Autor Wątek: W poszukiwaniu ptaka czasu  (Przeczytany 41970 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

W poszukiwaniu ptaka czasu
« dnia: Lipiec 25, 2008, 09:12:24 am »
Ha, z pewnym zdziwieniem odkryłem, że nikt jeszcze nie założył tematu o tej serii, co też niniejszym czynię. :)

Jak wrażenia z drugiej części prequela - "Księgi bogów"?

Ja byłem bardzo ciekaw rysunków Aouamari'ego. Le Tendre postawił poprzeczkę bardzo wysoko ale na szczęście nowy rysownik sprostał zadaniu. Rysuje w narzuconej konwencji ale widać wyraźnie, że ma swój własny styl. Słowem, oprawa graficzna przypadła mi do gustu.

Co do samej historii, to na poziomie poprzedniej części. Lektura przygodowa i miła. Takie komiksowe RPG - jest cel, jest wyprawa, są wyzwania i przeciwności losu. Fajna lektura na lato. :) No i względnie niska cena.

Offline Raf Fariszta

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 25, 2008, 09:29:01 am »
Ha, z pewnym zdziwieniem odkryłem, że nikt jeszcze nie założył tematu o tej serii, co też niniejszym czynię. :)
Właśnie wczoraj przeczytałem i chciałem założyć wątek....
Czyta się przyjmnie, historia dosyć sztampowa - fajny smaczek z
Spoiler: pokaż
Bulrogiem i jego maską.
Rysunki na właściwym poziomie.....
No cóż....Jest przygoda, humor, erotyzm....ale nie ma tej starej magii, która sączyła się z kart zasadniczej serii.
Nocy Matko Dnia

Offline yurek1

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 25, 2008, 10:30:10 am »
zgadzam się z ostatnim zdaniem Rafa. nie wiem, może to kwestia tego, że dorastałem, czytając Pelissę z Komiksu-Fantastyki i wtedy dla mnie to było fajne, ale ilekroć teraz próbuję wrócić do tej serii, nudzie mnie ona potwornie.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline eduardo

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 07, 2008, 06:48:44 pm »
Dla mnie to ciagle jeden z najlepszych cykli komiksowych, jakie czytalem i mam w swojej kolekcji. Podoba mi sie droga, jaka przeszli tworcy, a nade wszystko Loisel: od nieporadnie i chaotycznie rysowanej Muszli Ramora poprzez wielce obiecujaca Swiatynie Zapomnienia (niestety, w pierwszym polskim wydaniu zniszczonej przez fatalny druk, co latwo mozna porownac juz z edycja egmontowska), poprzez niesamowitego Lowce, ktory to album uwazam za absolutne mistrzostwo, konczac w cudownie nostalgiczny sposob Jajem Mrokow... Bardzo czesto siegam po poszczegolne albumy, nasycam sie roznymi fragmentami i moj szacunek do tego cyklu nigdy nie zmalal. Nawet po tylu latach ilekroc zaczynam go czytac ciagle zachwyca mnie swoja forma i trescia. A poza tym wciaz pamietam, jak kilkanascie lat temu przeszukiwalem rozne antykwariaty, odpowiadalem na "Komu, komu" w "Nowej Fantastyce", byle tylko skompletowac wszystkie albumy.

Offline Tomasz 66

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2008, 07:04:36 pm »
Zgadzam się z przedmówcą, dla mnie to również bardzo istotny komiks do którego wracam z sentymentem - jeden z tych dzięki któremu zafascynowałem się komiksem - oczywiście dzięki wydaniu w Komiksie Fantastyka (podobnie było z Rorkiem).
Obecny tom trzyma w miarę poziom, rysunek do przyjęcia - naśladuje styl poprzednich (oczywiście nie jest to już Loisel, którego bardzo lubię), historia też wpisuje się w styl poprzednich tomów.
Czekam na ciąg dalszy.

