Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Lipiec 2008  (Przeczytany 16962 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline spinoza

Odp: Komiksowa Top Lista - Lipiec 2008
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 31, 2008, 11:18:41 am »
Dalczego uważasz, że to co piszę, to farsa?

nie licz na rzeczową odpowiedź. Ten typ tak ma i już. Jako stary forumowicz na pewno niejeden post tego gościa widziałeś. I znów pytanie - o co mu chodzi? Po co wkleił tę swoją kretyńską odp? Wniosłeś, bąbielku, coś do tej dyskusji? NIC. Po raz kolejny chciałeś się "wykrełować". Żenuła.

Ja mam zdanie diametralnie inne od Rorka, ale nie o to chodzi. Tak samo jak Darek nieco zdziwiła mnie wypowiedź, że NIC innego w ogóle nie zasługuje na uwagę. Po uzasadnieniu Rorka (rozczarowanie, kicz, słabizna) widzę, że pytanie jest jak najbardziej na miejscu. Tak argumentować może nawet ten, kto na oczy komiku nie widział. Nie kumam, czemu Rork tak się zjeżył. Facet zadał mu konkretne, nienapastliwe pytanie, wystarczyło krótko odpowiedzieć, albo nie. Po co od razu te armaty? W dodatku musi się udzielić jeszcze ktoś i jak zwykle palnąć kretyński dowcip (o ile to faktycznie dowcip miał być).

Offline Rork

Odp: Komiksowa Top Lista - Lipiec 2008
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 31, 2008, 11:27:17 am »
nie licz na rzeczową odpowiedź. Ten typ tak ma i już. Jako stary forumowicz na pewno niejeden post tego gościa widziałeś. I znów pytanie - o co mu chodzi? Po co wkleił tę swoją kretyńską odp? Wniosłeś, bąbielku, coś do tej dyskusji? NIC. Po raz kolejny chciałeś się "wykrełować". Żenuła.

Ja mam zdanie diametralnie inne od Rorka, ale nie o to chodzi. Tak samo jak Darek nieco zdziwiła mnie wypowiedź, że NIC innego w ogóle nie zasługuje na uwagę. Po uzasadnieniu Rorka (rozczarowanie, kicz, słabizna) widzę, że pytanie jest jak najbardziej na miejscu. Tak argumentować może nawet ten, kto na oczy komiku nie widział. Nie kumam, czemu Rork tak się zjeżył. Facet zadał mu konkretne, nienapastliwe pytanie, wystarczyło krótko odpowiedzieć, albo nie. Po co od razu te armaty? W dodatku musi się udzielić jeszcze ktoś i jak zwykle palnąć kretyński dowcip (o ile to faktycznie dowcip miał być).

Następny wielki myśliciel "Naszych Czasów" – ech … szkoda zdrowia…

Dariuszu Hallmannie ja po takich miesiącach jak lipiec również dochodzę do takich wniosków - na szczęście zdarza się w Naszym kraju cud wydawania dobrych komiksów - i to właśnie, dlatego się nimi interesuje.

Na koniec napiszę jak Czarna Żmija w telegramie do Chaplina - "proszę już...STOP"   :lol:

Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Lipiec 2008
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 31, 2008, 11:49:41 am »
Dobra ludziska, myślę że wystarczy. Niech każdy głosuje jak mu się podoba. I nie podchodźmy do tej zabawy aż tak poważnie. Przecież nie jesteśmy żadną komiksową kapitułą przyznającą jakieś komiksowe wyróżnienia czy nagrody. :) Wskazujemy tylko co nam się najbardziej podobało a nie co jest najlepsze. Tak to widzę.

