź)
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 04, 2008, 05:33:12 pm »
c) pocieszyć się doborem gwiazd festiwalu (ja przytargam Klika do podpisu Manarze i Blueberry`ego Moebiusowi)

Obawiam się, że możesz mieć szczęście jak się załapiesz do obu, bo nie dość, ze kolejki będą makabryczne, to już widzę "cerberów" Egmontu jak będą pilnować (a'la Rosiński rok temu), żeby płynnie to wszystko szło... To taka sugestia, bo chyba Cię jeszcze w łodzi podejrzewam nie było.

A ja cały czas licze, że w łodzi oprócz w/w dżentelmenów pojawi się jednak ktoś "klasyczny" polski...

A przy okazji - co to za pomysł z powtórnym zaproszeniem Marzenki Sowy i Sylviana Savoi ??? Przecież byli rok temu! Wyszedł wtedy ich komiks, teraz nic nie słychać o wydaniu nowego, ale nawet jeżeli - czy jest sens, zeby tego typu twórca przyjeżdżał rokrocznie???
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2008, 05:55:49 pm wysłana przez Mefisto76 »
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline bąbielek

Odp: MFK 2008 (Łódź)
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 04, 2008, 05:55:37 pm »
Co oznacza termin "twórca tego typu"?

Kobieta?

Klick me up, klick me down.

Offline Mefisto76

Odp: MFK 2008 (Łódź)
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 04, 2008, 05:58:00 pm »
Kobieta?

Nie, nowicjusz. Wg Ciebie to sensowne? Co powie nowego, czego nie powiedziała rok temu?

Tym bardziej, ze to osoba, która mówi z szybkością karabinu maszynowego  :lol:
Nie wiem, czy ma jeszcze coś w "magazynku"  :badgrin:

Tak na marginesie, to nic do niej nie mam - uwazam ją za bardzo sympatyczną osóbkę  :p

I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Gilbaert

  • Gość
Odp: MFK 2008 (Łódź)
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 04, 2008, 06:30:59 pm »
Może pani Marzena przyjedzie żeby wziąć udział w posiedzeniu jury tego oto konkursu http://komiks.nast.pl/nowosci/5848/Konkurs-na-komiks-o-stanie-wojennym/
którego wyniki miały być ogłoszone w maju.

Offline Julek_

Odp: MFK 2008 (Łódź)
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 04, 2008, 10:11:51 pm »
Ja pewnikiem będę.
Zostanę pewnie dłużej i Łódż pooglądam.

Na pewno 3-5 pazdziernika. W przyszlym tygodniu powinien sie pojawic wstepny program.
Natomiast juz teraz warto zainteresowac sie noclegami, bo jak wiesc niesie, w hotelach jest juz ciasno.

Waltari, a jak się ten hotel w pobliżu ŁDKu nazywa, w którym większości gości i ekipy jest zaokrętowana na czas emefki?

Offline Trreker

Odp: MFK 2008 (Łódź)
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 04, 2008, 10:16:26 pm »
bede, bede, bede.

 

anything