Offline Rork

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2008, 05:50:13 pm »
cóż dla mnie bez rewelacji, rysunek ok, jednak scenariusz to już zupełnie inna para kaloszy. Zero zaskoczenia, zero mistycyzmu wszechobecnego w serii właściwej, cały pomysł opiera się na jakiśtam mięsożernych "owadach" i "bunkrze" chroniącym jakąś tak księgę bogów... zarówno "owady" jak i księga pojawia się w innych albumach więc jest to (jak dla mnie) typowe "wyciąganie starych kapci z szafy..." Generalnie nic specjalnego. Wahającym się odradzam. Fanów serii i tak nie interesują komentarze w tym stylu :)

Offline Yaseck

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 26, 2009, 10:19:30 am »
Na stronie gildii jest błąd przy komiksie "Przyjaciel Javin". Rysunki wykonał do tego albumu Dominique Lidwine.

Offline wilk

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 25, 2009, 09:25:49 pm »
Taka mała ciekawostka. Tutaj do obejrzenia poster promujący trzecią część prequela zapowiadanego na marzec 2010 r. Jak dla mnie robi wielkiego smaka. :)

Offline Yaseck

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 19, 2013, 07:36:40 am »
http://www.bdgest.com/preview-1391-BD-quete-de-l-oiseau-du-temps-la-le-chevalier-bragon.html - 4 część prequelowej serii w listopadzie we Francji. Ponownie narysowanej przez V. Mallie.
Ciekawe czy i u nas się pojawi szybko.

Offline kenji

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 19, 2013, 07:55:24 am »
o jak miło:)


czekam z niecierpliwością


(dziś listonosz ma przynieść 3 część)

Offline TePe

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 19, 2013, 09:50:11 am »
http://www.bdgest.com/preview-1391-BD-quete-de-l-oiseau-du-temps-la-le-chevalier-bragon.html - 4 część prequelowej serii w listopadzie we Francji. Ponownie narysowanej przez V. Mallie.
Ciekawe czy i u nas się pojawi szybko.
Ciekaw jestem czy będzie to ostatni tom tego cyklu.
Bragon ma już brodę i kucyka a wcześniejszy cykl liczył właśnie 4 tomy.

Offline Yaseck

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 19, 2013, 01:38:57 pm »
Ciekaw jestem czy będzie to ostatni tom tego cyklu.
Bragon ma już brodę i kucyka a wcześniejszy cykl liczył właśnie 4 tomy.

To z pewnością właściwy trop. ;)

Offline kenji

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 06, 2013, 09:36:38 pm »
W końcu jestem po lekturze.

Raczej nic nowego nie wniosę do tematu - historia , łatwa i przyjemna.
Czyta się szybko. No i te rysunki... coś wspaniałego. Uwielbiam

Ogólnie bardzo lubię serię i czesto do niej wracam - tak jak pisałem z niecierpliwością czekam kolejnego tomu.

Zwróciłem uwagę na daty wydania. Praktycznie za każdym razem komiks jest wydany u nas  w tym samym roku co ..."premiera światowa"
Można zatem liczyć, że w 2014 Egmont zadowoli nas kolejnym tomem- bądz co bądz, chyba jednej z najciekawszych cyklów fantasy.



Offline Death

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 10, 2013, 01:03:22 am »
W końcu jestem po lekturze.
Wykosztowałeś się na wydanie z Egmontu? :smile: Ja chyba (ale nie jestem pewien na 100%) nigdy nie czytałem ostatniego tomu, czyli Jaja mroku. Egmontowe tomiki chodzą na allegro za jakąś kosmiczną kasę za komplet, a za jakiś czas ma być integral, więc tego taniego wydania z Nowej Fantastyki też na razie nie kupię.
Najlepszy jest tomik Łowca, choć walka Pelissy z tym potworem na wrzosowisku w jedynce, to mój ulubiony moment całej serii.

Offline kenji

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 10, 2013, 11:09:09 pm »
Jestem po lektrurze - tu miałem na myśli serię prequel , czyli :
- Przyjaciej Javin
- Księga Bogów
- Droga Łowcy

Wydanie z Nowej Fantastyki mam  już przeczytane wielokrotnie:)
Powiem Tak - bez przeczytania tomu Jajo Mroku - ta historią W OGÓLE nie jest ciekawa...
Mam nadzieję , że Cię zainteresowałem i namówiłem do przeczytania:)

Ten tom zamyka całość i to w MEGA sposób - naprawdę wartod