Autor Wątek: Blueberry  (Przeczytany 181658 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Blueberry
« Odpowiedź #150 dnia: Marzec 04, 2015, 02:44:20 pm »
Następny cykl (4) Le Tresor des Confereres obejmuje 3 kolejne albumy (13,14,15), kolejny cykl (5) Premier Complot contre Grant to albumy 16 i 17. Znając ostatnią minimalistyczną politykę Egmontu należy spodziwać się raczej kolejnego integrala zawierającego 3 albumy, choć nie powiem: wersja z pięcioma też bardziej mi się uśmiecha.

tucoRamirez słusznie obstawiałeś kilka lat temu zawartość trzeciego integrala, to teraz pochwal się jak widzisz piąty integral, skoro:

"Bleueberry - 2 kolejne tomy integralne + reprint tomu 1 (wyjaśniam – integrale staramy się budować tak, by tworzyły w miarę zamknięte historie, stąd różna liczba tomów na wolumin)"

Miłośników cyklu, chcących podrążyć głębiej, zapoznać się z dokładniejszymi datami i np. mapką przygód Blueberry'ego odsyłam: http://www.blueberry-lesite.com/blueberry.htm

Bo niestety linkowana wtedy przez Ciebie bardzo fajna stronka (z kapitalnym motywem muzycznym!) już nie funkcjonuje.

Trzy tomy, czy pięć?

Offline bosssu

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #151 dnia: Marzec 04, 2015, 05:08:17 pm »

ramirez82

  • Gość
Odp: Blueberry
« Odpowiedź #152 dnia: Marzec 04, 2015, 05:13:25 pm »
wzięli by od razu walnęli coś takiego
1456str!!!!
http://www.dargaud.com/blueberry-integrales/album-6878/blueberry-integrale-complete/

Fajne, ale to wielki kloc. Osobiście wolałbym integrale po 4, 5 tomów, ale wydawane regularnie, a nie tak jak dotąd. Oby teraz coś się zmieniło, bo dwa integrale w roku już brzmi dobrze.

ramirez82

  • Gość
Odp: Blueberry
« Odpowiedź #153 dnia: Marzec 04, 2015, 05:20:35 pm »
Aktualny adres: http://www.dargaud.com/blog/blueberry/blueberry.htm

Dzięki!

Ten motyw muzyczny jest naprawdę klasa!

Czyli następny, piąty integral, będzie zbierał trzy albumy.

Offline piotrassss

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #154 dnia: Marzec 04, 2015, 05:39:34 pm »
Moim zdaniem będzie to wyglądać tak:
 

 
Ale osobiście wolałbym, aby zawartość czwartego i piątego integrala była w jednym integralu (pięć albumów zamiast 2 i 3)
 
PS..
Co do samej stronki, to coś podobnego jest o światach Aldebarana (szkoda, że już nieaktualizowane) - muzyka też świetna:
http://www.dargaud.com/blog/mondes-aldebaran/
 
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2015, 05:58:54 pm wysłana przez piotrassss »

ramirez82

  • Gość
Odp: Blueberry
« Odpowiedź #155 dnia: Marzec 04, 2015, 05:56:21 pm »
Moim zdaniem będzie to wyglądać tak:


Tak, to wygląda bardzo prawdopodobnie. Jeszcze żeby te potencjalne szósty i siódmy integrale wydali w 2016, to będzie idealnie.

Offline Death

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #156 dnia: Marzec 04, 2015, 06:44:15 pm »
Tombstone.  :smile:  Dobre miasto żeby zamknąć serię.
Świetny film naszpikowany genialnymi momentami, no i nieziemska rola Val Kilmera, którego wcześniej nie za bardzo lubiłem.
Mam nadzieję, że Blueberry też w Tombstone zarządzi.

Offline Death

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #157 dnia: Marzec 05, 2015, 05:33:05 pm »
Składam pokłony przed historią, którą przed chwilą skończyłem. Trzeci integral miażdży cyce. Jest równie dobry jak poprzedni 4-częściowy o wojnie z Indianami. Bałem się trochę, że pójdą za bardzo w stronę Dobrego, złego i brzydkiego. Nie to, że film jest słaby, bo jest arcydziełem, ale
Spoiler: pokaż
nie chciałem powtórki, tylko czegoś nowego. A w pewnym momencie zaczęło to mocno przypominać film Leone i już myślałem, że będzie podobne zakończenie z tym grobem. Ale na szczęście nie. :smile:


Wyraziści bohaterowie (i to wszyscy, bez wyjątku, a nie, że skupili się tylko na głównym bohaterze. Tam każdy wiele znaczy, każdy ma mocny charakter, nawet ta lalunia. A może przede wszystkim, bo ma mózg nie mniejszy od Blueberry`ego), zwroty akcji i doskonałe zakończenie. Cholera, brakuje tylko muzyki Morricone i byłoby już wszystko. To jedna z najlepszych serii komiksowych jakie ukazują się w Polsce. Dobrze, że już niedługo kolejne integrale, bo nie mogę się doczekać, żeby przypomnieć sobie pierwszy, oraz poznać nowe przygody porucznika w czwartym.
Spoiler: pokaż
 A zakończenie każe nam czekać z wypiekami na twarzy, co nie?


