trawa

Autor Wątek: Odtwarzacze MP3  (Przeczytany 32211 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odtwarzacze MP3
« dnia: Lipiec 31, 2008, 07:30:53 am »
Czy mógłby mi ktoś polecić dobry odtwarzacz MP3? Zależy mi na jakości dźwięku, czytelnym wyświetlaczu i wbudowanym akumulatorze (może być względnie na baterie jak to będzie jedyny minus). Na pojemności mi nie zależy. MP4 też nie musi odtwarzać. Chodzi mi o dobry odtwarzacz muzyki i nic więcej.

Offline Rhobaak

Odp: Odtwarzacze MP3
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2008, 09:00:02 pm »
Polecam Sansa Clip lub Sansa Fuze. Oba korzystają z tego samego układu dźwiękowego (bardzo dobry, w przeciwieństwie do poprzednich modeli od Sandiska). Ceny obu modeli są dość zbliżone - zaletą Clip są małe rozmiary i standardowy port mini-USB, Fuze ma rozszerzalną pamięć i duży, kolorowy wyświetlacz - co kto lubi. Oba obsługują zarówno protokół MSC jak i MTP. Clip gra na akumulatorze bez problemu kilkanaście godzin, Fuze - nawet >20.
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline krawiec[PL]

Odp: Odtwarzacze MP3
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2008, 10:22:13 am »
Creative ZEN V-plus. Ma akumulator niestety bez możliwości rozszerzenia pamięci. Dobra jakość dźwięku, czytelny kolorowy wyświetlacz. Bateria wytrzymuje ok. 15-16 godzin. Jedynym minusem jest to że od niedawna creative wprowadził politykę nie dawania ładowarek. Więc albo ładujemy przez USB albo kupujemy ładowarkę oddzielnie koszt ok. 30-50 zł
Życie to one man show.

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Odp: Odtwarzacze MP3
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2008, 06:49:46 am »
Ja mam Creative Zen Nano Plus - bardzo zacne urządzenie o pojemności 1GB - prawie od roku działa praktycznie bez zarzutu - zauważyłem jedynie, że przy kilku utworach (zawsze są to te same) przeskakuje o jakieś ułamki sekund, a wyczaiłem to po jakichś zaburzeniach w rytmie - nie wiem ocb i zapomniałem sprawdzić na Nano Plusach moich kumpli. Nie ma sensu się rozpisywać imho - to dobry, sprawdzony sprzęt, którego wadą jest brak możliwości bezpośredniego podłączenia do portu USB - trzeba to robić za pomocą kabelka. Z tym, że dołączony kabel jest w zestawie, a ja nie mam zazwyczaj problemu z pamiętaniem o zabraniu go ze sobą - ale jak wspomniałem dla niektórych jest to poważna wada. No i pod kątem Wilka - jest na baterie.

Offline ArtiS

Odp: Odtwarzacze MP3
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2008, 11:18:37 pm »
A tym, którzy szukają najtańszego i pojemnego urządzenia polecam MP3 TECHNIKA. Można je złapać głównie w supermarketach. Urządzonka są w cenach od 29 zł za player 1 GB, 49 zł za 2 GB i 169 zł za 4 GB. Polecam bo naprawdę warto, zwłaszcza mało wymagającym. W komplecie słuchawki, bateria, manuale, drivery i nowość – kabelek USB

Zakupiłem ostatni dostepny model za 49 zł i jestem bardzo zadowolony - posiada niebieskie podświetlenie jest estetycznie wykonany i bardzo łatwy w obsłudze, dodatkowo posiada wbudowany mikrofon. Polecam bo za taką cenę nie opłaca się kupić np. samego pen drive'a a lepiej takiego playerka - poza dyskiem wymiennym mamy możliwość słuchania muzy. Używam swojego w podróżach a zwłaszcza słuchamw w wozie :)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Odtwarzacze MP3
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 29, 2008, 07:10:23 am »
Jesień idzie i chyba już dojrzałem do kupna MP3 playera. Tak sobie przeglądałem i porównywałem i sobie patrzę na:
CREATIVE MP3 Zen 4 GB - w miarę tani, tylko jak z jakością dźwięku? Bo z Creative to różnie - jedne grają cudnie, a drugie to tylko przez okno wyrzucić.
iRiver T10 1GB - naprawdę tak cudnie grają, by za łyse mp3 płacić prawie 400zł? Bo jestem gotów. edit. na alledrogo można dostać 1GB za 200zł więc tym bardziej jestem gotów.

Słuchawek z zestawu nie biorę pod uwagę, bo mam Koss Porta Pro.

No i zostają Sansa i Zen Nano Plus przez Was podawane, jeśli wybijecie mi z głowy tamte powyższe z linków.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2008, 07:17:23 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Odtwarzacze MP3
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 10, 2008, 07:52:09 pm »
No i już od jakiegoś czasu mam iRivera T10.

Bardzo zacny odtwarzacz MP3, bez zbędnych bajerów. Świetny design (tak wygląd jak i funkcjonalność, dodatkowo jest solidny), bardzo dobra jakość odtwarzania, bardzo długo trzyma na jednej baterii (obecnie mam 20h i nie zauważyłem ubytku - może dociągnie do tych 50h którymi się chwali producent). Jednym słowem jestem bardzo zadowolony.