Offline spinoza

Odp: Komiksowa Top Lista - Lipiec 2008
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 31, 2008, 11:53:35 am »
Dobra ludziska, myślę że wystarczy. Niech każdy głosuje jak mu się podoba. I nie podchodźmy do tej zabawy aż tak poważnie. Przecież nie jesteśmy żadną komiksową kapitułą przyznającą jakieś komiksowe wyróżnienia czy nagrody. :) Wskazujemy tylko co nam się najbardziej podobało a nie co jest najlepsze. Tak to widzę.

ale co do tego panuje chyba powszechna zgoda? I Dariusz, i bąbielek, i Rork i kto tam jeszcze nie ma wątpliwości, że o to właśnie tu chodzi. Ale skoro oddając głos ktoś rzuca jednoznaczny komentarz, to musi się liczyć z tym, że ktoś zapyta o jego uzasadnienie. Więc albo głosujemy 1 - 2- 3 bez żadnych komentów, albo komentujemy, i ewentualnie grzeczenie odpowiadamy na komentarze do naszych komentarzy. Ja osobiście optuję za pierwszym rozwiązaniem.

Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Lipiec 2008
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 31, 2008, 12:06:11 pm »
Komentować można ale w granicach rozsądku. Rork po pierwsze zmodyfikował formę swojej wypowiedzi a po drugie napisał dlaczego mu się poszczególne komiksy nie podobały. Dlatego piszę, że w tej kwestii wystarczy dyskusji. To czy się z jego zdaniem zgadzamy czy nie zgadzamy nie ma nic do rzeczy.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Komiksowa Top Lista - Lipiec 2008
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 31, 2008, 12:19:35 pm »
Nie pójdę, bo mogę dostać bąbielków na stopach...
Natomiast Ty, Rorku, i Twój wujekmaciej, powinniście chyba dać sobie spokój z komiksami...



no nie no, poważnie??
któreż to z Twoich ulubionych komiksów obraziliśmy, że się dopierdalasz?? z całym szacunkiem dla Ciebie, ale nikt nie napisał że lipcowe pozycje są gówniane i nic nie warte tylko że nie trafiają w gusta niektórych. zwyczajnie nie podchodzą. Tobie też podoba się wszystko co aktualnie wychodzi?? ja np z założenia nie czytam mangi i nie lubie superhirołów (aczkolwiek ich poczytuje), bajeczki w stylu Pellisy też mnie nie kręcą. jak mogę mieć inne zdanie w stosunku do lipcowych nowości?? a Twoje poruszenie wynika albo z obrazy majestatu Twoich ulubionych komiksów (nie każdy lubi samurajskie mangi :)) albo, sory, masz słabe zwieracze.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Komiksowa Top Lista - Lipiec 2008
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 31, 2008, 01:31:34 pm »
nie licz na rzeczową odpowiedź. Ten typ tak ma i już. Jako stary forumowicz na pewno niejeden post tego gościa widziałeś. I znów pytanie - o co mu chodzi? Po co wkleił tę swoją kretyńską odp? Wniosłeś, bąbielku, coś do tej dyskusji? NIC. Po raz kolejny chciałeś się "wykrełować". Żenuła.

Wiem, o co Ci chodzi, ale i bąbielkowi zdarzają się dobre dni. Wtedy, kiedy nie bawi się spłuczką w toalecie, jak mniemam...

Generalnie bardzo mądrze prawisz, o tu:
Cytuj
Nie kumam, czemu Rork tak się zjeżył. Facet zadał mu konkretne, nienapastliwe pytanie, wystarczyło krótko odpowiedzieć, albo nie. Po co od razu te armaty? W dodatku musi się udzielić jeszcze ktoś i jak zwykle palnąć kretyński dowcip (o ile to faktycznie dowcip miał być).


