Autor Wątek: Blueberry  (Przeczytany 117122 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

• Stolnik bracki
Odp: Blueberry
« Odpowiedź #480 dnia: Luty 02, 2018, 08:51:00 am »
Muszę się pochwalić, że właśnie kupiłem komplet Blueberry'ego. Dziękuję wszystkim za sugestię dotyczącą kolejności czytania, bo nie ukrywam, że czytanie według chronologii to mój konik.
I jeszcze pytanka. Czy Egmont planuje pociągnąć jakieś spin-offy Blueberry'ego? Słyszałem coś o Młodości..., jest coś jeszcze? I czy te serie poboczne trzymają poziom głównej serii?

Offline mkolek81

• Radca bracki
« Odpowiedź #481 dnia: Luty 02, 2018, 09:43:45 am »
I jeszcze pytanka. Czy Egmont planuje pociągnąć jakieś spin-offy Blueberry'ego? Słyszałem coś o Młodości..., jest coś jeszcze?
Jestem ci wstanie odpowiedzieć na to. Tak, Młodość Blueberry'ego została zapowiedziana na ostatnim MFKiG. Bedę to pewnie wydawać w podobny sposób jak wcześniejsze zbiorcze, bo seria składa się z 21 albumów.

Pozostałe spin-offy to: Marshall Blueberry (Porucznik Blueberry - 3 albumy) oraz Mister Blueberry (5 albumów), który jest częścią serii głównej (u nas tomy w tomach 7-8).
w czekaniu na zbiorcze tomy "W poszukiwaniu ptaka czasu"

Offline Bobo

• Czeladnik
« Odpowiedź #482 dnia: Luty 02, 2018, 10:13:42 am »
Jestem ci wstanie odpowiedzieć na to. Tak, Młodość Blueberry'ego została zapowiedziana na ostatnim MFKiG. Bedę to pewnie wydawać w podobny sposób jak wcześniejsze zbiorcze, bo seria składa się z 21 albumów.

Pozostałe spin-offy to: Marshall Blueberry (Porucznik Blueberry - 3 albumy) oraz Mister Blueberry (5 albumów), który jest częścią serii głównej (u nas tomy w tomach 7-8).
Na MFKiG został zapowiedziany Marshall Blueberry, a nie Młodość.

Offline mkolek81

• Radca bracki
« Odpowiedź #483 dnia: Luty 02, 2018, 10:17:24 am »
Na MFKiG został zapowiedziany Marshall Blueberry, a nie Młodość.
Palę się ze wstydu, ale rzeczywiście masz rację  :oops:
w czekaniu na zbiorcze tomy "W poszukiwaniu ptaka czasu"

Online janjedlikowski

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #484 dnia: Marzec 12, 2018, 09:45:01 am »
Nie wiem czemu, ale dopiero niedawno zacząłem czytać Blueberrego i muszę przyznać, że seria jest świetna. Jestem dopiero w połowie, ale od pierwszego tomu seria trzyma równy wysoki poziom, także jeśli ktoś się zastanawia, to nie ma co i można śmiało zaczynać od tomu 1. Jedyne co mnie trochę drażni, to to, że często historie rozwijają się przez 4-5 tomy, a finalne zakończenie dostajemy na 1-2 stronach, co sprawia, że często nie mamy odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania. Szczególnie brakowało mi tego w historii o budowie kolei i wojnie z Indianami (nasze wydanie zbiorcze tom 2). Niemniej jednak chyba najlepsza seria westernowa.

Offline amsterdream

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #485 dnia: Kwiecień 10, 2018, 08:01:15 am »
Czym dalej tym miało być lepiej a tutaj z każdym kolejnym tomem seria jest coraz nudniejsza. Jaki ten komiks jest przegadany, jaka tu jest schematyczność i powtarzalność - na razie doczytałem do czwartego intergrala i dalej mi się już nie chce bo Charlier serwuje cały czas to samo. Ktoś ucieka, ktoś go szuka, tamten zaciera ślady i tak w kółko. Praktycznie cały tom z budową kolei to powtórka tomu zerowego z trochę innymi postaciami. Te same rozwiązania fabularne i powtarzalne motywy z Indianami.  Albo strasznie mnie irytuje, że autor buduje intrygę przez 4-5 tomów żeby finalnie rozwiązać ją na jednej stronie albo nawet kilku kadrach. Comanche i Durango to według mnie dużo lepsze westerny - bardziej różnorodne fabularnie, mające ciekawszych protagonistów i lepiej narysowane/pokolorowane.