Offline Radan

Odp: Odtwarzacze MP3
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 17, 2008, 07:03:51 pm »
To może zamiast zakładać nowy temat, zapytam się tutaj:
Czy ktoś może mi polecić dobry odtwarzacz MP3/MP4 lub iPod? Najbardziej zależy mi na:
- W miarę dużej pojemności (ok 30GB, więcej mi w sumie nie trzeba, ale jeśli ktoś zna dobre odtwarzacze o pojemności 60GB i w miarę niskiej cenie, też nie pogardzę ;-)).
- Jakości odtwarzania dźwięków (w przypadku MP4 również filmów).
- Stosunku cena/jakość (najlepiej niska cena i dobra jakość ;-))
- Czytelnym wyświetlaczu, rzecz jasna.
- W miarę niewielkich rozmiarach.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2008, 07:15:42 pm wysłana przez Radan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Odtwarzacze MP3
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 30, 2008, 09:28:17 am »
Ogólnie to ja nie wiem jak da się połączyć niewielkie rozmiary z dobrą jakością odtwarzania filmów i niską ceną. Miniaturyzacja przy dobrej jakości zawsze zawyżała koszta. A zresztą nie bardzo pojmuję tego jaki jest sens męczenia się (bo to jest męczenie się) oglądając film na czymś co ma tak mały wyświetlacz.

Wiem, nie pomogłem, ale trudno było mi się powstrzymać ;)

Offline Phantom

Odp: Odtwarzacze MP3
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 22, 2009, 06:05:52 pm »
Samsung s5 lub k5. Używam juz kupe czasu i jestem zachwycony. Ewentualnie iPod.
z-ca koordynatora działu Techno Gildia.pl

Offline Ryceros

Odp: Odtwarzacze MP3
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 09, 2009, 02:27:01 pm »
Odświeżam, żeby burdelu nie robić!
Minęło trochę czasu, od ostatniego posta, ale te pół roku - dla technologii odtwarzaczy mp3 - to aż nadto, żeby wypuścić w obieg nowinki technologiczne. Tak więc mamy już iPod Touch (uber-obsługa-&-wygoda) z 32Gb pamięci, Cowon iAudio i7 (50h+ na akumulatorze) i inne atrakcje, które znalazły uznanie wśród klienteli na całym świecie. Nawet nasz rodzimy Pentagram "wreszcie" (dla mnie to rzecz absolutnie zbędna) wcisnął do swoich zabawek możliwość odpalania filmów + HQ dźwięk (zawsze mieli dobry dźwięk, tylko szkoda, że bateria trzyma mniej niż 10h).

Jestem wymagającym człowiekiem i jeśli już coś chcę kupić, to wolę pozbierać na dobry sprzęt, niż kupić średni i potem żałować, że mogłem jeszcze "ten jeden miesiąc" dać sobie na wstrzymanie. W tej sytuacji dziś się znajduję. Szczerze powiem, że ogrom ofert jakimi człowiek jest bombardowany w salonach ze sprzętem RTV utrudnia podjęcie jakiejkolwiek decyzji.
Pomóżcie mi więc rozwiązać to zadanie:

Zadanie

Dane:
Ryceros poszukuje odtwarzacza mp3, o pojemności około 10-20GB
Ryceros poszukuje odtwarzacza z b. dobrym software'em, możliwością odpalania lossless'ów, dość wytrzymałą baterią.
Odtwarzacz poszukiwany przez Rycerosa nie powinien odpalać filmów, ani zdjęć.
Ryceros poszukuje odtwarzacza, który ma być wygodny, skromny i bezawaryjny.
Ryceros jest w stanie zbierać pieniądze nawet i 3 miechy, tylko po to, żeby cacuszko pełniło długie lata swoją funkcję i nie popsuło się przez ten czas.
Ryceros chce być po prostu zadowolony z zakupu w 100%.

Szukane:
1. Pomóż Rycerosowi dokonać odpowiedniego wyboru, podając:
a) cenę
b) markę
c) dane techniczne
odtwarzacza mp3

Rozwiązanie
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2009, 02:36:04 pm wysłana przez Ryceros »

Offline monty

Odp: Odtwarzacze MP3
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 14, 2011, 12:56:28 pm »
    A używał ktoś z was czegoś takiego: odtwarzacz  mp3 Sony? To jest bardzo podstawowy model nwz-b162 i nie powinien kosztować  więcej niż 120zł. Potrzebuje czegoś niedrogiego do biegania i upatrzyłem sobie  właśnie ten model.

Offline Girwan

Odp: Odtwarzacze MP3
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 16, 2011, 06:30:36 pm »
W zasadzie wszystko zależy od tego czego oczekujesz :) empetrójkę tańsża kupisz :) i droższą też .. :)



Offline Ryceros

Odp: Odtwarzacze MP3
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 21, 2011, 10:19:38 pm »
Tanią mp3kę to za 40 ziko kupisz!
 
Lata temu biegałem z takim odtwarzaczem 128mb made in china i do biegów wystarczał.
elo

Offline Eustachy

Odp: Odtwarzacze MP3
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 28, 2011, 12:40:43 pm »
  Ja mam odtwarzacz  mp3 Sony NWZ B162, to jest taki podstawowy  model za stokilka złotych – 2giga pamięci, która mi absolutnie  wystarcza i dobra jakość dźwięku i jest gites.