no nie no, poważnie??
któreż to z Twoich ulubionych komiksów obraziliśmy, że się dopierdalasz?? z całym szacunkiem dla Ciebie, ale nikt nie napisał że lipcowe pozycje są gówniane i nic nie warte tylko że nie trafiają w gusta niektórych. zwyczajnie nie podchodzą. Tobie też podoba się wszystko co aktualnie wychodzi?? ja np z założenia nie czytam mangi i nie lubie superhirołów (aczkolwiek ich poczytuje), bajeczki w stylu Pellisy też mnie nie kręcą. jak mogę mieć inne zdanie w stosunku do lipcowych nowości?? a Twoje poruszenie wynika albo z obrazy majestatu Twoich ulubionych komiksów (nie każdy lubi samurajskie mangi :)) albo, sory, masz słabe zwieracze.
wujkumacieju, w związku z tym, co napisałeś powyżej, oczywiście z całym szacunkiem i w ogóle, powiem tylko, że bardzo mi przykro, iż nikt Ci jeszcze dzisiaj nie zmienił pieluchy. Płacz głośniej, może ktoś w końcu usłyszy...



Zdaje się, że kiedyś Michał Śledziński ucieszył się z tego, że jego pierwszy tom "Na szybko spisane" został właśnie w takim głosowaniu uznany za komiks miesiąca. Jak to ma się do stwierdzenia "niech każdy głosuje jak chce", czyli bez zasad? Gdzie tutaj miejsce na szacunek dla twórcy, nie wspominając już o szacunku wobec innych forumowiczów i samego siebie?










Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Lipiec 2008
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 31, 2008, 01:54:10 pm »
1. Senni Łowcy
2. Wyspa Lodowych Mórz
3. Hellboy
4. W Poszukiwaniu Ptaka Czasu

Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Lipiec 2008
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 31, 2008, 02:14:21 pm »


Zdaje się, że kiedyś Michał Śledziński ucieszył się z tego, że jego pierwszy tom "Na szybko spisane" został właśnie w takim głosowaniu uznany za komiks miesiąca. Jak to ma się do stwierdzenia "niech każdy głosuje jak chce", czyli bez zasad? Gdzie tutaj miejsce na szacunek dla twórcy, nie wspominając już o szacunku wobec innych forumowiczów i samego siebie?

"Jak chce" czyli wedle własnych upodobań. Zasady są takie, że głosujesz na to co ci się podoba. Do tego możesz podać tyle pozycji ile ci się podoba. Pierwsze trzy z nich są brane do podsumowania końcowego. Co ma do tego szacunek do twórcy to nie rozumiem. Ja szanuję wszystkich twórców (z naprawdę nielicznymi wyjątkami) ale nie oznacza to, że ma mi się podobać wszystko (z nielicznymi wyjątkami ;)). Szacunek, a raczej odpowiednia forma wypowiedzi, w stosunku do wypowiedzi innych forumowiczów jest oczywiście wymagana. Jeśli ktoś się poczuł urażony jakąś wypowiedzią to może mi to zgłosić przez PW lub opcję "zgłoś do moderatora". Nie zawsze jestem w stanie prawidłowo ocenić próg wrażliwości i dlatego może czasem przepuszczam wypowiedzi na granicy dopuszczalności.

Offline Comar

Odp: Komiksowa Top Lista - Lipiec 2008
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 31, 2008, 02:55:43 pm »
1. Sandman
2. Authority
3. Planetary
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Komiksowa Top Lista - Lipiec 2008
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 31, 2008, 03:52:35 pm »
wujkumacieju, w związku z tym, co napisałeś powyżej, oczywiście z całym szacunkiem i w ogóle, powiem tylko, że bardzo mi przykro, iż nikt Ci jeszcze dzisiaj nie zmienił pieluchy. Płacz głośniej, może ktoś w końcu usłyszy...

no, że tak powiem LOL.
podałem Ci argumenty dlaczego o lipcowych propozycjach myśle tak, a nie inaczej, zrobił to także Rork a Ty dalej brniesz w swoje. widzisz dla mnie głosowanie to nic innego jak wyrażenie swojej subiektywnej opinii, dla Ciebie, nie wiem, ustalanie jakiegoś kanonu?