Jeszcze mam taką uwagę, że gdzieś w połowie Trumiennej ballady zaobserwowałem wyraźną zmianę kreski, oraz inne kładzenie kolorów.
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2015, 05:36:10 pm wysłana przez Death »

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Blueberry
« Odpowiedź #158 dnia: Marzec 05, 2015, 06:31:31 pm »
tucoRamirez słusznie obstawiałeś kilka lat temu zawartość trzeciego integrala, to teraz pochwal się jak widzisz piąty integral, skoro:

"Bleueberry - 2 kolejne tomy integralne + reprint tomu 1 (wyjaśniam – integrale staramy się budować tak, by tworzyły w miarę zamknięte historie, stąd różna liczba tomów na wolumin)"

Bo niestety linkowana wtedy przez Ciebie bardzo fajna stronka (z kapitalnym motywem muzycznym!) już nie funkcjonuje.

Trzy tomy, czy pięć?
Eeee... cholibka, no nie wiem co powiedzieć, eeee...
No więc zgadzam się z piotrassssem: Piątka i Szóstka na 100% własnie tak. Natomiast, co do Siódemki, to naturalnie powinno to być tych ostatnich 5 albumów, lecz zapewne tutaj dużą rolę odegra koninktura i ewentualnie silne lobby forumowiczów; obstawiam, że przy słabszej niż oczekiwana sprzedaży Piątki i Szóstki - te ostatnie 5 albumów podzielą na 2 integrale, ale obym się mylił!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Kokosz

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #159 dnia: Marzec 08, 2015, 01:08:51 am »
Moim zdaniem będzie to wyglądać tak:
 

 

To jeśli istnieje cień szansy, że moje sugestie ktokolwiek decyzyjny przeczyta, to ja proponuję (patrząc tylko po ilości albumów, bo może ze względu na treść moja propozycja nie jest dobra) tak:

Tom 4: 16,17,21,22

Tom 5: 18,19,20,23


Tom 6: 24,25,26,27,28

Offline graves

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #160 dnia: Marzec 08, 2015, 09:14:13 am »
Tak naprawę to możliwości konfiguracyjne są bardzo rozmaite.
Ważne jedynie aby tomy:
16-17, 18-19, 20-22, 23, 24, 25-26, 27-28, 29.
Nie zapominacie, chyba o 29 tomie "Apacze" (Apaches) :) Stanowiącym definitywne zakończenie serii, gdzie Blueberry zatacza koło i praktycznie wraca do początku... Ważne, aby jak wydane będzie wszystko też pojawił się w Polsce.
Potem możemy wyglądać jeszcze "Młodego" i "Marshala". "Marshal" zawarty jest "czasowo" pomiędzy tomami 10 i 11 głównej serii.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline nexus6

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #161 dnia: Marzec 08, 2015, 09:22:05 am »
4 pewnie już w drukarni, więc nie ma szans na inną konfigurację.

Offline graves

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #162 dnia: Marzec 08, 2015, 07:18:33 pm »
4 pewnie już w drukarni, więc nie ma szans na inną konfigurację.
To nie chcę być złym prorokiem, ale może być tak :smile:
Tom 4: 16-17
Tom 5: 18-19
Tom 6: 20-22
Tom 7: 23-24

Tom 8: 25-26
Tom 9: 27-28 + być może 29


Chociaż wolałbym chociażby tak:

Tom 4: 16-17
Tom 5: 18-19
Tom 6: 20-23
Tom 7: 24-26
Tom 8: 27-28 + być może 29
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2015, 07:22:23 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Garf

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #163 dnia: Kwiecień 07, 2015, 09:18:02 pm »
Rany, ale mi te plansze z "Blueberry'ego" robią smaka [zawierają spojlery co do zakończenia 3 integrala]! Od razu odżyły wspomnienia z lektury poprzednich trzech części. Już w pierwszym kadrze czuje się ten klimat! Mam nadzieję, że eksporucznikowi szybko odrosną włosy - wolę go w "klasycznym" wyglądzie. Ale trzeba przyznać, ze to niezły sposób na zaznaczenie efektów
Spoiler: pokaż
 pobytu w więzieniu.

Ech, teraz trzeba zacisnąć zęby i czekać... (odkładam zakup do premiery reszty kwietniowego pakietu Egmontu i Dnia Książki - liczę na jakieś ekstrarabaty...)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2015, 09:33:46 pm wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Death

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #164 dnia: Kwiecień 07, 2015, 09:29:50 pm »
Ej Garf, użyj opcji spoiler w pewnym wiadomym miejscu.

 

anything