Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 459544 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1170 dnia: Sierpień 31, 2017, 09:15:13 am »
.. i w okresie intensywnych przygotowań albumów festiwalowych.
To najbardziej mnie interesuje :)

A reszta to nic wielkiego, małe opóźnienie nikomu nie zaszkodziło.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1171 dnia: Sierpień 31, 2017, 03:49:34 pm »
Dredd pojawił się w Bonito i Arosie. ;)

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1172 dnia: Sierpień 31, 2017, 07:12:42 pm »
A tu taka niespodzianka!





Aurora zadebiutowała w pierwszym numerze magazynu „Czas Komiksu – Antologia” w 1995 roku. Bohaterka jest policjantką równie piękną, co skuteczną w swojej pracy. Od pierwszej historii partneruje jej Samson – gliniarz może niezbyt rozgarnięty i mocno narcystyczny, ale gdy trzeba pomóc i kogoś zastrzelić, w pełni wywiązuje się z zadania.
Pierwszy odcinek przygód Aurory spotkał się z ciepłym przyjęciem czytelników, dlatego na stałe zagościła na łamach „Czasu Komiksu”. W kolejnych numerach wydrukowano komiks „Zahara” i „Rewanż” – oba odcinki na podstawie scenariusza Krzysztofa Różańskiego narysował Jacek Michalski. Od numeru szóstego w trzech kolejnych wydrukowano w częściach najdłuższą z historii – czyli „W przebraniu”. W tym przypadku Jacek Michalski wykonał szkic na podstawie scenariusza Andrzeja Janickiego, który później naniósł także tusz.
W 1998 roku „Czas Komiksu” zniknął z rynku, a wraz z nim zniknęła także Aurora. Bohaterka wróciła w 2000 roku za sprawą magazynu „Produkt” na łamach którego wydrukowano historię „Black or White”. Autorem scenariusza i szkicu został redaktor naczelny pisma – Michał Śledziński, natomiast tuszem zajął się Andrzej Janicki. W tym samym roku na potrzeby albumu „Komiks – Antologia komiksu polskiego, najlepsi młodzi rysownicy” od wydawnictwa Egmont, Jacek Michalski samodzielnie opracował ośmiostronicową historię zatytułowaną „Numerek”. Opowieść ta została przez Jacka mocno przerobiona i w znacznej części narysowana na nowo na potrzeby tego albumu.
W tym albumie zamieszczono wszystkie stare historie z Aurorą, a także jedną nową, wcześniej nie publikowaną autorstwa Macieja Jasińskiego (scenariusz) i Jacka Michalskiego (ilustracje).
Premiera albumu odbędzie się w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. W sobotę 16 września o godzinie 11.45 zapraszamy do Sali C na Stadionie Miejskim na spotkanie z autorami komiksu, natomiast o godzinie 13.30 do strefy autografów.

Aurora
Ilustracje: Jacek Michalski, Andrzej Janicki, Michał Śledziński
Scenariusze: Andrzej Janicki, Jacek Michalski, Krzysztof Różański, Michał Śledziński, Maciej Jasiński
Grafika na okładce: Jacek Michalski
ISBN: 978-83-65803-17-7

Stron: 112
Druk: czarno-biały i kolor
Oprawa: twarda
Cena z okładki: 49,99 zł






DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline raj666

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1173 dnia: Sierpień 31, 2017, 07:43:10 pm »
Ha fajnie to będzie mieć wreszcie zebrane do kupy.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1174 dnia: Sierpień 31, 2017, 08:08:07 pm »
no i doszedł kolejny niepodziewany wydatek na festiwalu :)

Offline LucasCorso

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1175 dnia: Sierpień 31, 2017, 09:47:05 pm »
Pierwsze słyszę, ale chcę!!!
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1176 dnia: Sierpień 31, 2017, 09:58:11 pm »
Biorę, zajebiszcza okładka. Ongrys zawsze czymś zaskoczy :smile:

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1177 dnia: Sierpień 31, 2017, 10:12:35 pm »
Co by nie mówić ale okładka naprawdę świetna.

Offline gascan

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1178 dnia: Wrzesień 03, 2017, 06:27:25 pm »
Jestem po lekturze "Kompletnych Akt 14" i bez "Tale of the Dead Man" całe to Necropolis wydaje mi się jakieś niekompletne. Szkoda, że to u nas nie wyszło i dostaliśmy tylko połowę całości.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1179 dnia: Wrzesień 03, 2017, 07:20:39 pm »
Przecież Dead Man ma minimalny wpływ na fabułę, zwłaszcza gdy Akta 14 zawierają "tale of the dead man", które spinają najważniejszą rzecz z spinofu w fabułę regularnej serii.


Kurde, źle. Dead Man jest bardzo fajnym suplementem, sam bardzo lubię, bo skupia się na fajnym twiście i jest trochę inną historią na jak na standardy Dredda wtedy, ale dalej nie powiedziałbym, że Necropolis dużo traci jak ktoś czytając 14 nie zna Dead Man.
perły przed wieprze

Offline Ryba2111

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1180 dnia: Wrzesień 03, 2017, 08:06:31 pm »
Po lekturze uważam, że niczego nie brakuje w tej historii. Wiem, że jest coś więcej o Dead Manie, ale w Aktach naprawdę nie widzę potrzeby znania całości i wszystko ładnie się ze sobą zgrywa. Bardzo wciągająca lektura swoją drogą. Niecierpliwie czekam na kolejne tomy.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline gascan

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1181 dnia: Wrzesień 03, 2017, 09:30:13 pm »
@kuba, ryba


Macie rację nie trzeba znać dead man by necropolis miało sens. Jednak polecam zapoznanie się bo lektura zyskuje dużo klimatu gdy zna się całość. Ja przeczytałem niedawno w oryginale Deadmana, a zaraz po nim case files 14 i zerwało mi to kask.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1182 dnia: Wrzesień 06, 2017, 11:32:03 am »
Wstępne zapowiedzi wydawcy na MFKiG w Łodzi:

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1183 dnia: Wrzesień 06, 2017, 12:06:05 pm »
Ale ten Ongrys rozwala w tym roku :wink:

Offline horror

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1184 dnia: Wrzesień 06, 2017, 07:15:14 pm »
Kokosz napiszesz kilka słów o Ramiro?

 

anything