Gdzie tutaj miejsce na szacunek dla twórcy, nie wspominając już o szacunku wobec innych forumowiczów i samego siebie?

czyli mamy głosować na pozycje, które nie trafiają w nasze gusta, żeby podnieść somoocenę twórców? o jakim szacunku piszesz?
a jeśli chodzi o uczciwość względem innych forumowiczów i samego siebie to lepiej żebym pisał, że podoba mi się coś co mi się nie podoba?? absurd. to jest właśnie brak szacunku. czytałem Twoje poprzednie wypowiedzi, prawiłeś rzeczowo o wielu rzeczach, bardzo często się z Tobą zgadzałem, ale tutaj grubo przesadzasz. 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2008, 04:41:10 pm wysłana przez wujekmaciej »

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Komiksowa Top Lista - Lipiec 2008
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 31, 2008, 05:23:50 pm »
podałem Ci argumenty dlaczego o lipcowych propozycjach myśle tak, a nie inaczej, zrobił to także Rork a Ty dalej brniesz w swoje. widzisz dla mnie głosowanie to nic innego jak wyrażenie swojej subiektywnej opinii, dla Ciebie, nie wiem, ustalanie jakiegoś kanonu?

Ależ wujkumacieju, do Ciebie mam pretensję jedynie o brak kultury w Twoim poście i zarzucanie mi jakichś dziwności (w tymże samym poście).
Chociaż rozumiem, że sprowokowałem Cię uwagą, abyś dał sobie spokój z komiksami (przyznam szczerze, że głównie chodziło mi o Rorka, a Ty przypasowałeś mi do niewyszukanego wica).


czyli mamy głosować na pozycje, które nie trafiają w nasze gusta, żeby podnieść somoocenę twórców? o jakim szacunku piszesz?

Przestań! Piszę o szacunku wynikającym z uczciwości. Jeżeli głosuję, to znam co najmniej większość pozycji z listy i tyle. A jak piszę "na uwagę zasługuje tylko", to liczę się również z tym, że ktoś poprosi o rozwinięcie mojej wypowiedzi. Przecież Rork sam napisał, że tak naprawdę mógł na 2 miejscu dać "Samotnego Wilka", no ale ten koleś z wózkiem już go mierzi... :roll: Wybacz, Rork, ale Ty masz jakieś dziwne kryteria oceny... Jak mi na przykład łeb nawala, to wtedy praktycznie wszystko mnie mierzi... Ale też nie czytam wtedy komiksów.



Offline Rork

Odp: Komiksowa Top Lista - Lipiec 2008
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 31, 2008, 06:23:41 pm »
...przyznam szczerze, że głównie chodziło mi o Rorka, a Ty przypasowałeś mi do niewyszukanego wica).


Przestań! Piszę o szacunku wynikającym z uczciwości. Jeżeli głosuję, to znam co najmniej większość pozycji z listy i tyle. A jak piszę "na uwagę zasługuje tylko", to liczę się również z tym, że ktoś poprosi o rozwinięcie mojej wypowiedzi. Przecież Rork sam napisał, że tak naprawdę mógł na 2 miejscu dać "Samotnego Wilka", no ale ten koleś z wózkiem już go mierzi... :roll: Wybacz, Rork, ale Ty masz jakieś dziwne kryteria oceny... Jak mi na przykład łeb nawala, to wtedy praktycznie wszystko mnie mierzi... Ale też nie czytam wtedy komiksów.





Człowieku Ty musisz mieć naprawdę smutne życie ... Tak się wszystkim przejmować to po prostu niezdrowe...
Żal mi ludzi, którzy nie znają lub nie potrafią zastosować metody: "olać to"
Gdybym zastanawiał się nad każdą bzdurą, którą ktoś powiedział lub napisał i każdego z nich prosiłbym o wyjaśnienia w tej kwestii to wybaczcie, ale bym totalnie ocipiał.

