Autor Wątek: Blueberry  (Przeczytany 181669 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Blueberry
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 23, 2010, 09:37:22 pm »
Po pewnym czasie przeczytałem sześć kolejnych albumów - od "Żelaznego konia" do "Widma ze złotymi kulami" - i zrobiłem to po prostu z dziką rozkoszą. Seria cudownie się rozwija, a lekko archaiczny posmaczek zwiększa jej ciężar gatunkowy. Plansze są gęste od szczegółów i odjazdowych kolorów. Zew przygody wygrywany jest na szlachetnych schematach narracyjnych, które powinny kształtować wrażliwość wszystkich miłośników opowieści obrazkowych, i nie tylko obrazkowych.
Trzeba też koniecznie podkreślić, jak istotną rolę w polskim wydaniu odgrywa tłumaczenie Wojciecha Birka, pełne szacunku dla klasyki sprzed, było nie było, 40 lat.

Offline pioma10

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 24, 2010, 06:54:35 am »
A najlepsze dopiero przed nami (jeżeli Egmont zdecyduje się na wydanie kolejnych tomów).

Offline starcek

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 29, 2010, 08:56:34 pm »
Gdyby tak w tempie "co rok to prorok" - integral oczywiscie - a bedzie OK.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

ramirez82

  • Gość
Odp: Blueberry
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 29, 2011, 09:36:18 pm »
Zna ktoś dalsze tomy Blueberry'ego niewydane u nas? Czyżby teraz w kolejce była 5-cio częściowa historia? Wg http://www.bedetheque.com/serie-1-BD-Blueberry__1.html Chihuahua Pearl, L'homme qui valait 500000$, Ballade pour un cercueil, Le hors la loi, oraz Angel Face to jeden cykl, więc szykuje nam się w 2012 roku potężny tom Blueberry'ego. Już nie mogę się doczekać!

Offline pioma10

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 30, 2011, 06:07:35 am »
Zna ktoś dalsze tomy Blueberry'ego niewydane u nas? Czyżby teraz w kolejce była 5-cio częściowa historia? Wg http://www.bedetheque.com/serie-1-BD-Blueberry__1.html Chihuahua Pearl, L'homme qui valait 500000$, Ballade pour un cercueil, Le hors la loi, oraz Angel Face to jeden cykl, więc szykuje nam się w 2012 roku potężny tom Blueberry'ego. Już nie mogę się doczekać!

To co zostanie zapoczątkowane w 13 albumie to według mnie znajdzie zakończenie dopiero w 22, a może nawet 23. Nie wiem jak Egmont to zechce podzielić, ale tomy odpowiednio 6 i 5 albumowe to byłoby dla mnie to co tygrysy lubią najbardziej. Może się jednak okazać, że na początek dostaniemy 3 albumy w wydaniu zbiorczym (ale w takim przypadku Egmont chyba zobowiązałby się do wydania jeszcze przynajmniej jednego 3 albumowego tomu).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2011, 10:29:31 am wysłana przez pioma10 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Blueberry
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 30, 2011, 07:21:59 am »
Dzięki! Wiadomo, im grubszy integral, tym lepiej, ale przy obecnej ostrożnej polityce wydawniczej Egmontu, pewnie ta opcja z 3 albumami wydaje się bardziej prawdopodobna.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Blueberry
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 23, 2012, 08:39:25 pm »
Zna ktoś dalsze tomy Blueberry'ego niewydane u nas? Czyżby teraz w kolejce była 5-cio częściowa historia? Wg http://www.bedetheque.com/serie-1-BD-Blueberry__1.html Chihuahua Pearl, L'homme qui valait 500000$, Ballade pour un cercueil, Le hors la loi, oraz Angel Face to jeden cykl, więc szykuje nam się w 2012 roku potężny tom Blueberry'ego. Już nie mogę się doczekać!

Następny cykl (4) Le Tresor des Confereres obejmuje 3 kolejne albumy (13,14,15), kolejny cykl (5) Premier Complot contre Grant to albumy 16 i 17. Znając ostatnią minimalistyczną politykę Egmontu należy spodziwać się raczej kolejnego integrala zawierającego 3 albumy, choć nie powiem: wersja z pięcioma też bardziej mi się uśmiecha.
Nieścisłości w podziałach "cyklowych" wynikają chyba z szerszej dostępności edycji w jęz. angielskim niż w oryginale; podział w tej edycji był raczej niezbyt szczęśliwy.
Miłośników cyklu, chcących podrążyć głębiej, zapoznać się z dokładniejszymi datami i np. mapką przygód Blueberry'ego odsyłam: http://www.blueberry-lesite.com/blueberry.htm
pzdr
tucoR
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline graves

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 23, 2012, 08:51:01 pm »
Stawiam na 3 - czyli taki sam integral jak wydany jako 1.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

ramirez82

  • Gość
Odp: Blueberry
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 23, 2012, 09:47:11 pm »
Dzięki!
Mimo wszystko, nadal sobie będę żył nadzieją, że 3 integral Blueberry'ego będzie zbierał 5 albumów:)

Offline BOUNCER

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 29, 2012, 06:27:43 pm »
Każdy by sobie życzył takiego rozwiązania  :D

Offline graves

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 29, 2012, 07:04:54 pm »
Każdy by sobie życzył takiego rozwiązania  :biggrin:
Jeśli się nie myśli o tym ile by kosztował, a tylko jaka byłaby uczta przy czytaniu - to TAK :wink:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline BOUNCER

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 29, 2012, 07:09:35 pm »
Miejmy nadzieję, że cena faktycznie nie będzie "przesadzona". Serię tą lubię i chciałbym ją miec w komplecie.

Offline graves

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 29, 2012, 07:39:47 pm »
Miejmy nadzieję, że cena faktycznie nie będzie "przesadzona". Serię tą lubię i chciałbym ją miec w komplecie.
Miejmy nadzieję, że zostanie wydana, w końcu jakby nie było w pewnym sensie to Moebius, którego Egmont wydaje co tylko się da :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

ramirez82

  • Gość
Odp: Blueberry
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 01, 2012, 04:37:18 pm »
Przeczytałem trzeci integral Blueberry'ego, cholera, ależ to jest kapitalny komiks! Trzy tomy tworzące epicką przygodę, podczas której Blueberry wraz z kompanami wyrusza do Meksyku w poszukiwaniu konfederackiego złota. Wartka akcja, fabuła poprowadzona tak, że żal przerywać lekturę, wyraziści bohaterowie i te genialne, gęste od szczegółów, przepięknie pokolorowane rysunki. Jak dla mnie, komiks bez wad, podobnie jak dwa poprzednie integrale.

Egmoncie, chcemy więcej!

Offline skil

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 01, 2012, 07:40:29 pm »
Rzeczywiście, fantastyczni bohaterowie. Blueberry to postać, którą można umieścić gdzieś pomiędzy harcerzykowatym Thorgalem, a zawadiackim Corto. I zaraz za Corto to chyba najciekawszy główny bohater, spośród serii publikowanych obecnie w Polsce (które niestety serii nie przypominają...). Wprawdzie poprzednie cztery albumy są często uznawane za najlepsze opowieści o poruczniku, ale obecny integral (i kolejne albumy też) trzyma również bardzo wysoki poziom.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

 

anything