Jak już wcześniej sugerowałem nie zamierzam w tej dyskusji brać dalszego udziału ponieważ moim zdaniem do niczego nie prowadzi.
(Uwaga !!! W ostatnim zdaniu zawarta została argumentacja ! Chociaż dla niektórych "myślicieli" jest z pewnością za słaba i taką właśnie może zastosować każdy, nawet ten kto nie czytał żadnego z "lipcowych" komiksów - cóż słaba nie słaba, ale moja).
A wszystkim „wplątanym” w tą dyskusję życzę miłego wieczoru i lepszych komiksów w przyszłych miesiącach  :D

Pozdrawiam

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Komiksowa Top Lista - Lipiec 2008
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 01, 2008, 02:39:17 pm »
Człowieku Ty musisz mieć naprawdę smutne życie ... Tak się wszystkim przejmować to po prostu niezdrowe...

No, no, Rorku... Zasmuciłeś mnie, to prawda, ale nie jesteś pępkiem świata. Więc bez takich mi tu...



Cytat: Rork
Żal mi ludzi, którzy nie znają lub nie potrafią zastosować metody: "olać to"

Znam, ale nie stosuję, szczególnie w sytuacji, kiedy mogę sobie nabić posta albo przeprowadzić staruszkę przez jezdnię.


Cytat: Rork
Gdybym zastanawiał się nad każdą bzdurą, którą ktoś powiedział lub napisał i każdego z nich prosiłbym o wyjaśnienia w tej kwestii to wybaczcie, ale bym totalnie ocipiał.

No dobrze... A jak zapatrujesz się na ryzyko totalnego ocipienia w sytuacji, kiedy głęboko się zastanawiasz - ba, nawet prosisz samego siebie o wyjaśnienie w tej kwestii - nad każdą bzdurą, którą Ty masz zamiar powiedzieć lub napisać? W konsekwencji nie musiałbyś dostarczać innym powodów do smutku i troszczyć się o ich zdrowie... I tak masz przecież masę problemów z beznadziejnymi komiksami.
W każdym razie życzę powodzenia!

Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Lipiec 2008
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 06, 2008, 10:16:54 am »
Podsumowanie:

1. Y: Ostatni z mężczyzn: Zaraza - 67 p.



2. Hellboy: Zew Ciemności - 35 p.
3. Za Królową i Ojczyznę: Odtajnione - 23 p.

4. Sandman: Senni łowcy - 20 p.
    Planetary: Dookoła świata i inne opowiadania, cz.2 - 20 p.
6. Authority: Narodziny - 15 p.
7. Thorgal: Wyspa lodowych mórz (twarda oprawa) - 14 p.
8. Suppli cz. 6 - 6 p.
    Samotny Wilk i Szczenię: Chmury i smok, wiatr i tygrys - 6 p.
10. W poszukiwaniu ptaka czasu: Księga Bogów - 3 p.
11. Crying Freeman cz. 6 - 2 p.
12. Słynni Polscy Olimpijczycy: Robert Korzeniowski - 1 p.
     Naruto cz. 26 - 1 p.
     Thorgal: Arachnea (twarda oprawa) - 1 p.

Przyznaliśmy 214 punktów. "Y: Ostatni z mężczyzn" wyraźnie zdeklasował resztę komiksów z lipca, sam zgarniając blisko 1/3 wszystkich przyznanych punktów; aż 21 forumowiczów umieściło go na swojej liście. Biorąc pod uwagę wydawnictwa rozkład preferencji wygląda następująco:

Manzoku - 47,7% (3)
Egmont - 34,1% (5)
Taurus - 10,7% (1)
Hanami - 2,8% (1)
Mandragora - 2,8% (1)
JPF - 1,4% (2)
Agora - 0,5% (1)

Nadspodziewanie dobrze wypadło Manzoku. Egmont pewnie i już chyba tradycyjnie okupuje drugą pozycję oraz, jak zwykle, wprowadza najwięcej komiksów do podsumowania.

Zapraszam do sierpniowej odsłony. :)